Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
COLORAT

StoColor Dryonic

Recommended Posts

StoColor Dryonic - innowacyjna farba elewacyjna

Firma Sto znalazła rozwiązanie na osadzanie się brudu, kurzu i zanieczyszczeń na elewacjach.

StoColor Dryonic jest inteligentną farbą elewacyjną która dzięki specjalnej recepturze w zdumiewająco krótkim czasie odprowadza wodę z elewacji w związku z czym zapobiega zabrudzeniom, rozwojowi alg czy grzybów. Dzięki temu elewacja zachowuje na dłużej swój optymalny, pożądany wygląd.

Powłoka malarska oprócz szerokiej palety kolorystycznej ma także bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną, zachowuje swoją strukturę a także ma imponującą przyczepność do podłoża .

Inspiracją nowej farby był jeden z gatunków chrząszcza zamieszkującego pustynię Namib w Afryce Zachodniej. Wzorując się na strukturze pancerza Onymacris unguicularis farba StoColor Dryonic została ogłoszona ponad nanotechnologię. Dzięki szczegółowo opracowanej technologii jest wyjątkowo sucha niezależnie od warunków, nie pozwala na rozwój alg czy grzybów- bez dodatków biocydów. A to wszystko zawdzięczamy hydrofilowo-hydrofobowej mikrostrukturze.

Elewacja z systemem StoColor Dryonic jest sucha już w rekordowym czasie niezależnie od oddziaływania rosy, mgły czy deszczu.

Nowatorska farba idzie w parze z naturą, nie posiada biobójczej warstwy ochronnej z pewnością można malować tynki elewacyjne, klinkiery, tworzywa sztuczne, metal i beton. Zastosowanie najnowszej farby może być nie tylko na nowych budynkach ale także w przypadku renowacji.

www.colorart.pl Edytowano przez COLORAT (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhtyl
Cytat

StoColor Dryonic jest inteligentną farbą elewacyjną która dzięki specjalnej recepturze w zdumiewająco krótkim czasie odprowadza wodę z elewacji w związku z czym zapobiega zabrudzeniom, rozwojowi alg czy grzybów. Dzięki temu elewacja zachowuje na dłużej swój optymalny, pożądany wygląd.


Ja rozumiem, że reklama dźwignia handlu i każdy bajer/kit wciśnięty klientowi skutkuje, ale nie zapominaj kolego że skutek może być odwrotny do zamierzonego.
Wciskając różne zalety farby odnoszę wrażenie, że jest ona wieczna, niezniszczalna a tu taki mały szczegół ale jak ważny
Cytat

Dzięki temu elewacja zachowuje na dłużej swój optymalny, pożądany wygląd.

czyli nie jest wieczna tylko zachowuje na dłużej, jak na dłużej? rok, dwa czy może cztery lata? a co z północną stroną elewacji? przy jasnych kolorach nie zielenieje?
A najlepszy bajer to chwyt z farbą inteligentną icon_lol.gif to co ona ma w sobie mikro-nano-procesory zasilane bateriami słonecznymi? inteligentne mogą być np komputery, roboty ale nie farba. Takim głupim tekstem mnie zniechęciłeś do zakupu swojego cudu.
Tak samo jak tekst
Cytat

Wzorując się na strukturze pancerza Onymacris unguicularis farba StoColor Dryonic została ogłoszona ponad nanotechnologię

została przez kogo ogłoszona ponad nanotechnologię? przez kolegów z UFO :takaemotka:
Następnym razem radze pisać bardziej z umiarem reklamę produktu i nie dać się ponieś bełkotowi o ponad kosmicznej technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Blachodachówka PŁASKA Blachy Pruszyński swoim nowatorskim kształtem doskonale wpisuje się w nowoczesną i przemysłową zabudowę. Prosta i szybka w montażu. Ekonomiczna - do koniecznego minimum ograniczona ilość odpadów. Bardzo bogata paleta zabezpieczeń antykorozyjnych (powłoki organiczne i metaliczne). Dzięki temu pokrycie dachowe wykonane z blachodachówki płaskiej może być projektowane na dziesięciolecia.   https://pruszynski.com.pl/blachodachowka-plaska,prod,57,2985.php   Blachodachówka panelowa FIORD® Blachy Pruszyński to nowość w ofercie firmy. Wyrazisty kształt zachwyca zdecydowanym przetłoczeniem przypominającym skandynawski styl projektowania. Drobne przetłoczenia na wypłaszczeniach poprawiają sztywność panelu, dzieki czemu unikamy nieestetycznych pofalowań blachy. Symetryczność blachodachówki jest dużym ułatwieniem montażu na dachu. Przeznaczona przede wszystkim na dachy domów w nowoczesnym budownictwie.     https://pruszynski.com.pl/blachodachowka-plaska,prod,57,2985.php
  • Taki oto cytat i trzeba wziąć pod uwagę, że to budynek w standardzie NF 40 (zapotrzebowanie na ciepło 40 kWh/m²/rok), a WT2021, i tak postrzegane jako restrykcyjne, narzucają budowę w standardzie NF 70. Czyli koszty ogrzewania takiego budynku będą jeszcze większe. Ale do sedna - cytuję fragment z artykułu:   "Aby pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną pompy ciepła pracującej na cele c.o. oraz c.w.u., potrzebujemy instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 2,88 kW, czyli 9 paneli o mocy 320 Wp. Przyjmując średnią cenę za wykonanie kompleksowej instalacji fotowoltaicznej na poziomie 4500 zł za 1 kW mocy instalacji, koszt wykonania instalacji wyniesie około 12 960 zł. W takim samym budynku z innym elektrycznym urządzeniem grzewczym, do pokrycia zapotrzebowania na energię potrzebowalibyśmy instalacji fotowoltaicznej o mocy 11,2 kW, czyli aż 35 paneli. W związku z tym, koszt wykonania takiej instalacji wyniósłby ponad 50 000 zł."   Do cen bym się nie przywiązywał ściśle i założył widełki 10%, ale zwrócił uwagę na zużycie energii i konieczna jej produkcję.
  • Cóż, po wnikliwej lekturze można skupić się na takich zagadnieniach jak: Nasłonecznienie i zacienienie działki. Nachylenie dachu Powierzchnia dachu Miejsce na falownik Niezbędne formalności i odbiory przy elektrowni o określonej mocy I to by było chyba na tyle. Reszta wyjdzie w praniu. Jeśli chodzi o dofinansowanie, to do 18 grudnia 2020 jest szansa dostać 5 tysięcy dofinansowania. Niby to mało, ale na ulicy nie znajdziemy.
  • Wierzba pali się nawet na mokro i jest to pewnego rodzaju zaleta, ale również trzeba ja dobrze wypalić. W innym przypadku może zakleić ścianki, a przy paleniu w kotle na drewno po długim czasie może spowodować zatkanie czopucha i przy dopalaniu weglem nawet pożar sadzy. To w najgorszym scenariuszu.
  • Gość Sławek
   Dzięki za ten tekst, wyczerpująco opisuje temat, w przyszłym roku będę montował u siebie panele, pewnie zrobi to maxcom eco energy, teraz wiem, co mieć na uwadze.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...