Skocz do zawartości

zabudowa siedliskowa


Recommended Posts

Witam wszystkich zorientowanych, mam kilka pytań odnośnie zabudowy siedliskowej.
Mam zamiar kupić działkę, którą obecnie dzierżawię, jest to działka na terenie wiejskim na której znajduje się staw o pow, 2,25 ha, trochę pastwiska i zarośnięty chwastami obszar o pow.około 1500 m2 klasy III b, który znajduje się przy drodze gminnej, także jest dostęp do drogi i mediów więc z uzbrojeniem nie powinno być problemów . Gmina nie posiada miejscowego planu zagospodarowania terenu, w sąsiedztwie znajdują się siedliska rolnicze ( gospodarstwa)
Ja osobiście posiadam wykształcenie rolnicze i mam możliwość odziedziczenia ziemi -1ha, także według przepisów jestem rolnikiem.
1.Czy mam szanse na wybudowanie tam domu?? (w stawie hoduję ryby, także jako budowę służącą produkcji rolnej mam zamiar wybudować tzw. płuczkę, magazyn do ryb o wym. 1,5 m. głębokości / 7 m dł / 4 m. szer. czyli niby spełniam wymogi zabudowy siedliskowej
2. Co to jest tzw. " dobre sąsiedztwo "czy chodzi tu o dostęp do mediów i zabudowę w sąsiedztwie
3. Czy muszę wykazać się stażem w gospodarstwie rolnym, jak tak, to w jaki sposób??
Link do komentarza
ad.1. - tak
ad.2. - jeśli w odległości 3 x front działki (nie mniej jak 50m) znajdują się zabudowania, to jest to dobre sąsiedztwo ale jak gospodarstwo rolne nie jest mniejsze niż średnie w tej gminie, dobre sąsiedztwo nie jest wymagane. Zawsze wymagane dostęp do drogi publicznej + zagwarantowane (umową) dostawy mediów (prąd, woda, itp.).
ad.3. - wymagany jest 5 letni staż lub 5 letnie posiadanie areału rolniczego (dzierżawa jest posiadaniem), wymagane zaświadczenie wystawione przez wójta.
Link do komentarza
Cytat

"Jak nie, jak tak" i to 5 lat icon_lol.gif - w danej gminie (uznaniowo sąsiadującej)


nie wiem o czym/kim mowa, ale ja tu jestem pierwszy raz z uwagi na fakt, że nie mogłem uzyskać nigdzie 100% odp na ten temat, ale chyba ktoś ma tu podobny problem, z chęcią nawiązałbym z tą osobą kontakt.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witajcie w naszym niezwykłym sklepie, gdzie świat kluczy, klamek i kłódek staje się niezwykle fascynujący! 🏠🔑 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ważną rolę odgrywają klamki, kłódki i sejfy w naszym codziennym życiu? To one są strażnikami naszych najcenniejszych skarbów i tajemniczych przestrzeni. Jeśli szukasz niezawodnych zabezpieczeń dla swojego domu, biura czy nawet szkatułki ze skarbami, to dobrze trafiłeś! W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko szeroki wybór klamek, ale także kłódek i sejfów w różnych stylach, kształtach i rozmiarach. Bez względu na to, czy preferujesz klasyczne, eleganckie wzory, czy też nowoczesne rozwiązania technologiczne, mamy coś specjalnie dla Ciebie! Czy chcesz odkryć tajemnicę bezpieczeństwa z naszymi produktami? Odwiedź nas już teraz i zadbaj o spokój swojego umysłu dzięki solidnym zabezpieczeniom, które oferujemy. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem! 🛡️🔒 Sprawdź nasz sklep już teraz i przekonaj się, jak łatwo możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich! 💼🔐 https://niezwyklamka.pl/
    • Witajcie w naszym niezwykłym sklepie, gdzie świat kluczy, klamek i kłódek staje się niezwykle fascynujący! 🏠🔑 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ważną rolę odgrywają klamki, kłódki i sejfy w naszym codziennym życiu? To one są strażnikami naszych najcenniejszych skarbów i tajemniczych przestrzeni. Jeśli szukasz niezawodnych zabezpieczeń dla swojego domu, biura czy nawet szkatułki ze skarbami, to dobrze trafiłeś! W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko szeroki wybór klamek, ale także kłódek i sejfów w różnych stylach, kształtach i rozmiarach. Bez względu na to, czy preferujesz klasyczne, eleganckie wzory, czy też nowoczesne rozwiązania technologiczne, mamy coś specjalnie dla Ciebie! Czy chcesz odkryć tajemnicę bezpieczeństwa z naszymi produktami? Odwiedź nas już teraz i zadbaj o spokój swojego umysłu dzięki solidnym zabezpieczeniom, które oferujemy. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem! 🛡️🔒 Sprawdź nasz sklep już teraz i przekonaj się, jak łatwo możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich! 💼🔐 https://niezwyklamka.pl/
    • Witajcie w naszym niezwykłym sklepie, gdzie świat kluczy, klamek i kłódek staje się niezwykle fascynujący! 🏠🔑 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ważną rolę odgrywają klamki, kłódki i sejfy w naszym codziennym życiu? To one są strażnikami naszych najcenniejszych skarbów i tajemniczych przestrzeni. Jeśli szukasz niezawodnych zabezpieczeń dla swojego domu, biura czy nawet szkatułki ze skarbami, to dobrze trafiłeś! W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko szeroki wybór klamek, ale także kłódek i sejfów w różnych stylach, kształtach i rozmiarach. Bez względu na to, czy preferujesz klasyczne, eleganckie wzory, czy też nowoczesne rozwiązania technologiczne, mamy coś specjalnie dla Ciebie! Czy chcesz odkryć tajemnicę bezpieczeństwa z naszymi produktami? Odwiedź nas już teraz i zadbaj o spokój swojego umysłu dzięki solidnym zabezpieczeniom, które oferujemy. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem! 🛡️🔒 Sprawdź nasz sklep już teraz i przekonaj się, jak łatwo możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich! 💼🔐 https://niezwyklamka.pl/  
    • Robię listę rzeczy, które muszę spakować na tygodniowy wyjazd pod namiot, aby pobyt był maksymalnie komfortowy. Stacjonować będę na polu namiotowym z dwoma dużymi węzłami sanitarnymi (toalety+prysznice) Nie chciałabym obudzić się na miejscu z brakiem czegoś, czego kupienie będzie problematyczne na miejscu. Jeśli przyjdzie wam do głowy coś, co jest ważne, a przegapiłam, albo może ułatwić pobyt, proszę o info namiot - to najważniejsze, już kupiony Taki:  https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempingowy-quechua-arpenaz-4-1-f-b-4-osobowy-1-sypialnia/_/R-p-177332 materac + śpiwory stolik +  krzesła niewielka tekstylna szafa turystyczna na ubrania spray przeciw owadom elektrofumigator turystyczny na komary w namiocie mini-regalik składany z trzema poziomami - postawię obok materaca, będzie można na nim położyć okulary, telefon, książkę lampki LED na baterie do zawieszenia pod sufitem zatyczki do uszu zestaw turystycznych garnków, naczyń i sztućców + kuchenka turystyczna krem z filtrem mokre chusteczki (te dla dzieci są bardzo uniwersalne) odzież na każdą pogodę klapki gumowe duże stojące lusterko ręczniki własnej roboty zestaw solarny do "robienia" prądu + akumulator powerbank Tyle mi przychodzi do głowy .... coś pominęłam? Rady wskazane .... sto lat nie byłam pod namiotem
    • Czy wyjazd pod namiot osoby z entomofobią może się udać? Odpowiedź: musi się udać, gdyż namiot już zakupiony, a termin urlopu zaklepany. Przeszkodą jest tylko lęk przed owadami Wnętrze namiotu przed komarami zabezpieczy mi urządzenie zwane elektrofumigatorem turystycznym. Niewielkie, z wbudowanym wiatraczkiem i paskowym wkładem, nasączonym środkiem odstraszającym komary. Działa na baterie, co jest cennym rozwiązaniem na polu namiotowym z utrudnionym dostępem do prądu w gniazdku. Mam nadzieję, że da radę.   Ale co z owadami, dostającymi się do namiotu po ziemi? Mrówki, kleszcze ... i inne pełzające potwory. Wymyśliłam, że kupię granulat na mrówki i rozsypię w trawie dookoła namiotu, tworząc zaporę przed wszystkim, co pełza. Powstaje pytanie - czy to się sprawdzi, i co najważniejsze - czy to jest bezpieczne? Czy nie zatruję się?   Może ktoś podzieli się sprawdzonymi sposobami na owady na biwaku?  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...