Skocz do zawartości

Co to jest zaprawa anhydrytowa?


Recommended Posts

Napisano

Odpowiedź eksperta: Zaprawa anhydrytowa jest to jeden z rodzajów podkładu podłogowego wylewanego bezpośrednio pod posadzką. Konsystencja zaprawy anhydrytowej jest bardzo płynna: ułatwia to jej wylewanie na dużych powierzchniach oraz powoduje, że przestrzeń pomiędzy rurami wodnego ogrzewania podłogowego wypełnia się bez problemu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/porady/11587-co-to-jest-zaprawa-anhydrytowa

Gość Termolit
Napisano
Już jest lepsze przewodzenie ciepła już 2W/mK i jastrych anhydrytowy, który nie wymaga szlifowania! :)
W pomieszczeniach mokrych też się leje, bo to nie są te mokre pomieszczenia sprzed 20lat! wystarczy pokryć w łazience czy garażu jastrych folią w płynie i temat załatwiony.

Pozdrawiam
Antoni
  • 1 miesiąc temu...
Gość ADVERNET
Napisano
Warstwa wierzchnia i barwienie w masie - tego raczej nie spotkamy nad Odrą. Mamy już na szczęście jastrychy nowej generacji (na zachodzie będące standardem -halbhydraty alfa)a nie tylko kominowe termiki za psie pieniądze utylizowane odpady z filtrów kominowych światowych liderów w utylizacji :)

Co się tyczy wilgoci ,zgadzam się z kolegą ,nie wlewa się do myjni ,rzeźni czy na zewnątrz. W Polsce bardziej obawiałbym się poprawnego przygotowania podbudowy podposadzkowej niż samych parametrów odpornościowych jastrychu. Często widuje się niestaranne przygotowanie podbudowy ,które może pozwalać na przenikanie wilgoci do jastrychu . Folia z rastem do ogrzewania podłogowego nie jest uznawana za izolacje przeciwwilgociową, a montaż poprawny izolacji to sprawa poważna szczególnie gdy mamy do czynienia z samowolą instalatorów elektrycznych i hydraulicznych . Zasada ,że ściany sa dla elektryka a podłogi dla hydraulika w Polsce nie funkcjonuje, tak więc poprawny montaż izolacji poziomej po działaniach elektryka może graniczyć z cudem. Firma nasza znalazła jednak rozwiązanie tego problemu i montuje swe płyty grzejne z powodzeniem od ponad 5 lat udzielając przy tym dożywotniej gwarancji na jakość wykonania i zapobieganie przenikaniu wilgoci do podkładu jastrychowego.
  • 2 lata temu...
Napisano
Moze na zachodzie jest to lepszy materiał do polski jak zawsze trafia syf i wszystkie odpady. Nasze podlogi to cała tablica medelejewa. Ogromne korporacje produkujace anchydryt zawaliły internet jaki niby to nie jest cudowny. Na forach posty szeptane, sztucznie napedzane tematy.
  • 2 lata temu...
Napisano
Komuś, nie tylko w głowie, pokręciły się pojęcia, co jest w tym "cudownym" materiale korzystnego dla człowieka !!! Otóż. poza wodą, wszystkie składniki są bardzo rakotwórcze. Czernobyl, to pikuś w stosunku do tego haniebnego materiału...
Napisano
I co z tego, że ma całą tablice chemiczną? Jak jecie wylewkę to już nic Wam nie pomoże.
  • 1 miesiąc temu...
Gość Waldek
Napisano
Tylko narzekania, krytyka, a może by tak coś na temat, a nie jak nasi "dzielni" politycy
Napisano (edytowany)

Dla mnie wylewka anhydrytowa to był naturalny wybór - samopoziomująca, szybko wiążąca i dobrze oblepiająca rurki podłogówki. 

Jedynie pod prysznicem bezbrodzikowym mam wylewkę betonową (żeby wyprofilować spadki).

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Napisano

Jak tuż przed laniem normalnej wylewki pytałem wykonawcę co to ta anhydrytowa.

Powiedział, że droższa będzie a u mnie byłby problem bo mam odpływy liniowe...

Napisano

Pewnie w tym, że się będzie samopoziomować.

I albo trzeba jakiś kombinacji albo innej technologii przy odpływie jak u Ciebie...

Nie drążyłem tematu...

  • 1 rok temu...
Napisano
Nie wiem co to jest zaprawa anhydrytowa ale wiem co to jest wylewka anhydrytoa

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...