Skocz do zawartości

Koszt wykonania tarasu - wycena 3 producentów


Recommended Posts

Napisano

Przedstawiamy wycenę wykonania tarasu (o pow. 16 m2 (4 x 4 m)): ziemnego z kostki betonowej, ziemnego z płyt betonowych, z kompozytu na legarach (system tarasowy) i z drewna egzotycznego na legarach (system tarasowy). Wycenę przeprowadziliśmy u następujących firm: POLBRUK / SILESIANA-BRUKARSTWO, PROBET DESAG i KOPP.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/20368-koszt-wykonania-tarasu-wycena-3-producentow

Napisano
Chyba ktoś w zestawieniach pominął przy tarasach z desek takie drobnostki jak przygotowanie podłoża, piasek i betonowe słupki taka niby drobnostka będzie kosztowała dodatkowe 20% całej przedstawionej wyceny.
Ktoś kto pisze takie artykuły i przygotowuje zestawienie powinien weryfikować co dostaje od producenta.
Napisano
niekoniecznie, taras w wielu przypadkach jest wykonany nad garażem, więc przygotowanie podłoża wtedy odpada
Napisano
0,75 litra oleju na cały taras? A gdzie impregnat? Gdzie wsporniki i separatory? Pytam o taras z drewna
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

0,75 litra oleju na cały taras? A gdzie impregnat? Gdzie wsporniki i separatory? Pytam o taras z drewna



Taras z drewna to trochę bardziej skomplikowana sprawa. Najpierw robisz wylewke betonu, potem na to stawiasz legary(na wspornikach) , kładziesz deski, w razie potrzeby - przycinasz i co najważniejsze - używaj wkrętów z mosiądzu! Są lepsze. I równie ważna kwestia, zwróć uwage jak deski są układane, bo nie mogą się stykać ze sobą. Drewno będzie się kurczyć i pęcznieć w zależności od pogody, jak zrobisz złe odległości to deski Ci popękają.
  • 4 lata temu...
Gość Mrakalalek
Napisano
Troche przykro mi ze autor nie podal kosztu tarasu z kamienia indysjkiego, albo jakiegos innego naturalnego kamienia, moze nawet kwarcu. tak ogolnie artykul bardzo dobry. Dziekuje redakcji.
  • 4 miesiące temu...
Gość fachman
Napisano
kompletne bzdury redaktorzyny bez wiedzy!!! Nie uwzględnił nawet kołków do mocowania legarów lub szpilek!!! Olej za 93 złote????!! Chyba najtańszy szit Altax bo Sadolin 150 zł puszka 2.5 l. Legary 3.5 na 7cm??? Ku...a chyba jaja sobie robi ten redaktorzyna-minimum 8X10 na szklankach betonowych 3.5 na 7 to sobie możecie dać jak jest wylewka betonowa a to i tak cienizna zgniją raz dwa
  • 1 miesiąc temu...
Gość Mariusz Sztelmach
Napisano
Pracowałem 10 lat w Norwegii. 99% domków jednorodzinnych ma taras. Nie słyszałem ani nigdy nie robiłem wylewek pod taras drewniany. Uczył mnie byggmester, po polsku mistrz stolarz. Robi się punktowy fundament owszem ale rzadko. 90% prac to podsypka z tłucznia. Takie ceny jak w polsce majstry biorą bierze się w Norwegii. Podam przykład taras 40m2 zrobiliśmy w jeden dzien. Cena za robociznę była ok 5tys PLN. Po Polsku by tyle samo było jak po 107 za metr.
  • 6 miesiące temu...
Napisano

Bardzo ciekawy poradnik. Ja wybrałem membranę tarasową eksponowaną GT. Systemy PVC charakteryzują się wysoką trwałością, dobrą szczelnością oraz przystępną ceną. Ja jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania.

  • 7 miesiące temu...
Napisano
Stek bzdur. Jak ktoś to przeczyta to się później mocno zdziwi. Legary kompozytowe do tarasu na podbudowie palowanej. Życzę powodzenia. Mnóstwo pominiętych kosztów a technologicznie farmazony.
  • 1 miesiąc temu...
Gość Gość
Napisano
Robię właśnie samodzielnie taras z deski kompozytowej na fundamencie punktowym. Wycena tu podana to żart. Dodatkowo jak już ktoś wcześniej napisał stosowanie legarów kompozytowych na fundamencie tak jak na rysunku to przepis na katastrofę. Tylko drewno i nie taki mały przekrój.
  • 3 miesiące temu...
Napisano
w kompozycie legarki co 40 cm ułożone na utwardzonym podłożu(instrukcja producenta) -legarki 3,8 x 4,8 pomiędzy betonikami uginają się jak z plasteliny !!! , brak w zestawieniu wykończenia obrzeża (???), bloczkiem betonowym dopasujesz się idealnie do 1 cm do wysokości progu w drzwiach tarasowych ? ktoś pisze i nie ma pojęcia o czym.
  • 1 miesiąc temu...
Gość Budowlaniec
Napisano
Ten kto robil te wyceny i zdjecia nie ma kompletnie wiedzy jak to sie robi i ile to kosztuje. Kompletna amatorka i brak doswiadczenia . Kompletnie mija sie z realiami i prawda co do kosztow takiego tarasu. Ludzie sie napalaja po przeczytaniu takich klamstw a pozniej kopary im opadaja po realnych wycenach fachowcow.
  • 9 miesiące temu...
Gość Maciej
Napisano
Ludzie kto te wyceny robi? Kominiarz? Nie czytajcie takich głupot. Kwoty co najmniej 2x zanizone
  • 2 lata temu...
Napisano

Brzmi jak klasyczny przykład nieprzemyślanego projektu albo źle dobranych materiałów. Jeśli legary z kompozytu uginają się między betonowymi bloczkami, to ewidentnie problemem jest zbyt duży rozstaw podpór lub sama jakość legarów – kompozyt potrafi być elastyczny, ale nie na tyle, żeby wytrzymać takie obciążenie. Producent zaleca rozstaw co 40 cm, ale to czasem teoria, która w praktyce nie działa, szczególnie przy słabym podłożu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Załączam zdjecia. Może coś da się wywnioskować z tego. Całe szczęście że sąsiad postanowił postawić swoje ogrodzenie, jak poinformował będzie to „murek” cokolwiek to znaczy dla niego. Więc nawet ta usypana ziemia nie będzie opierać się na moim ogrodzeniu. Jak dla mnie może postawić ogrodzenie murowane po całości nawet i na 10m wzwyż. Pomiędzy moim ogrodzeniem a jego jest wolna przestrzeń jakieś 40cm- tu się okazało że ta przestrzeń jest „moja” bo deweloper  postawił ogrodzenie nie po linii granicy. Na drugim zdjęciu widać wykop na moje oko nie mniej niż 1,5m do owego „murku” by ziemia się nie osuwała. No specem nie jestem ale na 99% wymaga to zgody kogoś z „góry”.
    • Witam . Ja ze swojej strony jako monter instalacji hydraulicznych i grzewczych mogę polecić firmę IZOMIX i ich sklep internetowy sklep.izomix.pl Jak tylko zabraknie mi choćby 1mb otuliny to wysyłali mi zawsze w ten sam dzień, a na drugi już miałem. Mają tam właśnie materiały izolacyjne do rur, kanałów, poddaszy itp
    • Nie sądziłam że zgoda na użytkowanie i zakończenie budowy może być wydana jeszcze w trakcie budowy…poza tym terenu nie mógł podnieść po zakończeniu budowy bo na tym terenie postawił dom- logiczne- najpierw teren potem dom.  Swoją drogą, teraz trochę przypominam sobie, mój dom jest podniesiony o 1,5m do równego poziomu z drogą i to jest zapisane w projekcie budowlanym. 
    • Decyzja o zakończeniu budowy i zgoda na użytkowanie mogła zostać wydana na podstawie dokumentów, bez opcji wizyty na placu budowy, więc nikt w urzędzie może nie wiedzieć o pracach przy podniesieniu terenu. Albo prace te zaczęły się dopiero po odbiorze. Idź do urzędu, bo tutaj to będziemy gdybać. Tak na marginesie nie wierzę, żeby sąsiad miał pozwolenie na takie podnoszenie poziomu swojej działki.
    • Jeżeli kocioł ma wyprowadzenie (czopuch) poziomo, to otwór w kominie trzeba zrobić na konkretnej wysokości. Jeżeli zaś odprowadzeni ma być w kotle zrobione od góry, to najłatwiej jest wszystko dopasować, gdy otwór w kominie jest wysoko. Wtedy mamy długą pionową rurę czopucha, co ma zarówno dobre, jaki złe strony.  Pionowa rura zajmuje miejsce obok komina. W przypadku kominka zwykle nie jest to problem, ale kotłowni , przy kotle, może przeszkadzać. Pionowa stalowa rura czopucha nagrzewa się szybko, co wspomaga ciąg przy rozpalaniu.  Rura oddaje ciepło do otoczenia. Ale ciepło może też oddawać tradycyjny murowany komin. On też gromadzi je na dłużej. Kominy prefabrykowane często są izolowane, więc ten efekt już nie bardzo występuje. Trzeba więc rozważyć: - jaki jest komin;  - czy czopuch i komin oddają ciepło do tego samego pomieszczenia (komin może być za ścianą);  - czy dodatkowe ogrzewanie wnętrza przez czopuch (długą stalową rurę) jest pożądane. W małych kotłowniach bywa to raczej wadą, niż zaletą.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...