Skocz do zawartości

Kanalizacja pytania + szkic


Recommended Posts

Witam, Chcę swoim domu zrobić nową łazienkę. ( Dom stary poniemiecki ). W piwnicy mam puszczone już PCV'aki jak i na wcześniej wspomnianą łazienkę. Moje pytania brzmią następująco, czy odpowietrzenie zrobione jak na owym projekcje musi być i czy jest dobrze puszczone. Do wszystkiego syfony będą dodawane, ale widziałem też jakieś ,, grzybki '' odpowietrzniki które także montuje się wewnątrz budynku i nie wiem, czy też mam taki zamontować, jeśli tak to gdzie i jak to dokładnie wygląda, ewentualnie jak zamontować. Głównie chodzi mi o to, by nieprzyjemny zapach nie przechodził mi przez urządzenia sanitarne, oraz pralkę.
Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Umieszczenie wylotów napowietrzenia kanalizacji w ścianie domu może powodować wnikanie nieprzyjemnych zapachów do wnętrza jeśli po tej stronie znajdują się okna - odpowietrznik powinien być wyprowadzony ponad dach. Ze schematu trudno wywnioskować o prawidłowości poprowadzenia instalacji kanalizacyjnej ( m. in. brak przekrojów rur i odległości między przyborami), ale z pewnością w łazience konieczne będzie zamontowanie napowietrznika automatycznego na zakończeniu rury odpływowej.
Link do komentarza
Cytat

Witam, Chcę swoim domu zrobić nową łazienkę. ( Dom stary poniemiecki ). W piwnicy mam puszczone już PCV'aki jak i na wcześniej wspomnianą łazienkę. Moje pytania brzmią następująco, czy odpowietrzenie zrobione jak na owym projekcje musi być i czy jest dobrze puszczone. Do wszystkiego syfony będą dodawane, ale widziałem też jakieś ,, grzybki '' odpowietrzniki które także montuje się wewnątrz budynku i nie wiem, czy też mam taki zamontować, jeśli tak to gdzie i jak to dokładnie wygląda, ewentualnie jak zamontować. Głównie chodzi mi o to, by nieprzyjemny zapach nie przechodził mi przez urządzenia sanitarne, oraz pralkę.
Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.


Podejrzewam że chodzi o coś takiego To są grzybki ale napowietrzajace[img]http://artbeko.pl/aukcje/pcvnap1.jpg[/img]. Mam u siebie zastosowane w głównym pionie od 11 lat i nic absolutnie nie śmierdzi i nic się nie dzieje. Z ty, że ja mam zainstalowane na rozwidlonej rurze 2x2szt. Powód? Odpowietrzenie pionu wyszło by przy samej obróbce kominowej i byłoby niemożliwe do bezbłędnego wykonania. Dodatkowo często zdarza się że wkrapla się para wodna i powoduje w skrajnych przypadkach zawilgocenie dachu (ocieplenia).

Polecam to rozwiązanie bo zostawiamy dach w spokoju zawsze to jedna dziura mniej icon_biggrin.gif z tym, że niezbędne jest odpowietrzenie przykanalika i szamba (i tak jest to obowiązkowe)

U mnie to zakończanie pionu jest przy kominie i jest że tak powiem zabudowane GK i za kafelkowane icon_rolleyes.gif bez możliwości dostępu, ale i nie było to konieczne.

Dzięki Rysiu icon_wink.gif , znalazłem jeszcze coś takiego wygląda sensownie i można mieć na stryszku


Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...