Skocz do zawartości

Budowa budynku gospodarczego


Recommended Posts

Witam


Posiadam dom jednorodzinny. Jest to dom wybudowany w latach 90.
Chciałbym do niego dobudować pomieszczenie gospodarcze w którym miałaby znajdować się kotłownia i magazyn opału.
Istnieją stare fundamenty, które zostały po budowie, ponieważ jedna ściana została przesunięta i fundamenty pozostają wolne.
Czy wymagane jest pozwolenie na budowę czy wystarczy samo zgłoszenie?
Czytałem w prawie budowlanym , że budynki gospodarcze o powierzchni do 35m2 nie wymagają pozwolenia ani zgłoszenia. Dodam, że budynek nie graniczy z działką sąsiada, ponieważ na mojej działce jest wolne miejsce i stoją inne moje budynki gospodarcze.
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
Link do komentarza
Tu raczej tylko PnB bo niby on pisze o budynku gospodarczym ale to ma by kotłownia to raz a dwa nie 35 m2 tylko do 25 m2 jest na zgłoszenie i nie ma znaczenia czy jest przyklejony czy wolno stojący.
Link do komentarza
Jeszcze jeden szczegół ...

Jak już będzie po odbiorze tego ustrojstwa - to gospodarczy w bryle domu jest na stawce ~ 0.65 pln/m2/rok (zależy od gminy)
gospodarczy wolnostojący (na zgłoszenie) nawet 7,75 pln/m2/rok - zależy od gminy(powiatu).

Osobiście temat przerabiałem.Płaciłem za gospodarczy w bryle domu 4,50 pln/m2/rok co dawało 160 /rok.
Po wizycie Pin'a przekwalifikowałem na gospodarczy do celów mieszkaniowych i jest 50% z 0.65 pln/m2/rok , czyli 11,40/rok.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Lepiej zgłoś niż abyś później miał problemy bo ludzie są różni,nawet jeżeli będzie to powierzchnia ok 15m2 to wg mnie trzeba zgłaszać


Kolega, każdy budynek, nawet posiadający 1 m2 icon_biggrin.gif trzeba zgłaszać.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Tiaaaaa...     Więc sugeruję to, co sugeruję...    
    • Po to, żeby można było już po nim chodzić. Części betonowej nie chciałbym dzielić, więc trzeba ja zrobić na całej długości. A na całą nawierzchnię płytkowo - kostkową nie mam teraz ani czasu, ani ochoty. więc pytałem o sposoby naprawy betonu, a nie o podpowiedź, żeby posypać suchym betonem. Jeszcze nie doszło?     Aukcje są różne, ja lubię niższe ceny, a że jest możliwość, więc wolę tańsze. Zresztą, to i tak nie ma znaczenia.     W furtce sie nie nadaje, koniec tematu.     kostki betonowej? Tak, ceny brutto u producenta. Se dołóż transport. Paleta od 400 zł w górę. W porywach do 800. Daj se spokój.       ile, kuuwa razy trzeba pisać, że nie o scieżkę do furtki tu chodzi? Do Ciebie coś dochodzi, czy jesteś odporny na informację? I po co mam myśleć, że kiedyś kometa spadnie na Ziemię? Ja wtedy będę pierdział, więc mi tylko pomoże się odgazować.  
    • A po co kleje? I zaprawy? Chyba, że opis aktualnego stanu nie jest prawdziwy taki: Czyli reszta jest OK, trzyma się kupy, te dziury zasypiesz suchym betonem, wyrównasz w obrzeżach i ułożysz kostkę...   Pokazałem ceny brutto, bo takie są na aukcji...   Ta tarasowa tylko pod furtki...   Samego ułożenia może niewielkie, a koszty wyrównania pod ułożenie? WYRÓWNANIA pod plastikowe "płytki"... suchym betonem nie wyrównasz... Przytniesz, a za jakiś czas wymieniać będziesz, albo z wiatrem polecą... będzie długi - tak długi jak ścieżka - żagiel...   Ale Ty tam rządzisz...       A z Twojego linku:   11 x 11.39 = 125,29 A 11 paneli to nie 1 metr, tylko 0,99 m2 - stąd moje    
    • Przypominam, że właśnie chodzi o naprawę i wyrównanie powierzchni.      No właśnie. Kostka. Policz brutto, nie netto. Dostawa trzy razy tyle co towar. A pod kostkę też trzeba kleje i zaprawy.     Policzono. Dwa razy więcej kasy. Co najmniej.       Dokładnie o to chodzi. Wszystko jest chodnikiem, Tylko co na chodnik poza odcinkiem pod dachem, tego jeszcze nie wiem. Najpierw muszę wyrównać i nie mogę go podnosić zbyt wiele. Ta tarasowa jest rzeczywiście niezbyt tania, a chodnik długi. Czyli nikogo w błąd nie wprowadzałem. To Ci się tylko wydaje.     Nie wiem, czy kumam, dla mnie ta dyskusja jest pozytywna.    11 x 9,43 = 103,73 z dostarczeniem dokładnie w miejsce, gdzie będzie układane. Koszty ułożenia żadne, a przytnę se sam.  Do betonu trzeba kupić kostkę, przywieźć, rozładować i zamówić ekipę do układania. Nie wiem jak liczysz koszty.   Czytaj pierwszy post. Napisałem, że "część jest pod dachem, ale zdecydowana większość na świeżym powietrzu". I wcale nie mam zamiaru tych podestów dawać poza dachem, nie konfabuluj. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...