Skocz do zawartości

Posadzka z gresu sprawdza się przy podłogówce


Recommended Posts

Napisano

Posadzki z gresu nadal wyglądają jak nowe i sprawdzają się nad podłogówką. Okazuje się, że warto było zwracać uwagę na klasę ścieralności płyt. Na matowej powierzchni nie widać otarć, ani rys, choć mieszkam na wsi i obawiałam się wycierania jej piaskiem, nanoszonym na butach przez gości - mówi Teresa, Czytelniczka Budujemy Dom, która użytkuje dom i podłogi od 11 lat.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/a/19157-posadzka-z-gresu-sprawdza-sie-przy-podlogowce

Gość użytkownik
Napisano
To prawda - gres w salonie wygląda przepięknie. Przy tak dużym wyborze kolorów i wielkości płytek, każdy znajdzie coś dla siebie.
  • 6 miesiące temu...
Napisano
Cytat

To prawda - gres w salonie wygląda przepięknie. Przy tak dużym wyborze kolorów i wielkości płytek, każdy znajdzie coś dla siebie.


Mi się strasznie podoba wielka płyta gresu położona na karo, coś wspaniałego. Właśnie nie dawno pisałem, że poszukuję kremowego gresu w tym stylu
Napisano
Gres w naszym klimacie jest zimny, latem szczególnie.Po dwóch latach pokryłem go cienką deską warstwową, na klej. Teraz podłogówka grzeje zimą, hydraulik coś tam pokręcił i jest przyjemna latem.
Kuzyn na gres położył cienką wykładzinę tekstylną i ma bardzo podobnie.
Napisano
naprawdę ktoś szuka gresu i za to płaci a później go zakrywa? icon_surprised.gif średnio to widzę, ja tam szukam teraz takiego, żeby był punktem kulminacyjnym, wisienką na torcie. Może ktoś poleci coś oryginalnego?
Napisano
Nasłuchałem się, naczytałem i zrobiłem jak radzili inni, natomiast kiedy mi to mnie odpowiadało, to zmieniłem i to wszystko.

Teraz jestem zadowolony na okrągło i latem i zimą.
Można zrobić błąd, ale trwać w nim, to zakrawa na głupotę.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
    • W każdym piśmie cytuję art. 59 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym : Samowolna zmiana zagospodarowania terenu to pojęcie ukształtowane przez doktrynę i orzecznictwo, do którego stosuje się przepis art. 59 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jest to faktyczna, funkcjonalna zmiana wykorzystywania terenu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.   ŻADEN URZĄD NIE ODNIÓSŁ SIĘ DO TEGO ARTYKUŁU 
    • Mam kopię pism do powiatowego, do Wojewódzkiego, do gminy... Nieoficjalnie powiedziano mi że nic nie zrobię bo facet ma dobre znajomości. Tak, mam całą teczkę pism. Dla nich nie ma problemu, inwestor jest uprzedzany o terminie wizyty, inwestor wywozi ciężki sprzęt z placu dzień wcześniej więc problemu nie ma. Dziwi mnie to, że nikt nie zwraca uwagi na maile ze zdjęciami, które przedstawiają inny obraz sytuacji. Wojewódzki inspektorat twierdzi, że powiatowy wykonuje czynności zgodnie z procedurami, zachowując terminy na odpowiedź na pisma, mimo iż od roku nie została podjęta w tej sprawie żadna decyzja. 
    • Ten inspektorat to masz na myśli PINB? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...