Skocz do zawartości

Powersharp - opinie z użytkowania


NOTO

Recommended Posts

Napisano
Witam,

Czy ktoś z Was korzystał z technologii Powersharp przy pilarkach łańcuchowych ? Sprawdza się to ?
Jak z trwałością łańcucha ?
Napisano
Nie użytkowałem ale oglądałem to w jednym z dużych hiper marketów budowlanych.
Jak dla mnie (pomimo, że to wypuściła znana i bardzo dobra firma) jest to gadżet i to drogi gadżet. Bo aby spełnić warunki ostrzenia za pomocą tego przyrządu musisz kupić specjalny łańcuch, specjalna prowadnicę no i ta przystawkę.
Może dla zaczynających przygodę z pilarką jest to dobre rozwiązanie, które spełni oczekiwania kupującego.

I z tego co pamiętam jest to rozwiązanie które współgra z pilarkami małej mocy, do użytku domowego.
Napisano (edytowany)
Chyba największe prowadnice to 16 cali 3/8 cala. Ja myślę o 14 calach (spalinowa i elektryczna - wymiennie). Głównie z uwagi na szybkość ostrzenia i chęć spawdzenia nowinki. Obecnie mam zapasowe łańcuchy naostrzone jak idę w teren. Tak nie musiałbym.
Ale fakt rozwiązanie trochę drogie i jak patrzyłem na łańcuch to zęby tnące są takie jakby delikatne.
Na stronie jednego ze sklepów jest napisane
"- TRWAŁOŚĆ - łańcuch Powersharp jest równie trwały i wytrzymały jak inne łańcuchy marki OREGON z podziałką 3/8""

Coś nie za bardzo w to wierzę że tyle samo ostrzeń ten łańcuch wytrzyma.... Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Chyba największe prowadnice to 16 cali 3/8 cala. Ja myślę o 14 calach (spalinowa i elektryczna - wymiennie). Głównie z uwagi na szybkość ostrzenia i chęć spawdzenia nowinki. Obecnie mam zapasowe łańcuchy naostrzone jak idę w teren. Tak nie musiałbym.
Ale fakt rozwiązanie trochę drogie i jak patrzyłem na łańcuch to zęby tnące są takie jakby delikatne.
Na stronie jednego ze sklepów jest napisane
"- TRWAŁOŚĆ - łańcuch Powersharp jest równie trwały i wytrzymały jak inne łańcuchy marki OREGON z podziałką 3/8""

Coś nie za bardzo w to wierzę że tyle samo ostrzeń ten łańcuch wytrzyma....


Tylko te łańcuchy są na szerokość rowka 1,3 mm a te "duże" mają 1,5 mm lub 1,6 mm są one dedykowane do pilarek o mocy powyżej 3 KM.
Ja też kukłem ile to kosztuje to "zwykły" łańcuch i prowadnica + pilnik wychodzi znacznie taniej, oczywiście tez marki Oregon.
A ile ostrzeń wytrzyma? to zależy jak często będzie się łańcuch tępił lub jak często będzie się go ostrzyć icon_biggrin.gif
  • 3 lata temu...
Napisano

witam kupilem taki zestaw i powiem szczeze ze warty swoich pieniedzy tyle ze na alegro jest najtaniej

 

jest bardzo wytrzymaly ostrzylem z 8 razy i dalej tnie 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry ! Czy ktoś jest w stanie polecić ekipę które przeprowadzi renowację kabiny prysznicowej, włącznie z czyszczeniem śladów po kamieniu na szybie kabiny prysznicowej? A może ktoś w Was wie jakie mocne środki użyć, aby albo usunąć smugi kamienia na dole drzwi kabiny? Nie wiem czy wymiana szyby jest konieczna, bo może nie. Podobno są jakieś specjalistyczne środki, które pozostawia się na szybie na kilka godzin. Środki typu Cif nie dają rady. Dzięki za pomoc!
    • Powiedz to tym w bloku, co malowali pokój.     Też pytałem grok-a i zalecał odwożenie do PSZOK-u (oczywiście, oddzielne postępowanie z brudami niebezpiecznymi), ale co drugie zdanie zalecał zapoznanie się z zasadami lokalnymi segregacji, bo mogą to regulować odmiennie. Do doopy więc z takimi zasadami, które w każdej gminie mogą być inne. Naprawdę, mam dość robienia doktoratu z segregacji odpadów przy każdej dupereli. Kiedy wreszcie producenci zaczną oznaczać wyroby i ich opakowania jakimiś kodami, żeby nie mieć wątpliwości w tym zakresie? To producent wie jakie materiały wchodzą w skład i co się z nimi da zrobić. Dlaczego ten obowiązek zrzuca na mnie i to bez wynagrodzenia?
    • Czemu, przecież nikt  Cię nie zmusza, żeby bujać się do  PSZOK z jedna para rękawic po malowaniu. Wrzucasz do reklamówki i leży w garażu, aż się uzbiera odpowiednia porcja odpadów do samodzielnego wywozu. Wywieziesz razem z tekstyliami, ale w osobnym worku, albo z meblami, elektroodpadami, oponami lub innymi odpadami, których nie odbierają na miejscu. Trzeba tylko w głowie sobie to zakodować.         
    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...