Skocz do zawartości

Gładź szpachlowa na ściany w piwnicy


lamironi

Recommended Posts

Napisano
Chciałbym za pomocą gładzi szpachlowej wyrównać ściany w piwnicy. Nigdy tego nie robiłem. Czy gładź szpachlowa nadaje się do tego celu?

Jest to piwnica w starym bloku, i nie chodzi mi tylko o samo wygładzenie, wyrównanie powierzchni, ale zaklejenie różnych dziur.
Napisano
Cytat

Chciałbym za pomocą gładzi szpachlowej wyrównać ściany w piwnicy. Nigdy tego nie robiłem. Czy gładź szpachlowa nadaje się do tego celu?

Jest to piwnica w starym bloku, i nie chodzi mi tylko o samo wygładzenie, wyrównanie powierzchni, ale zaklejenie różnych dziur.


zalamka.jpg
O gładzi słyszałeś, ale żeby poczytać w necie do czego służy to już chyba czasu Ci brakło.
Nie, nie nadaje się do tych celów, do równania i tynkowania jest inny materiał.
Napisano
Gładź szpachlowa - jak sama nazwa wskazuje - służy do wygładzania równej z grubsza powierzchni, a nie do zaklejania różnych dziur w ścianach icon_rolleyes.gif
Do zaklejania ścian stosuje się zaprawę wyrównującą, a potem można pomyśleć o gładzi....
Jeśli w piwnicy jest sucho - i pewnie masz zamiar zrobić tam jakiś pokoik - zastosuj gładź cementową, np. REKORD Atlasa, nie wchodź w żadną gładź gipsową, żadne goldbandy, czy tp.
Napisano
A czy zastosowanie takiej gładzi szpachlowej (mam ok 10 worków, które są mi zbędne i albo je wyrzucę, albo tam wykorzystam) może spowodować jakieś szkody?
Czy to można zużyć do tego celu (choć rozumiem nie jest to właściwe rozwiązanie)?

Napisano
Ta gładź jest jeszcze przydatna do użycia?
Mam na myśli termin przydatności.
Szkody to takie będą, że będziesz wszystko ponownie skrobał icon_smile.gif Jak masz worki z tą gładzią to poczytaj co tam na worku piszą, wtedy się dowiesz, że się nie na da.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W sprawie bielenia drzew i drzewek. Nie wiem na ile to prawda, ale gdzieś podsłuchałem, że do roztworu wapna dobrze jest dodać Miedzian oraz olej parafinowy. Podobno taka mieszanka jest najskuteczniejsza. Olej parafinowy oprócz poprawienia przyczepności wapna (nie spływa po deszczu), pomaga zwalczać zimujące jaja mszyc, przędziorków, ochojników czy bawełnic. Miedzian wiadomo - działa zabójczo na grzyba i bakterie. Spotkaliście się kiedyś z taką mieszanką? Może ktoś już stosował? @Elfir jak myślisz? Dobry pomysł?  
    • Nie calkiem, czekam, az zima troche odpusci. Ale ona uparcie trzyma, wiec pomyslalam sobie (), ze to dobry moment na letnie wspomnienia. Bo dzialka latem ma jedna, wielka zalete - mozna smazyc ryby na zewnatrz .                     Niestety, sa rowniez minusy, ktore nazywaja sie szerszenie. Dzialka jest wystarczajaco duza i nie przeszkadzaly mi, dopoki nie zdecydowaly sie zamieszkac w narozniku domku. Zauwazylam najpierw na kanapie drobinki styropianu i chyba plyty osb. Najpierw myslalam, ze to myszy, ale obeszlam domek i zobaczylam, jak wlatuja pod okapem. Z bolem seca wezwalam specjalistow, bo przyjezdzaja do mnie goscie z dziecmi i nie moglam ryzykowac. Poprzedniego roku zrobily gniazdo w domku z serduszkiem...     20240730_173614.mp4     Piekne i straszne zarazem. Gdyby byly wieksze, to chyba nie mielibysmy zadnej szansy jako gatunek...      
    • Witam. Czy da radę na podstawie tego planu ustalić, czy ściany zaznaczone na czerwono są nośnymi?  
    • Rekuperator Ostberg Heru 160T (R) + sterownik dotykowy IQC   Sprzedam nowoczesny rekuperator Ostberg Heru 160T (R - wersja prawa) z regulatorem dotykowym IQC. Urządzenie zapewnia efektywną wymianę powietrza w budynku, a jego energooszczędna konstrukcja pozwala na znaczne oszczędności. Produkt spełnia najwyższe standardy jakości (produkt szwedzkiej firmy Ostberg). Urządzenie jest nieużywane (niewyjęte z opakowania), zakupione pod koniec października 2025 roku. Sprzedaję z racji zmiany projektu wentylacji, a co za tym idzie rekuperatora. Możliwy odbiór osobisty lub wysyłka paletowa.
    • Zmarl stosunkowo niedawno... MacGyver i Chuck Norris nie z tej bajki, pozostaja domysly i przypuszczenia.   Obstawiam wiewiorke, skok z drzewa i na drzewo, to dla niej pestka.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...