Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe - jakie płytki?


Recommended Posts

Do ogrzewania podlogowego świetnie nadaja sie plytki cementowe, ze wzgledu na material z jakiego sa wykonane i ich mase. Akumuluja one cieplo, oddaja je przez dłuższy czas, a cieplo jest rownomiernie oddawane na całej powierzchni.

Płytki cementowe (tak jak wszystkie produkty z cementu) akumulują ciepło, bo mają dość dużą pojemność cieplną. Ze względu na to, że płytki są dość grube (15 mm) płytki nagrzewają się nieco wolniej niż zwyczajne płytki, ale za to ciepło oddają dłużej. Dzięki swojej grubości, a także swoim dobrym właściwościom przewodzenia ciepła na podłodze nie ma gorących bądź zimnych plam. Płytki cementowe nadają się zarówno do elektrycznego ogrzewania podłogowego jak i ogrzewania zasilanego centralnym systemem. W przypadku ogrzewania elektrycznego w taryfie dzień/noc, dzięki akumulacji ciepła, podłogę można ogrzewać w godzinach, gdy prąd jest tańszy mając pewność, że poza tymi godzinami podłoga będzie nadal ciepła. Przewody grzewcze powinny być ułożone 5 cm pod płytkami.

Ktoś ma u siebie w domu takie rozwiazanie? Jak wrażenia?
Link do komentarza
Gość mhtyl
A w jakim celu to piszesz? przecież wiadomo ,że płytki są najlepszym materiałem na ogrzewanie podłogowe i to nie tylko cementowe.
A co do tej grubości 5 cm poniżej płytek to niby jak kable grzewcze chcesz tam schować?


Cytat

Do ogrzewania podlogowego idealnie nadaja sie plytki cementowe, bo ze wzgledu na material z jakiego sa wykonane i ich mase, akumuluja one cieplo, oddaja je przez dłuższy czas. Oddaja one cieplo rownomiernie.


Czy to czasami nie Twój wpis?
Link do komentarza
Cytat

A w jakim celu to piszesz? przecież wiadomo ,że płytki są najlepszym materiałem na ogrzewanie podłogowe i to nie tylko cementowe.


Pisze o tym, bo same plytki sa dosc grube, z czego wynikaja ich zalety.
Plytka plyce nierowna. warto wiedziec, jak to wyglada od strony dystrybucji ciepla.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Pisze o tym, bo same plytki sa dosc grube, z czego wynikaja ich zalety.
Plytka plyce nierowna. warto wiedziec, jak to wyglada od strony dystrybucji ciepla.
[attachment=19239:thermovi...building.jpg]
[attachment=19238:ir_2640.jpg]


icon_biggrin.gif
Ale dalej nic nowego.
Nie żebym twierdził,że to co piszesz to nie prawda, ale jak to mówią "Ameryki żeś nie odkrył".
No i czekam na odpowiedź w sprawie tych 5 cm o których pisałeś
Cytat

Przewody grzewcze powinny być ułożone 5 cm pod płytkami.

w jaki sposób te przewody chcesz umieścić.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

icon_biggrin.gif
Ale dalej nic nowego.
Nie żebym twierdził,że to co piszesz to nie prawda, ale jak to mówią "Ameryki żeś nie odkrył".
No i czekam na odpowiedź w sprawie tych 5 cm o których pisałeś w jaki sposób te przewody chcesz umieścić.


Nie męcz go, nie dołuj icon_rolleyes.gif


icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jak wygląda, czy w ogóle jest, czy była prawidłowo ułoźona pozioma izolacja pod ścianą? Ściana jest ewidentnie mokra... A może wystąpiła jakaś duża awaria i zalanie łazienki? Bo to małe okienko jest w łazience, czy może w WC...
    • Wielu użytkowników Panasonica twierdzi, że tylko Panasonic, a w szczególności T-CUP utrzymuje deklarowaną moc właśnie przy skrajnie niskich temperaturach dla pomp ciepła. A według mnie lepiej czasem dogrzać grzałką niż to, żeby pompa wchodziła w taktowanie, oczywiście ważne jest dobranie odpowiedniej wielkości bufora. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przede wszystkim to nie tylko kwestia posiadania samej ziemi rolnej w odpowiedniej ilości. Czy ma Pani formalnie status rolnika? Jest wymagany, jeżeli ktoś ma prowadzić gospodarstwo rolne, choćby tak tylko oficjalnie.   Na dokładkę w polskim prawie nie ma jasnej i konkretnej definicji zabudowy zagrodowej. W związku z tym podejście władz lokalnych, które decydują o wydaniu pozwolenia na budowę, też może być odmienne. Bo i wyroki sądowe, w których próbowano jakoś określić co jest zabudową zagrodową, są dość rozbieżne. 
    • Hej wszystkim, planuję założyć pompę ciepła do domu (ok. 150 m²) i szukam jakiejś ogarniętej ekipy z Łodzi albo okolic. Ktoś może polecić kogoś sprawdzonego? W necie wpadłem na taką stronę: https://spednet.pl/pompy-ciepla-lodz/ Wygląda spoko – robią wszystko od A do Z, projekt, montaż i serwis. Ktoś coś o nich słyszał? Korzystaliście może? Każda opinia albo inne namiary mile widziane, bo chciałbym ruszyć z tematem jeszcze przed zimą. Dzięki z góry!
    • Tak na szybko sprawdziłem specyfikację tej pompy. To nie jest T-CAP, ale przynajmniej do -7°C i dla temperatury zasilania 35°C (podłogówka) utrzymuje ona swoje nominalne 5 kW. Czyli jest naprawdę nieźle.  To podstawowa sprawa w przypadku pomp ciepła, że trzeba zawsze sprawdzać, w jakich warunkach osiągają określona moc grzewczą. W szczególności dotyczy to właśnie pomp powietrznych. W ich przypadku moc nominalna, podawana zwykle dla +7°C, naprawdę niewiele mówi.  Przy okazji mocy druga zasadnicza sprawa to decyzja, czy pompa ma pokrywać całe zapotrzebowanie na ciepło (ewentualnie z pomocą wbudowanych grzałek), czy zakładamy jej wspomaganie w czasie większych mrozów. Chociażby za pomocą kominka. Od tego będzie zależała kwestia doboru mocy, ale także ewentualna decyzja, czy warto dopłacać za pompę gruntową.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...