Skocz do zawartości

Rolety zewnętrzne to sensowna inwestycja


Recommended Posts

Na rolety zewnętrzne namówił nas kolega. Nie planowaliśmy ich wcześniej, tylko „dorzuciliśmy” podczas wykańczania budynku. Miały odstręczać włamywaczy, choć nie są to rolety z atestem antywłamaniowym - mówią Ewa i Bogdan, czytelnicy Budujemy Dom.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/16931-rolety-zewnetrzne-to-sensowna-inwestycja

Link do komentarza
Gość Ryszard
Mam rolety zewnętrzne i następnym razem zamontowałbym je ale wewnątrz budynku.Nie będzie problemu zamarzania rolet w przypadku padającego zimą śniegu lub deszczu.Dlaczego tak , ponieważ miałem już przyjemność dwie rolety w czasie zimy naprawiać.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
A ja z kolei miałabym właśnie ochotę na zewnętrzne. Najlepiej takie, które można połączyć z moskitierą, bo latem nie daje się u nas żyć. Mieszkanie pod lasem, blisko wody i stada komarów w sypialni. Gdzies mi się obiło o uszy, że to mogłoby się bardzo dobrze sprawdzić jako ochrona przed słońcem i owadami. A może ma ktoś coś takiego u siebie? Jakies opinie?
Link do komentarza
Rolety zewnętrzne mają tę przewagę nad roletami wewnętrznymi, że poprawiają bilans energetyczny. Mam znajomego, który wybudował dom z bratem wg. identycznego projektu, ten sam wykonawca, te same materiały, te same instalacje. Domy stoją na tej obok siebie, identycznie usytuowane. Znajomy zainstalował rolety zewnętrzne, które w zimie automatycznie zamykają się po zmroku. Jego brat stwierdził, że rolet nie potrzebuje. Trzeci rok z rzędu ogrzanie domu z roletami jest tańsze o 15-20% rocznie! A w drugim roku po wprowadzeniu, żeby sprawdzić czy to rolety miały wpływ, ustawili identyczne programy na piecach - efekt ten sam.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Jedną z najważniejszych zalet rolet zewnętrznych jest dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem, które, jak mówią statystyki, w większości przypadków są dokonywane przez okna. Okno wyposażone w roletę znacznie trudniej jest pokonać, wymaga to zdecydowanie więcej czasu. Wysokiej klasy rolety to również doskonała ochrona nie tylko przed utratą ciepła w zimie, ale również przed intensywnymi promieniami słońca latem, co przekłada się na znaczne oszczędności energii potrzebnej do ogrzania lub ochłodzenia pomieszczenia.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Sam się przekonałem, że przed włamaniem super chronią. Mieliśmy taki incydent w tamtym roku, że sąsiadów okradli przez okna. My postawiliśmy na rolety zewnętrzne od razu po wprowadzeniu.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Markoo

Rolety zewnętrzne bardzo się przydają. Wiem to z własnego doświadczenia. Chronią przed włamaniem - owszem, ale poza tym dobrze izolują budynek zimą a latem zatrzymują gorące promienie słoneczne na tyle skutecznie, że nie muszę włączać klimatyzatora. Od dwóch lat mam zamontowane rolety solarne Bubendorff, które są zdalnie sterowane i co najważniejsze, obyło się przez doprowadzania przewodów zasilających i rozkuwania ścian. Mają swój własny panel fotowoltaiczny, baterię i nie potrzebują słońca do ładowania tylko po prostu światło dzienne. Jak w zwykłym kalkulatorze.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
Gość Michaś
Witam, jaki system sterowania roletami będzie najwygodniejszy i z jakimi kosztami to się wiąże? I jakie jest najlepsze rozwiązanie co do montażu? Lepiej żeby były schowane w ścianie, czy lepiej na zewnątrz, bo łatwiej o ewentualny serwis?
Link do komentarza
1 godzinę temu, Gość Michaś napisał:

Witam, jaki system sterowania roletami będzie najwygodniejszy i z jakimi kosztami to się wiąże? I jakie jest najlepsze rozwiązanie co do montażu? Lepiej żeby były schowane w ścianie, czy lepiej na zewnątrz, bo łatwiej o ewentualny serwis?

Rozwinięcie tematu rolet znajduje się w artykule pt. Porównujemy 18 modeli rolet zewnętrznych

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Do zasłonięcia okien czy nawet przeszkleń o dużej powierzchni potrzebne są równie duże rolety. Wydawałoby się, że czasami ich unoszenie oraz opuszczanie może być uciążliwe, szczególnie dla kobiet, bo wymaga znacznego wysiłku. Nic bardziej mylnego. Idealnym rozwiązaniem są elektryczne napędy, które gwarantują funkcjonalność i wygodę użytkowania. Przed ich zainstalowaniem warto się zastanowić, jaki jest najlepszy dla nas sposób sterowania nimi. To również świetny sposób na manipulowanie temperaturą w domu, gdy nas w nim nie ma. Czasowe zaprogramowanie systemu pozwala bowiem na opuszczanie i podnoszenie rolet w dowolnym czasie, nawet gdy jesteśmy na zakupach albo na wakacjach. W takich przypadkach zawsze wracamy do domu, gdzie panuje przyjemna temperatura i nie musimy chować się przez promieniami słońca.

DRUTEX oferuje kilka rozwiązań komfortowego podnoszenia i zamykania rolet: ręczne - za pomocą paska, korby lub paska z przekładnia korbowa oraz automatyczne - sterując pilotem, kluczykiem albo wyłącznikami. Zdecydowanie najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest sterowanie radiowe RTS. Za pomocą RTS można sterować roletami centralnie lub każdą oddzielnie. Można tworzyć grupy np. sterować oddzielnie roletami znajdującymi się po wschodniej i po zachodniej stronie budynku. Można również sterować z różnych punktów i zmieniać je dowolnie, według życzenia. Wreszcie można również  zaprogramować sterowanie roletami tak, by opuszczały się i podnosiły samoczynnie o określonych godzinach np. inaczej dla każdej pory roku czy dnia.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość Anna Łozińska

Oczywiście, że rolety zewnętrzne, to sensowna inwestycja. Ja nie wyobrażam sobie mieć rolet wewnętrznych. Mieszkam na parterze, na osiedlu, mąż często pracuje nocami. Ile to razy się zdarzało, że sąsiadom ktoś rzucił butelką w okna, bo był pijany albo w formie głupiego żartu. Zewnętrzne rolety dają poczucie bezpieczeństwa, zapewniają też pewną ochronę antywłamaniową. A dodatkowo oczywiście dają absolutną ciemność po ich zasłonięciu co jest dla mnie ważne, gdyż nie mogę spać gdy jest widno. Polecam je serdecznie.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest połączenie rolet zewnętrznych z systemem automatyki budynku. Bez problemu w kilku ruchach można podnieść rolety nawet nie wstając z łóżka, a nawet będąc daleko od domu. W ten sposób nawet można "udawać", że się jest w domu, co dodatkowo daje jako takie zabezpieczenie przed niechcianymi gośćmi. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...