Skocz do zawartości

Dom w żurawkach / ARCHON +


Wojtek18cu2

Recommended Posts

Witam! Mam pytanko czy ktos moze mi podpowiedziec ile wynosi calkowity koszt dachu z projektu " dom w zurawkach" bo wlasnie w tym roku planuje wykonac stan surowy budynku .Wiadomo ze mozna to wyliczyc z projektu , ale czasami sa spore roznice cenowe ! Jesli ktos z Panstwa krył dach dachówka to prosze o podpowiedz kwotowo jak to wyglada razem z wieźba! Dzieki bardzo ! Pozdrawiam
Link do komentarza
Witaj wojtek... Ja również wybrałem projekt jak powyżej. Poszerzyłem go na kalenicy o 1 m (większa garderoba, sypialnia, garaż, oraz kotłownia). Dałem parę dni temu dach do wyceny firmie (ponoć bardzo dobra, także i zapewne droga). Wycena z dachówką ceramiczną - ok. 51000 zł brutto. Z dachówką betonową jakieś 4 tyś. taniej. W cenie deskowanie i membrana.
Co do piwniczki, bardzo dobre rozwiązanie. Jak wygląda u Ciebie ze zgodą kierownika, nadzoru (czy miałeś to w projekcie?). Jak z kosztami?
Link do komentarza
Witam! Mój kierownik budowy zezwolił na wykonanie piwniczki bo defakto zmian konstrukcyjnych nie ma co jedynie to ze bedą schodki wymurowane pod schodami i to tyle . Koszty nie sa zbyd duże tak ze warto o tym pomyslec !👍A jesli chodzi o Twój dach to chyba troche drogo 50000zl?! Ostatnio mój wykonawca mniej wiecej wyliczył ze koszt dachu wyniesie okolo 25000 zł . Pozdrawiam !
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

DSC01446.jpg

Witam wszystkich! troche czasu mnie nie bylo na forum ,czlowiek w dzisiejszych czasach zarobiony jest icon_smile.gif dodam troche fotek z mojej budowy narazie jest parter ale mysle ze teraz pojdzie z gorki icon_smile.gif A jeszcze jedno jesli ktos z Państwa buduje dom w z tego projektu i ma zamiar zastosowac strop teriva to jednak musi byc to do projektowane poniewaz troche sie zmienia uklad podpor pod belki teriva ,wysokosc stopnia schodów tez ulegnie zmianie i wysokosc okna na klatce schodowej.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Wojtek18cu2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
    • Witajcie Postanowiłem sam wyremontować pokój w bloku z lat 90 z betonowej płyty. Proszę o  porady (zdjęcie ściany jak i sufitu w załączniku). Dodam, że jestem budowlanym laikiem i wszelkie roboty będę wykonywał po raz pierwszy, więc zależy mi na najłatwiejszych rozwiązaniach.   W jaki sposób przygotować ściany do malowania? Czy gładź Knauf fill and finish to dobre rozwiązanie? Myślałem o sposobie nakładania wałkiem. W jaki sposób przygotować jedną ze ścian (chropowaty beton) na naklejenie tapety (Rodzaj : Tapeta Flizelinowa)? Wystarczy zagruntować czy też warto wyszpachlowac?   Dodam, że wcześniej na ścianach była właśnie tapeta przez dekady    Jeśli chodzi o sufit (delikatne załamania) czym polecacie wyrównać?    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...