Skocz do zawartości

erykz

Uczestnik
 • Posty

  95
 • Dołączył

 • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

erykz's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

 1. Witam ponownie Żurawkowiczów. Dawno mnie tu nie było i widzę, że jest nas coraz więcej. Mieszkam już w Żurawce ponad 2 lata i jestem z rodzinką bardzo zadowolony. Ogrzewam dom (Żurawka 1 powiększona o 1 metr) już drugi sezon. Roczny koszt gazu to 2000,00 zł (w okresie przejściowym grzane w kominku - może 3 m3 dębu na sezon). Jeśli chodzi o salon, to rzeczywiście mógłby być większy (automatycznie i kuchnia). Dzisiaj jakbym miał budować, to poszerzył bym dom z tej strony o 1 metr i myślę, że byłoby ok. Ale oczywiście to kwestia indywidualna. Pozdrawiam.
 2. Od 5500 - 7900. Oczywiście rzeczywiście zależy to od materiału, regionu i stolarza.
 3. Do bartasp. Próbuję odpowiedzieć na Twoje zapytanie, ale nie widzę postu. Wyślij mi jeszcze raz na priva.
 4. No chyba nie do końca śledziłeś temat. Ale jesteś wielkim szczęściarzem. Buduję żurawkę termo (choć starą wersję) w odbiciu lustrzanym poszerzoną dokładnie o 1 m od strony garażu 20 km od Bydgoszczy. Powoli kończę. Jeśli jesteś zainteresowany obejrzeniem, to zapraszam. Wyślij numer na priva, to się zdzwonimy.
 5. Ja mam schody zamontowane w dużej sypialni. Otwierają się prostopadle do kalenicy. Z tym, że ja mam sypialnie szerszą o 1 metr, stąd miałem na nie miejsce i nie wiem, czy przy węższej by się zmieściły.
 6. Też planowałem połówkami klinkieru obłożyć kominy. Zarówno kierownik i budujący odradzali mi, gdyż wszystkie połówki to dziurawki, a w dziurawkach skrapla się woda. Odnośnie wyłazu oraz schodów ja kupiłem FAKRO. Wyłaz WGI 46x75,schody 70x120 LWK. Po negocjacjach udało mi się zejść 31% z ceny katalogowej.
 7. Dzięki. To czarne wokół, to jakiś czarny kamień. Nawet nie pytałem jak się nazywa, ale jeżeli bardzo Ci zależy, to zadzwonię do wykonawcy i się zapytam. Trochę mało tych centymetrów. Z tego co pamiętam w wersji termo było 22 cm (15 cm styropian i 7 cm wylewka) + panel lub co tam kto chce. Ja przy pomiarach okna na zapytanie mierzącego zapomniałem doliczyć tej grubości na panel lub "co tam kto chce". Dlatego też musiałem trochę pokombinować (14 cm styro + 5 cm anhydryt). Przy 18 cm proponuję CI też pójść w anhydryt. Jest droższy, ale 2-3 cm można dorzucić do styro.
 8. W kuchni nie mam kanałów wentylacyjnych. Założyłem reku. Także nie pomogę.
 9. Ogrzewanie będę miał gazowe (gaz ziemny). Kominek to dodatek, z którego nie będę za często korzystał. Oczywiście patrząc na to z Twojego punktu widzenia, to marnotrawstwo pieniędzy. Jednak, chyba lepiej się prezentuje niż w tym miejscu prezentowałaby się rzeczona PCi.
 10. Tak, jest to Maja. Całkowity koszt (łącznie z DGP, turbiną i sterownikiem) - 9400,00 zł.
 11. Coś tu cicho ostatnio. To może się pochwalę.
 12. Dzięki Przemo. Jak tylko będę w Twoim rejonie, to nie omieszkam wpaść.
 13. A którą żurawkę masz? Ja mam pierwszą i mam zeskanowany cały projekt. Jeśli jesteś zainteresowany, to wyślę Ci na priva.
×
×
 • Utwórz nowe...