Skocz do zawartości

Głowice gtermostatyczne


Recommended Posts

Tylko jaki konkretnie model?
Z tego co pamiętam to one nie mają ustawień wstępnych te zawory. A co do głowic to czasami nie ustawiłeś marginesu min-max ,że tylko w tych pozycjach głowice się otwiera?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Panowie jak to jest że nie mogę regulować płynnie głowicami termostatycznymi przy grzejnikach działają tylko na 5 i 6 jak zrobię mniej to grzejniki przestają grzać icon_confused.gif


Teraz mnie trochę oświeciło icon_eek.gif
A jaka jest temperatura jest w pokoju gdy dokonujesz zmian? Bo działanie głowicy polega na tym aby zamknąć zawór gdy w pomieszczeniu powietrze osiągnie zadana temperaturę. Ale też nie wykluczone że głowice się uszkodzone.
To może fotkę zrób samego zaworu jak i głowicy ,wtedy cosik tam się dopatrzy.
Link do komentarza
Cytat

Teraz mnie trochę oświeciło icon_eek.gif
[...]


Mnie również icon_idea.gif
Ustaw głowicę na 1, otwórz okno, żeby wyziębić pomieszczenie, a przynajmniej okolicę wokół głowicy do ok. 10 stopni i wtedy obserwuj, czy grzejnik zaczyna grzać, czyli czy zawór otwiera się icon_rolleyes.gif Na ustawieniu 5 i 6 głowica chce ustalić temp. około 23 - 25 stopni...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Głowice są przeznaczone do określonego zaworu.
Różnica jest w długościach trzpienia zaworu.

"Lepszejsze" modele głowic, posiadają możliwość regulacji skoku głowicy.

Z opisu wynika, że skok trzpienia głowicy jest zbyt duży i zbyt wcześnie zamyka zawór.



pewnie masz racje to co wymienić głowice na inne ? Jaki model ?
Link do komentarza
Cytat

pewnie masz racje to co wymienić głowice na inne ? Jaki model ?


Inne nie będą pasować.Musisz zobaczyć jakie masz zawory (konkretnie typ i model) i poszukać w necie albo udać się do sklepu aby dopasowali odpowiednie głowice.

Cytat

Diamond




Cytat

Tylko jaki konkretnie model?


I do dziś nie odpowiedziałeś jaki model a oczekujesz odpowiedzi od innych jakie masz kupić te głowice icon_biggrin.gif nikt tu jeszcze w myślach innemu nie czyta.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Podłączony będzie odpływ z umywalki i brodzika. Dziura została zabetonowana,  Wylewka poziomująca nie da rady bo byłby stopień do łazienki. Równać będziemy pod brodzikiem pianką i klejem Harmonijka bo nie wyjadę na brodzik inaczej.   Z
    • Mówię tutaj o sznurowaniu przed ukladaniem wełny, by zapewnić  przerwę między paroizolacja a wełna. Trzeba to robić?
    • Witam, jaka wełnę wybrać do ocieplenia poddasza i jego zabudowy ? Jaka taka wełna powinna mieć lambdę i jaka grubość? Czy sznurować paroizolację przed wełna?   Parametry domu:   -Dom parterowy -Powierzchnia 185m2 z dachem czterospadowym wykonanym z blachodachówki -Brak deskowania jest tylko paroizolacja.
    • Tę dziurę trzeba czymś wypełnić, a o sufit pytam, bo część budynków z tych lat miała kratkę ściekową (z wanny lub brodzika) tak wykonaną, że odpływ z tej kratki biegł przez strop i wychodził gdzieś na środku sufitu u sąsiadów z piętra niżej i y tych sąsiadów podłączony był do pionu... i przy wypełnianiu dziury po kratce ściekowej, mógłbyś zalać sąsiada... Teraz, jak odkułeś dalszą część swojej wylewki widzę, że odpływ jest ukryty  w stropie... Dziurę można zapełnić np. częściowo pianką niskoprężną i  równać zaprawą wyrównawczą...   Bardzo nie podoba mi się ta harmonijkowa rurka Nie możesz zrobić tego odpływu NORMALNYMI  kształtkami??? Co tam masz podłączone?  
    • Zapytam bardzo delikatnie, a po jakąż ciężką cholerę chcesz tak robić? Przy takim podłączeniu przewodów, w życiu różnicówki nie załączysz i będzie bardzo widowiskowa klapa. W ogóle Twój tok myślenia poszedł w złym kierunku, dlatego wróć do źródeł. Ty masz różnicówkę podłączyć standardowo i nic więcej!!! Weź to poprzednie zdanie w ramkę, wytnij i powieś nad łóżkiem, abyś to czytał każdego ranka. Schemat podłączenia RCD trójfazowego w instalacji jest klasyczny i żadnych kombinacji!!! Fazy masz podłączyć tam, gdzie są zaciski fazowe (możesz nawet wszystkie trzy fazy), neutralny tam gdzie jego miejsce, a przewodem ochronnym PE różnicówkę omijasz. I nie ma na kuchence zadnego przewodu PEN, on nie istnieje!!! Tam ma być tylko PE. A co z różnicówki wychodzi, co powinieneś wykorzystać, to już zdecydował producent. I na załączonym schemacie masz to wyraźnie narysowane.   Mała uwaga. końcówki N obwodów kuchenki mostkujesz na kuchence. Od kuchenki odchodzi jeden przewód N, który podłączasz w N różnicówki. I tyle! Czyli schemat 2 z tą zmianą, że nie ma N1 i N2. Ma być jedno N. I jedno PE. Żadnego PEN tam być nie może. I żadnego niebieskiego na zacisk fazowy!!! 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...