Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
Witam, czy mógłby mi ktoś doradzić w sprawie dachu ? Mam zamiar go przebudować, tylko nie wiem jak, chciałbym aby wyglądało to ładnie, ale nie mam pomysłu.

Zdjęcia domu:
Przód:
http://zapodaj.net/d25329244e12d.jpg.html
Prawy bok:
http://zapodaj.net/2ccbf878b07d8.jpg.html

Lewy bok:
http://zapodaj.net/9b70311563e72.jpg.html
http://zapodaj.net/b0f2e279e04e5.jpg.html
Tył:
http://zapodaj.net/b7f3d2453994d.jpg.html
Napisano
Ja bym ten dach zostawił taki jaki jest tzn wygląd. jedynie zmienił pokrycie na ładniejsze icon_biggrin.gif
A jeżeli już tak bardzo chcesz dokonać zmiany dachu to trudno coś Ci doradzić nie znając Twoich gustów. Jeżeli nie masz zielonego pojęcia to poszukaj gotowe projekty domów i pooglądaj różnego rodzaju dachy. Uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie co do wyboru rodzaju dachu.
  • 1 rok temu...
Napisano
Ja bym użył pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej angobowanej lub szkliwionej, a użyłem dachówkę ceramiczną angobowaną w kolorze kasztan.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
  Cytat

Ja bym użył pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej angobowanej lub szkliwionej, a użyłem dachówkę ceramiczną angobowaną w kolorze kasztan.

Rozwiń  

Również jestem fanem ceramiki, ale z kolei naturalnej, portugalskiej. icon_smile.gif Co prawda mówią, że szkliwiona i angobowana są trwalsze, osobiście nie widzę jakeijś szczególnej różnicy. Gdzie stoi ten domek? Jaki teren, okolica las czy miasto?

My na przedmieściach mamy tę portugalkę, niedaleko staw, ale nie tereny zalewowe. Udało nam się w stolicy w całkiem dobrej cenie kupić, mija kilka lat i wszystko w porządku.
Napisano
  Cytat

Ja będąc tradycjonalistą też jestem zwolennikiem dachówki naturalnej bez względu, z
którego państwa pochodzi. Miło by było jak być zamieścił kilka zdjęć swojego dachu. Pozdrawiam.

Rozwiń  

Jak tylko dorwę aparat, to wyślę icon_smile.gif . A ta portugalka to nie wiem nawet, gdzie produkowana, po prostu ma taką nazwę. Kupiona w polskiej stolicy, reszta mnie nie interesowała, ale z ciekawości kiedyś spytam skąd jest.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
A on są zabezpieczane czymś ? Czy to po prostu dachówka naturalna ? Ja bym bym wybierał zdecydowanie dachówk, ale coś bardziej markowego jak Smaragd ( jeżeli ktoś ma większy budżet) albo na przykład Opal Standard:)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...