Skocz do zawartości

Jaki klej szybkoschnący do gresu polerowanego?


Recommended Posts

Napisano
A po co Ci szybkoschnący czy szybkowiążący?
Kup np P9 Mapei jest to elastyczny ,nadaje się na ogrzewanie podłogowe i nic lepszego uważam Ci nie potrzeba.

A po co Ci szybkoschnący czy szybkowiążący?
Kup np P9 Mapei jest to elastyczny ,nadaje się na ogrzewanie podłogowe i nic lepszego uważam Ci nie potrzeba.
Napisano (edytowany)
Łazienka w której jest i prysznic i WC.
Korzystaja 4 osoby.
Wyobrażasz sobie "wstrzymane potrzeby" na np. 24 godziny ?
Położenie płytek na np. 2 razy tez odpada bo to duże płytki które i tak zakryją dużą część łazienki.Czyli duże prawdopodobieństwo ,że ktoś mi wdepnie.... Edytowano przez ocieplacz (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

Łazienka w której jest i prysznic i WC.
Korzystaja 4 osoby.
Wyobrażasz sobie "wstrzymane potrzeby" na np. 24 godziny ?
Położenie płytek na np. 2 razy tez odpada bo to duże płytki które i tak zakryją dużą część łazienki.Czyli duże prawdopodobieństwo ,że ktoś mi wdepnie....

Rozwiń  

A z o fugowaniu to zapomniałeś?Chcesz mieć porządnie zrobione? To musisz poświecić trochę czasu ,a jak chcesz jak to mówią odwalić kichę a potem na to nie móc patrzeć to już Twoja broszka.
Jak masz zrobić to zrób raz a dobrze.
Jak dasz ten klej szybkoschnący to nie myśl,że też tak od razu możesz po tym chodzić.
Napisano
Dlatego podałem Ci klej P9 a inny jak chcesz to może ktoś coś doradzi.
Co do bez fugowych to nie mam przekonania,z fugą można zgubić pewne nierówności a z bez fugowymi to położenie musi być bez pudła.
Napisano
nawet na wylewce samopoziomującej może być problem z dokładnym wyrównaniem podłoża ?
Łazienka niby 4 metry kwadrat. ale robię to pierwszy raz(samopoziomującą).
Są jakieś błędy na które mogę wpaść ?
Najpierw chciałem wkręcić około 15 kołków i na śrubach wypoziomować wszystko,tak żeby trzymać się wysokości łebków śrub przy zalewaniu.
Napisano
Problem może być w wichrowatości płytek i w wymiarach (lepiej daj na fugę 1mm aniżeli wcale) a nie podłoża,bo pewne nierówności podłoża zniwelujesz klejem.
Napisano
1. Ułożenie gresu polerowanego - zwłaszcza bez fug - w łazience to samobójczy pomysł. Bardzo śliska powierzchnia na mokro i wypadek gotowy.

2. Gres polerowany nie jest odporny na zabrudzenia chemiczne, które łatwo wnikają w jego powierzchnię - wymaga impregnacji. Z tych samych powodów trzeba użyć właściwego kleju który nie wywoła przebarwień.

3. Poziomowanie na kołki to droga do popękania płytek - punktowe sztywne podparcie wywoła naprężenia niszczące płytkę pod obciążeniem.

4. Należy użyć kleju do gresu wielkoformatowego, a delikatne użytkowanie można rozpocząć już po ok. 8 godzinach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,   Zastosowanie odpowiedniego podkładu pod blachę jest kluczowym elementem prawidłowego wykonania dachu, nawet w przypadku pełnego deskowania. Warstwa ta pełni rolę dodatkowego zabezpieczenia konstrukcji dachowej oraz samego pokrycia. Brak membrany lub folii pod blachą może prowadzić do poważnych konsekwencji dla całej konstrukcji dachu. Wilgoć, która dostaje się pod pokrycie blaszane, nie mając możliwości odprowadzenia, powoduje stopniowe zawilgocenie elementów drewnianych. Z czasem prowadzi to do degradacji drewna, rozwoju grzybów i pleśni, a w konsekwencji do osłabienia całej konstrukcji nośnej dachu.   Kondensacja pary wodnej, która tworzy się na spodniej stronie blachy, bez odpowiedniej warstwy rozdzielającej przyspiesza procesy korozyjne. Nawet najlepsze zabezpieczenia antykorozyjne blachy mogą nie wytrzymać stałego kontaktu z wilgocią gromadzącą się między pokryciem a deskowaniem. Ponadto, podkład dachowy zapewnia dodatkową ochronę przed przeciekami w miejscach łączeń arkuszy blachy lub w przypadku uszkodzeń mechanicznych pokrycia. Stanowi on swoistą warstwę awaryjną, która zabezpiecza konstrukcję dachu przed wodą w sytuacjach krytycznych.   Profesjonalne wykonanie dachu z zastosowaniem odpowiedniego podkładu zwiększa również izolacyjność termiczną całej konstrukcji i ogranicza hałas powodowany przez deszcz czy grad uderzający w blachę. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku pomieszczeń użytkowych znajdujących się bezpośrednio pod dachem. Inwestycja w wysokiej jakości membranę dachową  to stosunkowo niewielki wydatek w porównaniu do kosztów naprawy szkód spowodowanych przez zawilgocenie konstrukcji czy wymianę skorodowanego pokrycia. Nawet w przypadku dachów o pełnym deskowaniu, warstwa ta stanowi niezbędne zabezpieczenie trwałości całej konstrukcji.   ____________________________ Łata okapowa wentylacyjna https://pruszynski.com.pl/produkt/akcesoria/typowe-obrobki-blacharskie/lata-okapowa-wentylacyjna/  
    • Ja używam Rigips Vario i taśmy papierowej Tuff Tape, jak będziesz miał problem ze znalezieniem daj znać. Rigips Vario do wypełnienia, a taśmę kleję na Rigips Premium Light. Pierwsza jest sucha, druga gotowa, rewelacyjnie się na jednej i drugiej pracuje. Po wypełnieniu czekasz przynajmniej dobę, chyba że jeszcze będzie widać że nie wyschło, więc musi wyschnąć w 100% bo inaczej spęka. Taśmy ślizgowej przy połączeniu ściana - GK się nie zaleca, ponieważ zupełnie inaczej pracuje jedna i druga powierzchnia, stąd taśma Tuff Tape, która doskonale łączy to połączenie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Cześć! Fajnie oderwać się od tematu wakacji i pomyśleć też o domu – wyobraź sobie, jak miło wracać z urlopu do przytulnego, dobrze ocieplonego wnętrza. Ja postawiłem na pełną termomodernizację z Cadela Project – od audytu, przez ocieplenie i tynkowanie, aż po ogarnięcie całego wniosku o dotację „Czyste Powietrze”. Efekt? Komfort przez cały rok i niższe rachunki: Cadela Project - Program Czyste Powietrze Miłego planowania kolejnych wyjazdów (i remontów)!
    • Cześć! Jeśli Wasze wnętrza ostatnio zamieniły się w solarium, to znak, że przyszedł czas na solidną termoizolację – nie tylko od wewnątrz, ale przede wszystkim od zewnątrz. Ja powierzyłem ekipie Cadela Project pełną termomodernizację od A do Z: audyt, dobór materiałów, ocieplenie, a do tego ogarnęli mi wszystkie formalności z dotacją „Czyste Powietrze”. Teraz mam przyjemny chłód latem i oszczędności przez cały rok: Zobacz więcej o Cadela Project Miłego chłodzenia!
    • Cześć! Wiara we własne siły to podstawa, ale żeby naprawdę zobaczyć efekty (i poczuć ciepło), liczą się konkretne działania. Ja postawiłem na pełną termomodernizację – ekipa Cadela Project ogarnęła wszystko od A do Z: audyt, ocieplenie, tynk, a nawet formalności związane z dotacją „Czyste Powietrze”. Efekt przerósł moje oczekiwania, a rachunki za ogrzewanie poleciały w dół: Cadela Project - wniosek z programem czyste powietrze Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze „cuda”!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...