Skocz do zawartości

Elektryka


Recommended Posts

Gość adiqq
Cytat

Jak myślicie czy włącznik w kuchni do podświetlania szafek wiszących powinien być razem ze wszystkimi włącznikami czy gdzieś pod szafkami?



ja osobiście mam 3 takie lampki, włączane z głównego wyłącznika, mają też dodatkowe włączniki bezpośrednio przy lamce. Standardowo i tak są zawsze włączane wszystkie 3 z głównego.
Wcześniej miałem lampki na górze, teraz dałem sie przekonać firmie że lepiej jest dać pod szafki wiszące - i jest to duże lepsze rozwiązanie - przynajmniej dla mnie.(lepiej doświetlony blat)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jak myślicie czy włącznik w kuchni do podświetlania szafek wiszących powinien być razem ze wszystkimi włącznikami czy gdzieś pod szafkami?


Ja mam jeden włącznik który znajduje się przy okapie obok kuchenki,a dokładniej na ścianie między blatem a szafkami wiszącymi.Jest to bardzo wygodne bo nie trzeba odchodzić od kuchenki aby zapalić światło.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

U mnie okap włącza się guzikiem od okapu, a oświetlenie szafek mam we włączniku podwójnym z oświetleniem głównym kuchni. U mnie to wygląda tak: LINK


Widzę,że płytki masz podobne do moich ,kolor identyczny tylko moje są bardziej postarzałe takie półokrągłe narożniki,wklęsłe powierzchnie takie starodawne icon_smile.gif .A wyłącznik od okapu znajduje się w okapie pod spodem wraz z regulatorem obrotów .
Link do komentarza
Cytat

Widzę,że płytki masz podobne do moich ,kolor identyczny tylko moje są bardziej postarzałe takie półokrągłe narożniki,wklęsłe powierzchnie takie starodawne icon_smile.gif


icon_smile.gif - Jak już się wybuduję to do swojej nowej kuchni będę szukał takich samych - bo mi jeszcze 2 pudełka tych zostało, a poza tym podobają mi się.
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

U mnie okap włącza się guzikiem od okapu, a oświetlenie szafek mam we włączniku podwójnym z oświetleniem głównym kuchni. U mnie to wygląda tak: LINK



ja mam prawie takie same - tylko że moje mają jeszcze guziczek z boku do włączania/wyłączania icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jak myślicie czy włącznik w kuchni do podświetlania szafek wiszących powinien być razem ze wszystkimi włącznikami czy gdzieś pod szafkami?




U mnie również światła pod szafkami włącza się tym samym włącznikiem co lampę na górze. Dla mnie jest to wygodniejsze rozwiązanie - wyłączam je przy wyjściu z kuchni, a nie jak jestem na jej środku
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

U mnie również światła pod szafkami włącza się tym samym włącznikiem co lampę na górze. Dla mnie jest to wygodniejsze rozwiązanie - wyłączam je przy wyjściu z kuchni, a nie jak jestem na jej środku


To zależy jeszcze jaką kuchnię się posiada,czy otwarta czy zamkniętą.Ja mam można powiedzieć tak na pół otwartą więc światło dochodzi do kuchni z salonu więc wyłącznik umieściłem pod szafkami.
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem.
Oświetlenie pod szafkami jest typowo robocze, ma doświetlać w miarę potrzeby - także w dzień.
Dlatego wyłącznik tego doświetlenia powinien być dostępny z "pozycji roboczej", czyli też pod szafkami.


Chyba tak zrobię żeby można było włączać pod szafkami, kuchnia jest trochę ciemna także przyda się światło też w dzień
Link do komentarza
Ja osobiście planuje przy głównym włączniku światła, a dlaczego? Bo wygląda to estetyczniej i mniej kabli trzeba ciągnąć. Widziałam kiedyś jak włącznik halogenów w oświetleniu podszafkowym był w postaci wystającego z szafki łańcuszka i to też jest dosyć fajnym pomysłem, przynajmniej nie trzeba myśleć o dodatkowym włączniku.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...