Skocz do zawartości

Jak wyjście do pokoju


Miejscov

Recommended Posts

Rozsuwane Ci nie wejdą skoro jest to wejście na rogu. Jedynie rozsądne rozwiązanie to zamówić drzwi na wymiar a boki zamaskować w tym przypadku dość szeroka ościeżnicą. Pisze,że szeroka bo drzwi 80 w zupełności Ci wystarczą a wnęka ma 132 cm to zostaje jakieś 52 cm czyli po 26 cm na stronę. Ewentualnie te 52 cm zamurować i kupić drzwi standardowe.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość stach
Cytat

A jak tą ościeżnicę można przymocować na rogu?


A jakie masz ściany? Tzn z czego sa postawione?

Łapiesz ościeżnicę kotwami do ściany jednej, potem drugiej, mocujesz pianką, piankę trochę podcinasz, maskujesz jakimś tynkiem (np. gipsowym), wygładzasz, malujesz - zupełnie tak samo, jak mocuje się ościeżnicę na ścianie prostej, no, może z małymi zmianami icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

to tak, jedna jest murowana, a druga to taka drewniana kratka, na zdjęciu widać


icon_eek.gif Nie myślałem, że aktualne jest to zdjęcie z początku ubiegłego roku icon_eek.gif

Do murowanej tak jak pisałem - ukosem, kotwami, z drugiej strony należałoby postawić belkę, przymocowaną do podłogi i tej belki pod sufitem (myślę, że ta belka jest mocno przymocowana do ścian).
Przy murowanej ścianie wykończyć tak, jak pisałem - pianką, gipsem, a do belki pionowej jakimiś wkrętami (do tej nad ościeżnicą też). Tą kratkę zastąpisz pewnie jakąś ścianką z płyty gipsowej, czy może OSB, to samo z tą przestrzenią nad górną belką - aby uzyskać jakeś tam odizolowanie przestrzeni obu pomieszczeń...
Dookoła ościeżnicy pewnie trzeba będzie zamocować opaskę, maskującą szczeliny wokół tej ościeżnicy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
A masz możliwość zrobienia 2 węgarków? Po jednym na stronę oczywiście z przykręceniem do ściany.
Zwęzisz otwór, będzie gdzie wejść z ościeżnicą, bo do tek drewnianej kratki to ciężko będzie przymocować ościeżnicę.
Szerokość węgarka ustalasz na podstawie tego, czy chcesz np. ościeżnicę prostą czy opaskową, jakiej szerokości. Możesz dobrać też grubość do ściany którą już masz.
Niestety więcej pracy ale za to efekt trwalszy.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

A masz możliwość zrobienia 2 węgarków? Po jednym na stronę oczywiście z przykręceniem do ściany.
Zwęzisz otwór, będzie gdzie wejść z ościeżnicą, bo do tek drewnianej kratki to ciężko będzie przymocować ościeżnicę.
Szerokość węgarka ustalasz na podstawie tego, czy chcesz np. ościeżnicę prostą czy opaskową, jakiej szerokości. Możesz dobrać też grubość do ściany którą już masz.
Niestety więcej pracy ale za to efekt trwalszy.


Kolego już ponad rok minął od zadania pytania. Jakby autor tematu czekał to by się doczekał icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

drzwi rozsuwane to nie głupi pomysł, zależy też jaki to pokój bo może w ogóle drzwi nie są ci potrzebne. w mojej kuchni drzwi nie posiadam tak samo sytuacja się kształtuje w dużym pokoju.


Tylko ,że kuchnia czy duży pokój inaczej salon nie jest miejscem, że tak powiem intymnym i tam drzwi nie muszą być ale do pokoju już raczej są wskazane.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...