Skocz do zawartości

Regips do regipsu...


Pe-Ter

Recommended Posts

Witam, robię własnie panele wygłuszające z wełny mineralnej i potrzebuję przymocować je do ściany tak, aby wełna mineralna była oddalona od tej ściany o ok. 5cm. Sama wełna ma ok. 5 cm. grubości, więc rama którą muszę zrobić musi mieć grubość 10cm. Problem polega na tym, że jedynym rozsądnym (niedrogim i nieciężkim) materiałem do stworzenia takiej ramy jest "regips".

Tylko w jaki sposób mogę połączyć ze sobą panele regipsu o wymiarach 64x10 i 120x10 do siebie? Wkręty odpadają, ponieważ przechodzą przez regips jak masło gdyż nie ma pod nim żadnego stelażu. Przez to właśnie można je wyciągać gołymi rękoma. Klej odpada, ponieważ muszę przyczepić do siebie regipsy pod kątem prostym względem siebie, zanim klej zwiąże jest podatny na wszelkie poruszenia.

Dodam, że chodzi mi tylko o połączenie paneli regipsowych na kantach ramy. Ta rama to coś jak rama obrazu, tyle że zamiast obrazu będzie wełna mineralna.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, dziękuję.
Link do komentarza

Pzepraszam, że w paint zrobione, ale nie mam swojego komputera, na którym jest Photoshop i Illustrator.

99gg04.jpg

Taką ramę chcę zmontować z tych czterech kawałków regipsu (wymiary nieważne, bo zrobię kilka o różnych rozmiarach). Problem polega jedynie na tym czym połączyć te regipsy? Kątownik odpada, bo wkręty wkręcone w regips pod którym nie ma nic wychodzą z niego bardzo łatwo i nie trzymają dobrze. Zależy mi aby to było zrobione w całości z regipsu, bez stelaży. W tę ramę włożę wełnę mineralną w odległości 5cm od ściany do której rama będzie przyczepiona (też jeszcze nie wiem jak przyczepię ramę do ściany). Nie mogę użyć stelaży, ponieważ między wełną mineralną a ścianą musi być powietrze i nic innego.

Link do komentarza
Nie rozumiem tylko dlaczego chcesz koniecznie kątownik przykręcać do G-K, a nie G-K do kątownika?

Zrób ramę z profilu U50 którą później przytwierdzisz do ściany. Profil długości 4m wystarczy na wykonanie ramy z jednego kawałka. Do tej ramy przymocuj prostopadle kawałki płyty G-K o szerokości 10cm.
Rozmiar profilu pozwoli Ci zachować planowaną odległość wypełnienia z wełny od ściany, pozostawiając za nią pustkę powietrzną, a sama rama będzie schowana za wypełnieniem z wełny
Po zamocowaniu konstrukcji na sztywno do ściany krawędzie połączań płyt G-K wypełnij masą szpachlową.

Taką samą konstrukcje nośną możesz zrobić również kanciaków drewnianych 50mm x 25-30mm.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...