Skocz do zawartości

Historia edycji

aaaa

aaaa

24 minuty temu, bajbaga napisał:

Dobiera się z "ustawowych" wymogów ilości usuwanego powietrza z pomieszczeń brudnych.
U Ciebie jest to 180m3/h.

Przekładając to na idealnie dobraną centralę -  nie może mieć mniejszej wydajności niż 180m3/h .

Powinna posiadać "biegi":
- tryb wakacyjny/dyżurny, wydajność około 50m3/h
- tryb nocny, wydajność około 100m3/h,
- tryb "nominalny", wydajność 180m3/h,

Dodatkowo i ewentualnie tryb "wietrzenia" o wydajności 200 - 300m3/h  (z doświadczenia - prawie nie używany) .

Z użytecznych gadżetów:
- możliwość programowania tygodniowego, ale może być też programowanie dzienne (stałe) wydajnością centrali,
- bypass  ręczny lub automatyczny.

Może ci się Sola to do czegoś przyda...jak to wygląda u mnie

- standardowo pracuje na 100m3/h
- latem w takie upalni dni jak teraz w dzień daje na minimum(50m3/h) a noca na 170m3/h
- tryb "wietrzenie"czasami jednak się przydaje (w moim modelu 400, maksymalne ustawienia to coś pod 400 jest  - ale wszystko zależy od oporów instalacji!! - jak są za duże opory(np. zasyfiony filtr) lub instalacja nie teges(!), to reku nie pozwoli ustawić powyżej wyliczonej przez siebie granicy (np. kiedyś bawiłem się ustawieniami i nie byłem w stanie zapodać mu więcej niż 265m3/h, ze względu na zanieczyszczone filtry, po wymianie filtrów problem zniknął)
bypass mam automatyczny, programowanie niby jakieś tam mam, ale i tak przestawiam wszystko ręcznie...
Poszczególne reku bardzo różnią się detalami - jak np. pod kątem ustawień które można zaprogramować - np. u mnie minimum to 50m3/h do ustawienia, a są podobne reku, gdzie to minimum jest w okolicy 100m3/h itd....niektóre modele nie operują konkretnie xx m3/h, tylko % mocy nominalnej....Mam Brinka HR400Large - do mojego domu wersja HR300Medium mimo że spełniałaby kryteria, to jednak byłby chyba trochę za mały (różnica w cenie między modelami to około 800-900zł)

prawie każdy reku 300-400m3/h nada się do twojego domu, tylko trzeba się wczytywać w konkretne szczegóły, żeby nie być później czymś zdziwionym

aaaa

aaaa

18 minut temu, bajbaga napisał:

Dobiera się z "ustawowych" wymogów ilości usuwanego powietrza z pomieszczeń brudnych.
U Ciebie jest to 180m3/h.

Przekładając to na idealnie dobraną centralę -  nie może mieć mniejszej wydajności niż 180m3/h .

Powinna posiadać "biegi":
- tryb wakacyjny/dyżurny, wydajność około 50m3/h
- tryb nocny, wydajność około 100m3/h,
- tryb "nominalny", wydajność 180m3/h,

Dodatkowo i ewentualnie tryb "wietrzenia" o wydajności 200 - 300m3/h  (z doświadczenia - prawie nie używany) .

Z użytecznych gadżetów:
- możliwość programowania tygodniowego, ale może być też programowanie dzienne (stałe) wydajnością centrali,
- bypass  ręczny lub automatyczny.

Może ci się Sola to do czegoś przyda...jak to wygląda u mnie

- standardowo pracuje na 100m3/h
- latem w takie upalni dni jak teraz w dzień daje na minimum(50m3/h) a noca na 170m3/h
- tryb "wietrzenie"czasami jednak się przydaje (w moim modelu 400, maksymalne ustawienia to coś pod 400 jest  - ale wszystko zależy od oporów instalacji!! - jak są za duże opory(np. zasyfiony filtr) lub instalacja nie teges(!), to reku nie pozwoli ustawić powyżej wyliczonej przez siebie granicy
bypass mam automatyczny, programowanie niby jakieś tam mam, ale i tak przestawiam wszystko ręcznie...
Poszczególne reku bardzo różnią się detalami - jak np. pod kątem ustawień które można zaprogramować - np. u mnie minimum to 50m3/h do ustawienia, a są podobne reku, gdzie to minimum jest w okolicy 100m3/h itd....niektóre modele nie operują konkretnie xx m3/h, tylko % mocy nominalnej....Mam Brinka HR400Large - do mojego domu wersja HR300Medium mimo że spełniałaby kryteria, to jednak byłby chyba trochę za mały (różnica w cenie między modelami to około 800-900zł)

aaaa

aaaa

6 minut temu, bajbaga napisał:

Dobiera się z "ustawowych" wymogów ilości usuwanego powietrza z pomieszczeń brudnych.
U Ciebie jest to 180m3/h.

Przekładając to na idealnie dobraną centralę -  nie może mieć mniejszej wydajności niż 180m3/h .

Powinna posiadać "biegi":
- tryb wakacyjny/dyżurny, wydajność około 50m3/h
- tryb nocny, wydajność około 100m3/h,
- tryb "nominalny", wydajność 180m3/h,

Dodatkowo i ewentualnie tryb "wietrzenia" o wydajności 200 - 300m3/h  (z doświadczenia - prawie nie używany) .

Z użytecznych gadżetów:
- możliwość programowania tygodniowego, ale może być też programowanie dzienne (stałe) wydajnością centrali,
- bypass  ręczny lub automatyczny.

Może ci się Sola to do czegoś przyda...jak to wygląda u mnie

- standardowo pracuje na 100m3/h
- latem w takie upalni dni jak teraz w dzień daje na minimum(50m3/h) a noca na 170m3/h
- tryb czasami jednak się przydaje (w moim modelu 400, maksymalne ustawienia to coś pod 400 jest - ale wszystko zależy od oporów instalacj! - jak są za duże opory(np. zasyfiony filtr), to reku nie pozwoli ustawić powyżej wyliczonej przez siebie granicy
bypass mam automatyczny, programowanie niby jakieś tam mam, ale i tak przestawiam wszystko ręcznie...
Poszczególne reku bardzo różnią się detalami - jak np. pod kątem ustawień które można zaprogramować - np. u mnie minimum to 50m3/h do ustawienia, a są podobne reku, gdzie to minimum jest w okolicy 100m3/h itd....niektóre modele nie operują konkretnie xx m3/h, tylko % mocy nominalnej....Mam Brinka HR400Large - do mojego domu wersja HR300Medium mimo że spełniałaby kryteria, to jednak byłby chyba trochę za mały (różnica w cenie między modelami to około 800-900zł)

×
×
  • Utwórz nowe...