Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
psb3

Czy mogę wykopać studnię 2 m od granicy działki?

Witam. Mam zamiar wykopać studnię na swojej działce. Problem który mnie nurtuje to odległość od granicy z sąsiadem, która w miejscu gdzie studnia ma być wykopana wynosi jedynie dwa metry. Mogę kopać tylko w tym miejscu , gdyż dom jest tylko częściowo podpiwniczony i piwnica z hydroforem jest z tej akurat strony. Dodam żę sąsiad ma studnię przy samej granicy z moją działką. Z tej studni korzystałem do tej pory ,jednak w tym roku poziom wody się obniżył i sąsiad nie pozwoli mi obniżyć kosza dlatego muszę mieć własną. Czy sąsiad który nie jest mi zbyt "przychylny" może mi zarzucić że się nie zgadza na takie rozwiązanie i utrudniać pracę? Czy mogę się nim nie przejmować i robic swoje powołując sie na paragraf 31.2 z

Rozporzadzenie M. Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Cześć wymagań dotyczy ujęć wody przeznaczonej do spożycia.
§ 31. 1. Odległość studni dostarczającej wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, niewymagającej, zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony ujęć i źródeł wodnych, ustanowienia strefy ochronnej, powinna wynosić - licząc od osi studni - co najmniej:
1) do granicy działki - 5 m,
2) do osi rowu przydrożnego - 7,5 m,
3) do budynków inwentarskich i związanych z nimi szczelnych silosów, zbiorników do gromadzenia nieczystości, kompostu oraz podobnych szczelnych urządzeń - 15 m,
4) do najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeżeli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód - 30 m,
5) do nieutwardzonych wybiegów dla zwierząt hodowlanych, najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji lokalnej bez urządzeń biologicznego oczyszczania ścieków oraz do granicy pola filtracyjnego - 70 m.
2. Dopuszcza się sytuowanie studni w odległości mniejszej niż 5 m od granicy działki, a także studni wspólnej na granicy dwóch działek, pod warunkiem zachowania na obydwu działkach odległości, o których mowa w ust. 1 pkt 2-5.


Punkty od 2 do 5 zostają spełnione. Odległość do istniejącej jego studni wynosić będzie ok 6 m. Woda w tym miejścu jest na głębokości 6-7 m więc z opinii na forach wynika że nie muszę mieć zezwolenia na taką studnię.

DSC01446.jpg

0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formalnie zamiar budowy studni, a precyzyjniej wykonania jej obudowy wymaga zgłoszenia w starostwie. Jeśli w ciągu miesiąca urząd nie zgłosi sprzeciwu można przystąpić do robót.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0