Skocz do zawartości

Dom w Tymianku / Archon +


hub

Recommended Posts

Witam serdecznie!
Zdecydowałem się na zakup projektu "Dom w Tymianku 2" (z garażem dwustanowiskowym).
Po 10 miesiącach papierologii otrzymałem pozwolenie na budowę - pozdrawiam "leniwe Panie" z UM Gdańsk oraz GIWKU icon_smile.gif
Na wiosnę ruszam z budową i.... ciągle się waham z czego budować ściany zewnętrzne...

Ciekawią mnie wasze opinie i doświadczenia, zwłaszcza jeżeli ktoś już takowy domek budował.

pozdr
hub
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam serdecznie!
Zdecydowałem się na zakup projektu "Dom w Tymianku 2" (z garażem dwustanowiskowym).
Po 10 miesiącach papierologii otrzymałem pozwolenie na budowę - pozdrawiam "leniwe Panie" z UM Gdańsk oraz GIWKU icon_smile.gif
Na wiosnę ruszam z budową i.... ciągle się waham z czego budować ściany zewnętrzne...

Ciekawią mnie wasze opinie i doświadczenia, zwłaszcza jeżeli ktoś już takowy domek budował.

pozdr
hub


icon_cool.gif jeśli budować tak fajną chatę to tylko z porotherm grubość ściany 36 cm.Uwierz nie będziesz żałował
dużo plusów takiego systemu powoduje że mnóstwo ludzisk cieszy się ciepłem i zdrowym mieszkaniem. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

icon_cool.gif jeśli budować tak fajną chatę to tylko z porotherm grubość ściany 36 cm.Uwierz nie będziesz żałował
dużo plusów takiego systemu powoduje że mnóstwo ludzisk cieszy się ciepłem i zdrowym mieszkaniem. icon_biggrin.gif


A dlaczego z 36 ? Wg mnie nie wystarczy 25 + styropian
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesiące temu...
Witam wszystkich
Z Żoną zastanawiamy sie wlasnie nad zakupem domu w tymianku. Jesli macie jakies zdjecia z zakupu domu w stanie surowym to prosze przeslijcie a jak ktos ma juz wykonczony to tym bardzie.
Jak mysliscie warty ten dom zachodu.

jesli mozecie to prosze o maila: bestgrafic@bestgrafic.eu

aha czy reczywiscie warto wybrac porotherm 36 cm a nie 25 jak jest w standardzie. Jak to wyglada wtedy kosztowo w porownaniu 25 a 36 cm.



pozdrawiam
Bestgrafic
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam jestem "szczęśliwym" posiadaczem projektu domu w Tymianku i mam pytanie czy ktoś z forumowiczów budował ten dom z ytonga? Jesli tak to czy można prosić o jakieś opinie na ten temat, gdzie zaopatrywał się w materiały , jaką wynajął ekipę oraz czy jest zadowolony?
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Witam, zastanawiamy się z żoną nad zakupem tego projektu, bo jest funkcjonalny i zgrabny...ale mamy problem, bo nasza działka jest z wjazdem od południa. Kombinujemy aby dom postwić frontem do wschodu a od południa byłby salon - ośiwetlony cały czas słońcem, może ktoś budował ten doma na działce od południa?, i podzieli się sowimi spostrzeżeniami co do tego projektu w takim usytuowaniu...dziękujemy z wszelkie podpowiedzi...
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam!z mężem wybudowaliśmy domek w tymianku w odbiciu lustrzanym!!!!jest przepiękny, funkcjonalny i przestronny!!!!!fakt powprowadzaliśmy kilka zmian ale pomimo tego domek jest super!!!!budowaliśmy z bloczków porotermu o grubości 44cm aby później go juz nie ocieplać styropianem tylko rzucic tynk!!!!!!polecam gorąco ten projekt i pozdrawiam wszystkich którzy mieszkają lub będą w nim mieszkać icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
witam ! jestem zainteresowany kupnem tego projektu - czy ktos z budujacych lub szczesliwych posiadaczy moze mi mniej wiecej podac powierzchnie scian zew w m^2 (chcialbym policzyc ilosc pustakow) oraz powierzchnie dachu, bo na stronie biura projektow niewiele jest szczegolow. ogolnie jak sie domek sprawuje, jakie sa koszty jego budowy (lub jego poszczegolnych etapow) ?
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "DOM W TYMIANKU"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Robię listę rzeczy, które muszę spakować na tygodniowy wyjazd pod namiot, aby pobyt był maksymalnie komfortowy. Stacjonować będę na polu namiotowym z dwoma dużymi węzłami sanitarnymi (toalety+prysznice) Nie chciałabym obudzić się na miejscu z brakiem czegoś, czego kupienie będzie problematyczne na miejscu. Jeśli przyjdzie wam do głowy coś, co jest ważne, a przegapiłam, albo może ułatwić pobyt, proszę o info namiot - to najważniejsze, już kupiony Taki:  https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempingowy-quechua-arpenaz-4-1-f-b-4-osobowy-1-sypialnia/_/R-p-177332 materac + śpiwory stolik +  krzesła niewielka tekstylna szafa turystyczna na ubrania spray przeciw owadom elektrofumigator turystyczny na komary w namiocie mini-regalik składany z trzema poziomami - postawię obok materaca, będzie można na nim położyć okulary, telefon, książkę lampki LED na baterie do zawieszenia pod sufitem zatyczki do uszu zestaw turystycznych garnków, naczyń i sztućców + kuchenka turystyczna krem z filtrem mokre chusteczki (te dla dzieci są bardzo uniwersalne) odzież na każdą pogodę klapki gumowe duże stojące lusterko ręczniki własnej roboty zestaw solarny do "robienia" prądu + akumulator powerbank Tyle mi przychodzi do głowy .... coś pominęłam? Rady wskazane .... sto lat nie byłam pod namiotem
    • Czy wyjazd pod namiot osoby z entomofobią może się udać? Odpowiedź: musi się udać, gdyż namiot już zakupiony, a termin urlopu zaklepany. Przeszkodą jest tylko lęk przed owadami Wnętrze namiotu przed komarami zabezpieczy mi urządzenie zwane elektrofumigatorem turystycznym. Niewielkie, z wbudowanym wiatraczkiem i paskowym wkładem, nasączonym środkiem odstraszającym komary. Działa na baterie, co jest cennym rozwiązaniem na polu namiotowym z utrudnionym dostępem do prądu w gniazdku. Mam nadzieję, że da radę.   Ale co z owadami, dostającymi się do namiotu po ziemi? Mrówki, kleszcze ... i inne pełzające potwory. Wymyśliłam, że kupię granulat na mrówki i rozsypię w trawie dookoła namiotu, tworząc zaporę przed wszystkim, co pełza. Powstaje pytanie - czy to się sprawdzi, i co najważniejsze - czy to jest bezpieczne? Czy nie zatruję się?   Może ktoś podzieli się sprawdzonymi sposobami na owady na biwaku?  
    • Tyle, że taką perforację (potrzebną przecież), bardzo lubią osy na przykład.  kilka lat temu musiałem czekać na zimę, żeby dostać się do lampy umieszczonej zbyt blisko takich dziurek.
    • Można również zastosować podbitkę z blachy trapezowej TP-7P z perforacją, która może być wykonana na dowolny wymiar. Więcej informacji na naszej stronie internetowej:  https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/podbitka/podbitka-z-blachy-trapezowej-tp-7p-z-perforacja/  
    • Przede wszystkim obróbka blacharska jest ewidentnie źle zrobiona, Chodzi o ten pas blachy nad rynną. On powinien kierować wodę do rynny, a chociażby na drugim zdjęciu widać, że woda spływa po nim na bok i dalej po ścianie . Bardzo możliwe, że akurat na tamtym rogu najlepszym wyjściem byłoby dodanie narożnika do rynny i przynajmniej jej kawałka na tej ścianie.  Na pozostałych zdjęciach widać zaś nawet zacieki na ścianie, na której jest rynna. Czyli ewidentnie pas nadrynnowy i rynna nie spełniają swojej roli. Ale patrząc na zdjęcia 3 i 4 nie ma się co temu dziwić. Czy tam krawędź obróbki rzeczywiście jest powyżej poziomu tarasu? Powinna być wpuszczona niżej, tak aby woda spływała po powierzchni tarasu, następnie na obróbkę i z niej do rynny.  Przecież tu nie ma żadnej skomplikowanej techniki. Warto wziąć  parę wiader wody i po prostu wylać je na taras przy krawędzi w tych krytycznych miejscach. Wtedy będzie bardzo dobrze widać którędy spływa woda i gdzie trafia w inne miejsca niż powinna. Dobrym przykładem jest ten kawałek obróbki ze zdjęcia 2. Przecież przy takim jej ukształtowaniu i braku rynny poniżej woda po prostu musi spłynąć z tej blachy na elewację. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...