Skocz do zawartości

Dobry elektryk myli się tylko raz


Recommended Posts

Gość elektryk
Napisano
Gniazda na zewnątrz domu wystarczy zabezpieczyć osobnym bezpiecznikiem i włączać tylko wtedy kiedy są potrzebne. Gniazda zewnętrzne można wykorzystać po podłączenia lampek choinkowych, pompy basenowej itp nie ma wtedy konieczności otwierania innych pomieszczeń aby korzystać z przedłużacza.....
Gość Andrzej Dubrawski
Napisano
Popełnił o dwa błędy więcej: 1. Nie wykonał przezornej instalacji. 2. Na zewnątrz domu gniazda są konieczne, ale TYLKO zaąłczane z WEWNĄTRZ. Także gniazda w ogrodzie, na słupkach oswietleniowych. Gdyby można tu było podawać adresy, to służyłbym szerszymi wyjaśnieniami..
Gość elektryk
Napisano
elektryk zrobił swoje a oni się podniecają jakby im cuda zdziałał i elektrownie wiatrową postawił.
Napisano
Panowie, nie mieliście zadowolonych klientów, że tak zazdrościcie? a może nie wzięliście 30000 tylko mniej i to was boli?.
Napisano
No to grubo przepłaciliście. U mnie własnie działają elektrycy. Dom ma 250 m kw. łącznie z garażem do tego budynek gospodarczy 100 m kw , z ich towarem robią instalacje za 11 000..
Napisano
To był elektryk w miarę normalny, żadna rewelacja. Z tymi gniazdami na zewnątrz, oczywiście, że przesadził. Tak samo jak i z ceną. Zrobiłbym tak samo albo i lepiej za połowę tej kwoty.
Napisano
No to chłopak pojechał po bandzie. Skasował Was rewelacyjnie za normalną, czyli prawie dobrą robotę. A gdzie instalacja antenowa, internetowa, alarmy ?.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Nie robienie gniazd to żadne utrudnienie dla złodzieja, który może pobrać prąd z włącznika światła albo dzwonka itp. Zrobić takie gniazda warto, a wystarczy je mieć na osobnym obwodzie i włączniku w budynku jeżeli chcemy by na co dzień nie było w nich prądu..
  • 2 miesiące temu...
Gość Energetyk
Napisano
W moich stronach za kompletną instalację z osprzętem bierze się od 10 do 15 tys. maksymalnie i to jest dla niektórych dużo więc 30 klocków to jedynie za bardzo inteligentną instalację sterowaną komputerowo a robiłem już takie ;) Pozdrawiam.
  • 2 miesiące temu...
Gość doświadczony elektryk
Napisano
No niestety muszę powiedzieć,że was wydoił że hej. Za taką instalację max 20, 000 a gniazdo na zewnątrz na osobnym obwodzie lub łączniku. Tomek do dzwonka wystarczy podciągnąć 2 żyły faze i powrót więc nie bedzie miał złodziej zera i prądu a jak ktoś się będzie chciał włamać to i tak się włamie.
  • 1 miesiąc temu...
Gość Dobry elektryk
Napisano
Komentowanie cudzych cen bez zapoznania się z danym towarem czy usługą świadczy o prymitywizmie wypowiadających się. Każdy bezmyślny może powiedzieć - ja bym zrobił to taniej.
Napisano
Gniazda na zewnątrz u mnie przynajmniej są priorytetowo przewidziane. Nie bardzo wyobrażam sobie podłączanie choćby głupiego radia przy grilu na kilku kilometrach przedłużacza...
  • 9 miesiące temu...
Gość elektryk
Napisano
na zewnątrz budynku mogą byc odłączane i po problemie.
W sumie normalna instalacja bez szału przepłacona na maxa
  • 4 miesiące temu...
Gość Dzejkob
Napisano
Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że cena za instalacje w której w sumie nie ma fajerwerków to 30 tys. złotych bez osprzętu? :O Wydaje mi się że to na prawdę dużo. Jestem ciekaw ile "od punktu" tutaj cena wyszła.
  • 3 miesiące temu...
Gość Nadzór elektryczny
Napisano
I co z tego? Instalacja powstała bez udziału, odbioru, dokumentacji wykonawczej, osoby z uprawnieniami budowlanymi w danej specjalności i przynależności do izby budowlanej. W świetle Prawa budowlanego jest samowolą budowlaną. W razie wypadku osoby albo strat materialnych (pożaru)odpowiedzialność poniesie właściciel,użytkownik za to że nie poprowadził procesu budowlanego zgodnie z Pb. Dodatkowo ma to moralne obciążenie - wypadek może być śmiertelny. Zaś ubezpieczyciel po pożarze wezwie biegłego elektryka który rozwieje nadzieje na odszkodowanie. Po wypadku będzie oskarżenie o nie umyślne spowodowanie śmierci lub kalectwa.
  • 9 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Gość projektant
Napisano
najważniejsze jest bezpieczeństwo w eksploatacji , reszta wg uznania bo to nie 2+2 .....

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...