Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna dom 100m parterowy - jaki koszt?


Olsztyniacy

Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Jak widzę niektórzy robią elektrykę za 2000zł. OK ich sprawa, ale ja powiem, że koszt rozdzielni i zabezpieczeń to koszt prawie 1000zł (chyba że robią tak jak 20 lat temu, ale technika idzie do przodu i nie polecam tego)
Na kable też trochę pójdzie, gdyż teraz nie poleca się robić puszek rozgałęźnych, więc siłą rzeczy przewodów idzie też więcej (ale nie po to by naciągać klientów, ale po to by mieli spokojną przyszłość)
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe (od uderzeń pioruna w linię zasilającą) to koszt minimum 400-500zł (można bez tego, ale jak później przepięcie zniszczy TV, DVD, lodówkę i jeszcze kilka urządzeń, to zapłacimy zdecydowanie więcej)
Dobry elektryk wykona również okablowanie pod RTV/SAT, a to znowu kolejne metry przewodów i kolejne puszki
Dobrze też mieć instalację pod komputer/telefon - chociaż w najważniejszych pomieszczeniach
Fachowiec w cenie końcowej zawiera również biały montaż, czyli podłączenie i osadzenie gniazd, włączników, etc|
Do odbioru przez Zakład Energetyczny potrzebne są pomiary i protokoły - to niestety kolejny koszt

Jeżeli ktoś to wszystko wykona DOBRZE za 2600zł to gratuluję (a jeżeli jeszcze wystawi fakturę to już rewelacja). A lepiej mieć pomiary i fakturę od wykonawcy, gdyż mamy pewność że wszystko będzie działało należycie, a w razie reklamacji wiemy kogo szukać i mamy podstawę by żądać poprawienia tego co nie działa prawidłowo

Ja zajmuję się instalatorstwem od kilku lat i powiem że 2600 z materiałem to nierealna suma...
Pozdrawiam wszystkich budujących
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dobrze też mieć instalację pod komputer/telefon - chociaż w najważniejszych pomieszczeniach
Fachowiec w cenie końcowej zawiera również biały montaż, czyli podłączenie i osadzenie gniazd, włączników, etc|
Do odbioru przez Zakład Energetyczny potrzebne są pomiary i protokoły - to niestety kolejny koszt

Jeżeli ktoś to wszystko wykona DOBRZE za 2600zł to gratuluję (a jeżeli jeszcze wystawi fakturę to już rewelacja). A lepiej mieć pomiary i fakturę od wykonawcy, gdyż mamy pewność że wszystko będzie działało należycie, a w razie reklamacji wiemy kogo szukać i mamy podstawę by żądać poprawienia tego co nie działa prawidłowo

Ja zajmuję się instalatorstwem od kilku lat i powiem że 2600 z materiałem to nierealna suma...
Pozdrawiam wszystkich budujących
[/quote]

Witam

więc Twoim zdaniem, żeby zrobić instalacje tak jak Ty napisałeś w domku o pow.100 m2 jakie należy ponieść koszty ? Moj planowany dom to 60 parter + poddasze ok 40. No i co z ogrodem?
icon_idea.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...