Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
studzianek

Dom Studzianka

Recommended Posts

Witam serdecznie,
znalazłem ten temacik i mnie bardzo zainteresował a oprócz tego postanowiłem napisać tu kilka słów od siebie na temat mojego projektu niby to przebudowy a tak naprawdę budowy nowego skrzydła w już istniejącej gierkowskiej kostce.

Zacznę od tego, ze na domku, do którego będziemy dobudowywać skrzydło jest już zmieniony dach z płaskiego na kopertowy - czterospadzisty [fachowcem nie jestem i nie wiem czy nie powielam nazwy]
Dobudowywane skrzydełko będzie mialo wymiary 9 na 6 metrów będzie to skrzydło skierowane na północny zachód ale bardziej na północ.
Parter:
salon kominkowy i gościnny w jednym z wieeeelkim stołem - bo rodzina jest duża: JA, MOJA, CÓRKA ALICJA, CÓRKA ZOSIA, CÓRKA MARYSIA I DŻENTELMENI HENIUS I STAŚ.
Z salonu wyjście na taras i do ogrodu
Piętro:
Trzy sypialnie: dwie dla dzieciaków i jedna dla nas - z naszej sypialni wyjście na antresole.
Jak dotrze do mnie gotowy projekt to go oczywiście tu zaprezentuje
Jutro tj. 28.12 przyjeżdża pierwsza partia bloczków na fundamenty - 450 sztuk w poniedziałek ewentualnie wtorek druga - następne 450.
W styczniu jak pogoda dopisze poproszę teścia, żeby mi wytoczył gdzie mam kopać fundamenty i na jaką głębokość.
No i kopanie
Mam nadzieję, że w marcu da się zalać ławy.
W tym roku planujemy pociągnąć ściany parteru i jak bozia pomoże to może go zamknąć.
Finansowanie - pensyjka - a później zobaczymy, ale raczej na tym pozostaniemy gdyż na kredyt w prorodzinnej Polsce jako rodzina 7-mio osobowa nie mamy szans.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Zapomniałeś dodać, że taka zmiana jest możliwa tylko poprzez zmianę konstytucji.    Takie już nie są anonimowe, a jedna z zasad prawa wyborczego, polega na tym, że głosowanie odbywa się w sposób anonimowy i żadna z osób trzecich nie ma prawa poznać głosu wyborcy. 
    • Ale jaja, Joks "ozdrowieniec" i "szacun" od dziuni. A Gowin tłumaczył dlaczego nie chcą ogłaszać stanu klęski żywiołowej, bo to otwiera możliwości do ogromnych odszkodowań dla zagranicznych koncernów. Wystąpił z propozycją przedłużenia kadencji o 2 lata, bo tyle według specjalistów będzie trwać pandemia, a może i dłużej. Totalna oczywiście nie bo nie, tak więc muszą się odbyć wybory bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach i będąc przy władzy, nie będzie tak tańczył jak małpka z Zabrza zagra. Dla bezpieczeństwa ludzi będą korespondencyjne i tyle. Ale podobno źle policzą i wygra ten co ma wygrać, no w sumie to i dobrze bo nie będzie komu sypać piach w łożyska i wkładać kija w szprychy. Będą mogli spokojnie zająć się opanowaniem epidemii i na nikogo nie da się nic zwalić. Uświadomcie sobie w końcu że każda partia przy władzy będzie robić akurat to co dla niej wygodne, a nie to co dyktuje opozycja, w dodatku durnowata. A ta władza jest legalnie i w demokratycznych wyborach wybrana. Gdyby ogłosili to co chce małpka z Zabrza to by byli ostatnimi durniami pod słońcem. Ale nie są i wybory podobnie jak w Niemczech będę bezpieczne dla ludzi bo korespondencyjne. Pozdrawiam wszystkich ekstremistów i innych wariatów, a ty Joks nie daj się zbałamucić Babilonowi.   I co ? że niby dziuni ukradli wszystkie kanały za wyjątkiem tych totalitarnych ?.  No ja nie mogę, to dopiero jaja są.        
    • To tynki gipsowe wykonywane maszynowo firmy dolina nidy kładzione ponad pół roku temu 
    • Nie wiem czy oni tam naprawdę, czy dla jaj... Pozostanę w niepewności, guzik w pilocie wyrzuciłem... nie sprawdzę... Dobranoc!
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...