Skocz do zawartości

Koniczynka-ARCHETON/Dziennki budowy


Recommended Posts

Cytat

mozna wiedziec ile sso kosztowal cie (material+robocizna)
pozdr




Odpowiem ci za tydzieńicon_smile.gif
Jutro ma dojechac dachówka co zabrakło i jak położą to bedę płacił za dekarzy i wkońcu bedę musiał uregulować fakture za rynny,kosze,pasy nadrynnowe,dachówki brakujące,łaty i wogóle wszystke akcesoria na dach:)

Ale licząc na oko 140-160tyś (materiał+robocizna)- mam wszystko popisane i po dekarzach będę podliczałicon_smile.gif

pozdr
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

mozna wiedziec ile sso kosztowal cie (material+robocizna)
pozdr




Witaj

No i nie pomyliłem się

Cena za SSO robocizna+materiały = 157100zł co do złotówki:)

Dodam że w tej kwocie jest dosłownie wszystko.
Zaczynając od zakupu blaszaka,agregatu,paliwa na całą budowę ,wszystkie materiały budowlane- fakturowane i niefakturowane, robocizna wszystko robiły firmy które sam wyszukałem,do tego kanaliza,podłączenie wody i połowa wpłacona za przyłącze energetyczne.

Działka kosztowała mnie równe 100400zł Więc w tym roku zamknąłem się w kwocie 257500.

Wogóle to jak finansowo Was wyszedł SSO - zwłaszcza chodzi mi o parterówki z kopertowym dachem 100-150m2:)

Pare fotek ze skończonym dachem - dachówka jak by się komuś spodobała:P to Meyer-Holsen Tandem. Rzadko spotykana choć moim zdaniem bardzo delikatna(wizualnie) i ładna dachówka.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg




pozdr

Jako że już połowa stycznia:) coś zimy zbytnio nie widać jednak wkońcu pozabijałem okna.
Troche roboty było bo tarasowe dwie sztuki i garaż ale teraz juz nic nie nawieje do środka:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Przemo1977 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witajcie

Po zimowej przerwie zaczynamy dalej:)
Okna i brama garażowa już zamontowane, czekam tylko na jedne przesówki tarasowe a od przyszłego tygodnia elektryk,hydraulik i instalacja rekuperacji.

A tak przygotowałem nadproża pod okna i rolety.(nadproże cofniete i docieplone styro, rolety intermo, montowane do nadproża)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg




Okna DRUTEX:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Brama garażowa NICE:

DSC01446.jpg

Edytowano przez Przemo1977 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie widać żeby siadał. Przynajmniej patrzę po chudziaku że jest na tym samym poziomie
    • Duży błąd. Moja zona przez lata prowadziła tematy remontów w spółdzielni i mówi, że w takiej sytuacji winniście wszyscy iść na zebranie najpierw osiedlowe, a później Walne i wyrzucić zarząd na zbity pysk. U nas w mieście miałbyś o zrobione za darmo.   Przede wszystkim balkon najczęściej traktowany jest jako element elewacji, a więc część wspólna, dlatego niezależnie od własności mieszkania, zarządza nim ten, kto zajmuje się elementami wspólnymi. A to o czym Ty piszesz, to są bardzo rzadkie przypadki i raczej nie w spółdzielniach a w wyjątkowych wspólnotach. Dlatego pytałem o zarządzającego budynkiem. W spółdzielni to niemożliwe.
    • Przyjrzyj się jak mają zrobione to zabezpieczenie, porozmawiaj z właścicielami balkonu...   Rozmawiaj w spółdzielni... może planują jakieś remonty i może to uwzględnią w swoich planach...   Balkon - o ile nie jest to inaczej w akcie notarialnym sformułowane - jest własnością spółdzielni i ona powinna wadę usunąć...   Nie bardzo wiem dlaczego nie ma na tych balkonach okapników blaszanych zamontowanych pod wylewką na balkonie... A na Twoim balkonie, za balustradą widać obróbkę blaszaną?   Wszystkie  balkony, które remontowałem u nas, mają obróbkę blaszaną i co najwyżej była potrzeba wymiany blachy, co wiązało się z ingerencją w płytę balkonową, dodatkowym doszczelnianiem, nową - albo fragmentem nowej wylewki i ponownym układaniem płytek na podłodze balkonu... Tym powinna zająć się firma, zatrudniona przez spółdzielnię, albo inny wykonawca, który wystawi fakturę, a spółdzielnia rozliczy tę fakturę... W moim przypadku spółdzielnia miała jakieś ryczałty, zwracane mieszkańcom...   O ile Spółdzielnia nie będzie chciała z jakichś tam powodów zadziałać, i jak będziesz już tam na własną rękę coś kombinował - po zakomunikowaniu tego zarządcy budynku - możesz zamontować (lub to zlecić) kapinos - pas blachy wzdłuż krawędzi "sufitu" balkonu, wystający na zewnątrz balkonu, z małym spadkiem i doszczelniony od zewnątrz silikonem dekarskim...  Do tego potrzebna będzie dość długa drabina, z której dostaniesz się na wysokość balkonu na drugim piętrze... albo zwyżka - tak byłoby najbezpieczniej...  
    • Spółdzielnia mieszkaniowa, podejrzewam że będą mieli gdzieś, u mnie w bloku większość balkonów tak wygląda że są łuszczenia na sufitach , to samo na osiedlu, raczej mieszkańcy sami ogarniają we własnym zakresie 
    • A więc najlepiej byłoby leczyć przyczynę, a nie objawy. Tak jak wspomniałem w poście #2. Trzeba uniemożliwić napływ wody na powierzchnię sufitu balkonowego. Kto administruje budynkiem?   Być może jest to temat do rozwiązania przez Administratora.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...