Skocz do zawartości

Styropian z ocieplenia domu


piotr111

Recommended Posts

Napisano
Cytat

Witam,zostało mi styropianu do ocieplania domu 10 cm,czy moge go użyc do ocieplenia pod wylewke,czy są jakieś przeciwskazania?


No raczej są,bo styro do ocieplenia jest miękki a do podłogi pod wylewkę twardy.Każdy ma swoje przeznaczenie.
Napisano
Cytat

bez przesady Legalett kładzie taki styro pod płytę fundamentowąicon_smile.gif


Tylko,że płyta jest zbrojona solidnie,ogrzewana (bo chyba o niej piszesz) i o wiele grubsza aniżeli zwykła posadzka."Zwykła " posadzka potrafi siąść ,rzadko bo rzadko ale zdarza się.
Napisano
Oczywiście ze jest zbrojona, a co za problem położyć siatkę zbrojeniowa na ten styro i zalać?
To raczej normalne postępowanie icon_smile.gif

Styro wytrzyma, w sumie w/w firma daje eps100 pod budynki o wadze 300ton icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Oczywiście ze jest zbrojona, a co za problem położyć siatkę zbrojeniowa na ten styro i zalać?
To raczej normalne postępowanie icon_smile.gif

Styro wytrzyma, w sumie w/w firma daje eps100 pod budynki o wadze 300ton icon_smile.gif


Eps100 z tego co mi wiadomo jest tzw twardy i daje się go w posadzkę.
Napisano
Cytat

Witam,zostało mi styropianu do ocieplania domu 10 cm,czy moge go użyc do ocieplenia pod wylewke,czy są jakieś przeciwskazania?



A może by tak oddać do sklepu?
Napisano
Spokojnie możesz dać w podłogę.

A czy eps 100 jest twardy? Zależy do czego. Do płyty bym tego nie dał. Kolega z FM dzwonił do producentów i jednoznacznie mu to wybili z głowy.
Napisano
Cytat

Spokojnie możesz dać w podłogę.

A czy eps 100 jest twardy? Zależy do czego. Do płyty bym tego nie dał. Kolega z FM dzwonił do producentów i jednoznacznie mu to wybili z głowy.


No widzisz każdy ma swoje przeznaczenie,piotr111 pisał o wylewce ale nie sprecyzował co ma na myśli bo może to być ślepa jak również gotowa i uważam (może się mylę) że pod ślepą można dać ten cieplejszy ale pod gotową to powinien być ten 100.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...