Skocz do zawartości

prośba o pomoc - opinia o wykonawstwie ocieplenia


Recommended Posts

Witam forumowiczów,
od dłuższego czasu obserwuję forum, które jest cennym źródłem doświadczeń, a ze względu na to, że rozpocząłem remont domu (wymiana pokrycia dachowego i zrobienie elewacji) będę aktywnym użytkownikiem
na początek prosiłbym o poradę i ocenę fachowości wykonania prac, co do których mam wątpliwości.
zauważyłem u mnie na budynku kilka prawdopodobnych błędów, które zostały wskazane na tym forum i innych stronach jak np.
1) pokrywanie klejem tylko części powierzchni płyty (placki) a nie placki plus obwód,
2) płyty na rogu nie układane naprzemiennie aby się zazębiały (mijały) - po mojej interwencji z drugiej strony facjatki już tak zrobili,
3) przy oknach szczelina między płytami pokrywa się z przedłużeniem ściany wokół okien
4) niedokładne pasowanie płyt - różnica w pionie o 2, 3 mm (tzn. brak równej powierzchni),
5) prawdopodobnie nie zastosowanie przed klejeniem siatki 25x25 ukośnie wokół rogów przy oknie - piszę prawdopodobnie, bo tego nie widziałem,
6) prawdopodobnie brak dotarcia płyt przed klejeniem,
7) brak kołkowania przed zaciągnięciem klejem (choć to może i niekonieczne, bo wysokość domu to ok 10m)
8 klejenie płyt w czasie deszczu,
W załączeniu postaram się dołączyć zdjęcia obrazujące 2 dniową robotę wykonawcy.
Czy moje obawy są słuszne - nie wiem co robić, dziś niedziela, jutro wykonawca ma ponownie działać, a ja mam wątpliwości, jak to dalej ma być - bardzo proszę o pomoc, bo nie chciałbym (jak chyba każdy), aby później coś się działo, a nie chcę nad nimi stać i mówić i co mają i jak robić, bo się tak na tym nie znam.A może to ja jestem przewrażliwiony...
Jeżeli zauważacie jakieś błędy to proszę o wskazanie i doradzenie co dalej, jaki mogą być skutki poszczególnych nieprawidłowości i w ogóle co o tym myślicie.
Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek odpowiedź

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


Link do komentarza
Cytat

aż tak źle?


No jakby by było dobrze to byś fotek nie zamieszczał na forum. Jestem przekonany,że sam czułeś ,że coś jest nie tak skoro Cię to zaniepokoiło .Gdybyś wcześniej zwrócił się o poradę to może było by lepiej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...