Skocz do zawartości

ogromny rachunek za gaz.


Recommended Posts

Wiitam, potrzebuję porady. Dostałam dziś okropnie duży rachunek za gaz. Wynajmuje mieszkanie 70m. Mamy piec dwufazowy. Za miesiące kwiecien maj czerwiec przyszedl rachunek 1700zł. W mieszkaniu mieszkaja 2 osoby. Jako, ze te miesiace byly cieple ogrzewanie na piecu było calkowicie wylaczone i ogrzewal on tylko wodę. Więc gaz schodził tylko na ok 3-4 prysznice dziennie.
W kwietniu piec się zaciął i przyszedł administrator, który coś ponaciskał na piecu i działał on bez problemu. Ale może wlasnie wtedy coś zrobił z licznikiem?
Jakie mogą być przyczyny tak dużego rachunku i jak mogę rozwiązać sprawę? Wspomnę jeszcze, że rachunki w okresie grzewczym (grzejniki w 2 pokojach oraz ogrzewanie podlogowe w kuchnii i lazience) przychodziły ok. 300zł!

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Nawet gdyby grzały grzejniki to nie ma mowy aby tyle gazu poszło.Grzejniki by musiały być czerwone a to na pewno by się zauważyło.Najprawdopodobniej coś pomylili przy spisywaniu licznika,albo w zakładzie gazowym komputer przestawił pozycję i rachunek przyszedł za kogoś innego.Moim zdaniem nic jak tylko udać się do źródła które wystawiło fakturę i tam starać się wyjaśnić sprawę.A tak na przyszłość to dobrze sobie spisywać liczniki czy prądu ,wody czy gazu i wtedy od razu można wiedzieć w razie wątpliwości co było przyczyną.
Link do komentarza
Cytat

Za miesiące kwiecien maj czerwiec przyszedl rachunek 1700zł.

Jakie mogą być przyczyny tak dużego rachunku i jak mogę rozwiązać sprawę? Wspomnę jeszcze, że rachunki w okresie grzewczym (grzejniki w 2 pokojach oraz ogrzewanie podlogowe w kuchnii i lazience) przychodziły ok. 300zł!




Najprawdopodobniej, doliczyli zużycie zimowe (jednorazowa wplata) – po korekcie odczytu z licznika.
Link do komentarza
Rozmawiałem dziś z kolegą z pracy.On ma ogrzewanie na gaz i w zimie za gaz płacił po 300 zł a tak jak teraz to 50 - 80 zł przy domku jednorodzinnym p.u. około 100 m2.Tak więc w grę wchodzi tylko błąd nieważne kogo czy tego co spisywał licznik czy jakieś tam pani która wystawia faktury.
Link do komentarza
Cytat

mhtyl nie obraź się, ale ja nawet jak miałam gaz tylko do grzania wody, na blokach, to nigdy nie miałam takiego rachunku......śmiem wątpić czy się myją icon_biggrin.gif


Czuć od niego nie było icon_biggrin.gif Tak mi powiedział a ja mu licznika ani rachunku nie sprawdzałem.Tak dla wyjaśnienia jest to rodzinka 3 osobowa.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dom podpiwniczony. W wykuszu pod jednym oknem mam rysę pęknięcie idącą od pierwszego do ostatniego bloczka betonowego, praktycznie na samym środku okna. Pod ostatnią warstwą bloczku na pewno nie ma zbrojenia pod okiennego bo w sumie nie wiedziałem że przy betonowych bloczkach się to daje. Chciałbym to wzmocnić żeby już więcej nie pękało i to co przyszło mi do głowy to zdjąć górną warstwe bloczka, wkleić startery po obu stronach bloczka z prętów 12mm czy 8 mm i połączyć długimi prętami + strzemiona i zalał betonem czyli zrobił takie jakby nadproze przy parapetowe. Co o tym sądzicie.     
    • Proszę przede wszystkim zaobserwować jak w czasie deszczu spływa woda po zewnętrznej krawędzi tego balkonu, który ma Pan nad głową. Bardzo możliwe, że ten balkon od góry nie ma żadnej (lub żadnej sensownej) obróbki blacharskiej. Jeżeli tak jest, to woda po prostu cieknie po krawędzi płyty balkonowej i wszystko od niej nasiąka. Później zaczyna się łuszczyć, szczególnie ta nieszczęsna gładź, która najpewniej spuchła i częściowo została wymyta pod pasem nieprzepuszczalnej farby.  Farbę i warstwę gładzi trzeba w całości usunąć. Gładź zastąpić warstwą gładzi na bazie cementu. Ewentualnie nawet zaprawą cementową, ale to już wymaga wyczucia co do jej proporcji i konsystencji. Potem być może nawet dobra farba do betonu, taka której producent dopuszcza użycie nawet na schodach zewnętrznych i tarasach, Trzeba nią pokryć cały sufit.  Ponadto mam poważne wątpliwości, czy ta jednostka zewnętrzna klimatyzatora nie została założona zbyt blisko przegród (ściany i sufitu). Proszę sprawdzić w instrukcji, jakie wymagania stawia producent.  
    • Trudno się ostatecznie wypowiadać nie znając szczegółów, w tym tych technicznych. Jednak co do zasady instalacje nie powinny być wykonane w taki sposób, że ich naprawa wymaga naruszenia elementów konstrukcyjnych. Ale w starych budynkach bywa z tym różnie, nie sposób powiedzieć jaka jest faktyczna sytuacja i możliwości naprawy.  Ostatecznie jednak, jeżeli zarządca budynku (spółdzielnia mieszkaniowa) decyduje się na dokonanie napraw od strony Pani lokalu to podstawowym jego obowiązkiem jest przywrócenie wszystkiego do stanu pierwotnego. Czyli jeżli jakikolwiek element w mieszkaniu zostanie zniszczony lub uszkodzony to spółdzielnia musi go wymienić lub naprawić. Nie ma przy tym znaczenia cy spółdzielnia ma ubezpieczenie od takich zdarzeń losowych.
    • Ja ze Stalowej Woli. A bloki takie same. 
    • O widzisz, u mnie to Armii Krajowej a miasto niewielkie Głogów Co do farby poczytam, najlepiej jakby była odporna na wysoką temperaturę
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...