Skocz do zawartości

ogromny rachunek za gaz.


Recommended Posts

Wiitam, potrzebuję porady. Dostałam dziś okropnie duży rachunek za gaz. Wynajmuje mieszkanie 70m. Mamy piec dwufazowy. Za miesiące kwiecien maj czerwiec przyszedl rachunek 1700zł. W mieszkaniu mieszkaja 2 osoby. Jako, ze te miesiace byly cieple ogrzewanie na piecu było calkowicie wylaczone i ogrzewal on tylko wodę. Więc gaz schodził tylko na ok 3-4 prysznice dziennie.
W kwietniu piec się zaciął i przyszedł administrator, który coś ponaciskał na piecu i działał on bez problemu. Ale może wlasnie wtedy coś zrobił z licznikiem?
Jakie mogą być przyczyny tak dużego rachunku i jak mogę rozwiązać sprawę? Wspomnę jeszcze, że rachunki w okresie grzewczym (grzejniki w 2 pokojach oraz ogrzewanie podlogowe w kuchnii i lazience) przychodziły ok. 300zł!

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Nawet gdyby grzały grzejniki to nie ma mowy aby tyle gazu poszło.Grzejniki by musiały być czerwone a to na pewno by się zauważyło.Najprawdopodobniej coś pomylili przy spisywaniu licznika,albo w zakładzie gazowym komputer przestawił pozycję i rachunek przyszedł za kogoś innego.Moim zdaniem nic jak tylko udać się do źródła które wystawiło fakturę i tam starać się wyjaśnić sprawę.A tak na przyszłość to dobrze sobie spisywać liczniki czy prądu ,wody czy gazu i wtedy od razu można wiedzieć w razie wątpliwości co było przyczyną.
Link do komentarza
Cytat

Za miesiące kwiecien maj czerwiec przyszedl rachunek 1700zł.

Jakie mogą być przyczyny tak dużego rachunku i jak mogę rozwiązać sprawę? Wspomnę jeszcze, że rachunki w okresie grzewczym (grzejniki w 2 pokojach oraz ogrzewanie podlogowe w kuchnii i lazience) przychodziły ok. 300zł!




Najprawdopodobniej, doliczyli zużycie zimowe (jednorazowa wplata) – po korekcie odczytu z licznika.
Link do komentarza
Rozmawiałem dziś z kolegą z pracy.On ma ogrzewanie na gaz i w zimie za gaz płacił po 300 zł a tak jak teraz to 50 - 80 zł przy domku jednorodzinnym p.u. około 100 m2.Tak więc w grę wchodzi tylko błąd nieważne kogo czy tego co spisywał licznik czy jakieś tam pani która wystawia faktury.
Link do komentarza
Cytat

mhtyl nie obraź się, ale ja nawet jak miałam gaz tylko do grzania wody, na blokach, to nigdy nie miałam takiego rachunku......śmiem wątpić czy się myją icon_biggrin.gif


Czuć od niego nie było icon_biggrin.gif Tak mi powiedział a ja mu licznika ani rachunku nie sprawdzałem.Tak dla wyjaśnienia jest to rodzinka 3 osobowa.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Naturalny wygląd Podkreśla strukturę drewna – słoje i naturalne usłojenie stają się bardziej widoczne i wyraziste. Matowe lub satynowe wykończenie – wygląda bardziej naturalnie niż połysk lakieru. Oddychająca powierzchnia Drewno zachowuje zdolność do oddychania, co pomaga w regulacji wilgotności w pomieszczeniu. Mniejsze ryzyko wypaczeń przy zmianach temperatury i wilgotności. Łatwa konserwacja i naprawa Nie trzeba cyklinować całej podłogi przy uszkodzeniu – można punktowo odnowić fragment. Regularna konserwacja (np. środkiem do pielęgnacji olejowosków) wydłuża żywotność wykończenia. Przyjemność użytkowania Ciepłe i przyjemne w dotyku – idealne dla osób chodzących boso lub z małymi dziećmi. Mniej śliskie niż lakierowane podłogi. Ekologia i zdrowie Produkty olejowoskowe są często na bazie naturalnych olejów i wosków – bezpieczne dla zdrowia. Brak intensywnego zapachu chemii, przyjazne alergikom.   Osmo to jedna z najbardziej znanych marek oferujących wysokiej jakości olejowoski do podłóg drewnianych (i nie tylko). Produkty tej firmy są bardzo cenione zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby samodzielnie wykańczające wnętrza.
    • Zgadza się, dlatego uważam że w skrajnych przypadkach, czyli pewnie dwie noce w roku lepiej dogrzać grzałką, niż przepłacać za większą pompę i martwić się o taktowanie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam człowieka na miejscu. Będzie obserwował.
    • Dziś po południu test obciążeniowy z tego co mi tutaj alert pogodowy wysyła.  
    • To nie do końca tak. Po pierwsze T-CAP nie są jedynymi pompami na rynku, które utrzymują nominalną moc grzewczą w skrajnie niskich temperaturach (-20°C lub mniej). Ale inne o takiej charakterystyce są od nich wyraźnie droższe.  Po drugie, zdolność do utrzymywania mocy nominalnej w trudnych warunkach nie oznacza większej skłonności do taktowania. W praktyce jest wręcz odwrotnie. Taka pompa jest w stanie utrzymać moc nominalną w całym przewidywanym zakresie pracy (mniej więcej od -20 do +15°C). Ale równocześnie to i tak są pompy inwerterowe, czyli z możliwością automatycznego dostosowywania mocy do chwilowych potrzeb. Dla większości pomp powietrze/woda minimum to 30%. Czyli pompa nominalnie np. 9 KW jest w stanie działać w sposób ciągły już z mocą ok. 3 kW.  Natomiast w typowych pompach, których moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, też mamy nominalnie np. 9 kW. Ale osiągane dopiero np. przy +7°C na zewnątrz. Natomiast przy -10°C taka pompa będzie miała np. 5-6 kW mocy. Właśnie wtedy będzie potrzebne użycie grzałek. Natomiast przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i tak potrzebne będzie wykorzystanie funkcji inwertera. Ale co się stanie, jeżeli wiedząc o spadku mocy wraz z temperaturą zewnętrzną, zdecydujemy się na pompę nominalnie już nie 9 lecz 12 kW? Wtedy powyżej 0°C zakresu regulacji mocy może już zabraknąć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...