Skocz do zawartości

Projekt Bartek S-GL309 300 - 350 tys?


Recommended Posts

Witam,
przymierzamy się z drugą połówką do budowy domu z projektu "Bartek S-GL309" http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/...Bartek,338.html

Czy ktoś spotkał sięz takim projektem na żywo? Co sądzicie o nim?Jakieś sugestie? cos dodać, coś odjąć?

Będzie bardzo drogi w wykonaniu? Mamy zamiar budować systemem gospodarczym.
Myślicie, że damy radę wybudować domek za 300 tys? Nie chcielibyśmy brać kredytu, no ale jeśli będzie trzeba to co zrobić.
Koszt nie obejmuje działki ponieważ mamy uzbrojoną.

Budować będziemy na Śląsku w kolicach Tworoga.
Jeżeli przy okazji znacie jakąś tanią i solidną ekipę do fundametów lub dachu to nie pogniewam sie za namiary ;)

Za wszystkie mądre sugestie i informacji z góry dziękuję icon_biggrin.gif

560x373-1.jpg

Link do komentarza
1. łazienka na dole jest strasznie mała, skoro nie ma pokoju gościnnego/sypialni to chyba lepiej zostawić tam tylko kibelek i zlew, nikt nie będzie schodzić na dół brać prysznic
2. odrobinę zmniejszyłbym (skrócił) kotłownię na rzecz garażu, jakieś zbędne graty musisz gdzieś trzymać a nie masz nic na dole
3. daszek nad wejściem zrobiłbym jednospadowy i bardziej płaski
4. w garażu/kotłowni na elewacji są 3 okna, na rzutach tylko 2 icon_biggrin.gif
5. może okna dachowe w pokoju 6 na poddaszu zamiast malutkich lukarn?
Link do komentarza
Macie projekt gotowy, więc po pierwsze będziecie potrzebować architekta adaptującego. Dobry architekt też może wam powiedzieć coś na temat kosztów budowy i doradzić coś w tej kwestii , w końcu projekty gotowe powtarzają się i są już mniej więcej znane także pod względem kosztowym. A dom faktycznie piekny, ale jeśli liczycie się z pieniędzmi, to faktycznie warto się zastanowić dobrze nad wyborem projektu.
Link do komentarza
Tematy godne przemyślenia, dziękuje.
Jakiś czas temu znalazłem Panią, której domek do praktyczie zamieszkania wyszedł ok 410 tys. - budowala 2007-2008. Kto wie, może uda się tyle uzbierac.
Lukarnie to naprawdę taki duży koszt? co do dachu to chyba nie jest az taki skomplikowany - czytalem ze dwuspadowy jest najtańszy w wykonaniu - ten jest - no nie wspominając o zadaszeniu nad balkonem, ścięć na krawędziach też nie musi być jeśli spowodują powiekszenie wykonania dachu.

ciekawski83 - całkiem praktryczne i celne wskazówki. myslalem też o ewentualnym powiekszeniu garażu na długośc i trochę szerokośc, nie wiem czy jest sens zmniejszać kotłownie bo musze trzymac w koncu tam piec z osprzetem- pewnie dojdzie jeszcze wyposazenie kolektorów, które też troszke miejsca potrzebuje (nie wiem czy od razu ale przyszlosciowo nad tym myslimy).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...