Skocz do zawartości

Problem z zakupem działki


Waldeks

Recommended Posts

Jestem zaintersowany zakupen dwóch działek graniczących bezpośrednio z moją działką, z którą kiedyś tworzyły jedną całość. Obecnym właścicielm tych dwóch działek jest gmina. Po wielu perturbacjach Wójt zgodził się przedstawić sprawę sprzedaży na posiedzeniu Rady Gminy. Napisałem podanie do Wójta, że chciałbym nabyć te dziłki bez przetargu na poprawę warunków zagospodarowania przylegającej działki, która jest moją własność. Dostałem odpowiedź, że nie ma przesłanek do zbycia tych działek w drodze bezprzetargowej. Jakie to muszą zachodzić przesłanki żeby można było sprzedać te działki bez przetargu i czy Wójt nie nadużywa swoich uprawnień, bo przecież taka decyzj należy chyba do kompetencji Rady Gminy.

Waldek
Link do komentarza
u mojego znajomego sytuacja byla podobna,z tym ze jego dzialka graniczyla z waskim pasem ziemi cos okolo 5 metrow na 30 metrow, i generalnie bylo wiadomo ze jako pelnowartosciowej dzialki tego nie sprzedadza bo tam sie nic nie postawi i poszlo bez przetargu.Jesli natomiast u Ciebie sa to dzialki, ktore moga spelniac swoja role jako samodzielne dzialki, to sie nie dziw dlaczego wojt nie chce ci tego sprzedac w drodze bezprzetargowej.
Po pierwsze dlatego ze w drodze przetargu moze od ciebie wyciagnac wieksza kase, po drugie po to aby nie zostac posadzonym ze np. wzial od Ciebie koperte i sie na to zgodzil.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...