Skocz do zawartości

Czy kupić działkę razem z domem?


Recommended Posts

Zakup działki z domem w stanie surowym teoretycznie powinien sprawić, że szybciej będziemy na swoim, niż gdybyśmy budowali dom od podstaw. Jednak rzeczywistość bywa okrutna i może dojść do tego, że wiele czasu i pieniędzy stracimy na formalności umożliwiające kontynuację budowy lub nawet w ogóle nie będziemy mogli jej dokończyć. Problemów może również przysporzyć stan i zła jakość prowadzonych do tej pory robót.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/a/13053-czy-kupic-dzialke-razem-z-domem

Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość Ryszard55
Niby demokracja- wolny kraj.
Niby własność prywatna a nic nie można zrobić na swoim.
I to podejście do obywatela wolnego kraju, gdzie nawet dokończanie zaczętych już robót stwarza więcej trudności niż zaczynanie czegoś od początku.
W starostwach mamy odpowiednie komórki zajmujące się sprawami budowlanymi, gdzie ludziom tam zatrudnionym płaci się za "sponiewieranie" petenta a nie za pomoc obywatelowi z którego podatków ma ten urzędnik płacone.
Czy to jest normalne.
Czy to jest zdrowe.
Polska to jednak nadal "DZOKI KRAJ"
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Kupiłem notarialnie 2 działki na których stoi dom w budowie od człowieka który otrzymał działki od brata w darowiznie a później po otrzymaniu darowizny(właściciel działek, obdarowany) wystawił pełnomocnictwo notarialne(wszystko za życia) aby ten który mu podarował te działki(brat)w jego imieniu załatwiał wszystkie sprawy związane z budową i odbierał w jego imieniu wszystko i przed wszystkim.na pozwoleniu oraz na wszystkich papierach widnieje imię i nazwisko pełnomocnika(brata) jako inwestora niestety pełnomocnik umiera był kawalerem(tak wynika z aktu zgonu)i w akcie notarialnym notariusz zapisal że jako jedyny właściciel(nie inwestor) i obdarowany przenosi warunki zabudowy na mnie i ja te warunki przyjąłem. niestety starostwo interpretuje to tak że powinna być sprawa spadkowa bo są dwaj inni ludzie i ja mam ją dostarczyć(choć jestem obcy w sprawie chcą abym ja ją zrobił)chciałem nowe pozwolenie nie można bo jak stwierdziło starostwo kto inny był inwestorem i kto inny jest włascicielem działek i potrzebne jest postępowanie. a z tego co mi wiadomo jeżeli jest ktoś włascicielem gruntu to i wszystkiego jeżeli ktoś wybudował na czyimś to może ubiegać się o zwrot nałożonych kosztów na ten dom w tym wypadku spadkobiercy, ale od byłego własciciela działek który mi sprzedał a nie ode mnie czy mam racje??????. w każda strone mnie blokują co robić. od sąsiadów się dowiedziałem że inwestor nie własciciel żył w konkubinacie i miał córkę może mi ona jakoś zagrozić?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Maciek
a ja mam problem związany z zakupem działki tylko ze rolnej i tutaj znalazłem częściowe info https://www.praworolne.info/zakup-dzialki-rolno-budowlanej-ze-starym-domem-198-material.html nie wiem jak do tego podejść po zmianie ustawy o obrocie ziemią...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Siema wszystkim, Planuję ogarnąć pompę ciepła do nowego domu (150 m², pod Warszawą) i trochę w tym temacie raczkuję. Niby teraz wszyscy to montują, ale jak przychodzi co do czego, to człowiek głupieje od tych wszystkich opcji i cen.   Macie może jakieś doświadczenia? Ile Was wyniosła pompa razem z montażem? Bo jak patrzę na oferty, to czasem różnice są po 20-30 tys. zł między firmami i nie wiem o co chodzi.   Dom będzie dobrze zaizolowany, nowa technologia, więc myślę że pompa powietrze-woda da radę, ale jak macie jakieś tipy typu co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy albo czego unikać, to będę wdzięczny za każdą radę.   Z góry dzięki!
    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...