Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czym poza kształtem i wielkością różnią się syfony?

Recommended Posts

Czeka mnie remont instalacji wodno-kanalizacyjnej. W związku z tym zastanawiam się, czym poza kształtem i wielkością różnią się syfony? Czy jest np. jakaś istotna różnica w „skłonności” do zapychania się? Ponadto czy warto zastosować wyjmowany i czyszczony od góry syfon w wannie i brodziku oraz jaki syfon zrobić w kotłowni (wpust podłogowy), bo tam woda często mi wysycha.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/13006-czym-poza-ksztaltem-i-wielkoscia-roznia-sie-syfony

Gość Robert
Różnią się JAKOŚCIĄ !! Odradzam tanie .... zwłaszcza bardzo tanie ... kupując wannę, umywalkę itd. sprzedawca wepchnął nam takie w komplecie ... śruba w umywalce zardzewiała po 3 miesiącach !!.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Zaczełam dziś wycinać piankę, ale lekko nie jest , jutro zajmie mi to chyba z 2 h jak nie lepiej. Jak widac szpara jest nawet na centymetr. Nie wiedziałam tego od razu. WYdaje mi się,że za dużo piany aplikowanej od drugiej str wysadziło słup
    • 1. Zastanawiam się, czy przy ogrzewaniu gazowym jest potrzebna tak duża kotłownia, czy w ogóle jest niezbędna. A to jest już jedno dodatkowe pomieszczenie.   2. Te schody mają dziwnie gęste stopnie zabiegowe, dodatkowo w drugim projekcie prowadzą na ścianę - chyba że źle czytam rysunek.   3. Garaż 2-stanowiskowy, że taki długi?   4. Skłaniałbym się do dobudowanego garażu (jak radzi Elfir) - jeśli jest miejsce. Oczywiście z jakimś łacznikiem komunikacyjnym z domem. garaż zajmujący 1/3 parteru niedużego domu - to kłopot w planowaniu wygodnej funkcji mieszkalnej.   5. Tzw hol to raczej wiatrołap - spróbowałbym go wyrzucić na zewnątrz (przy małym domu), na rzecz właściwego holu. I tam zrobić więcej miejsca na szafy wbudowane, itp. - np w części holu bliżej wyjścia. Dodatkowo oba wejścia ( w obu projektach) mi się nie podobają, bo są ciasne, - w drugim projekcie dodatkowo schody są zbyt blisko przejścia - ciasno!   Ogólnie - to proponuję jednak popracować nad innym lepszym rozplanowaniem parteru. Po prostu jeszcze raz od nowa.  
    • Gość Roman
      Ja wybrałem dosyć tanie modele drzwi z jednego sklepu budowlanego i to był niestety wielki błąd. Skrzypienia i inne rzeczy, szkoda gadać. Na szczęście stosuję K2 07 i jest okej.
    • Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o samo sformułowanie "z dopuszczeniem". Czy owo "dopuszczenie" należy rozumieć warunkowo, tzn, czy aby dopuszczono zabudowę jednorodzinną będę potrzebował jakiś dodatkowych pozwoleń, zgód? Inne warunki (poza dziwnym obowiązkiem wykonania wytycznych urbanistycznych) są dla mnie całkowicie akceptowalne.   Ustalenia szczegółowe MPZP dla działki:
      Przeznaczenie terenu pod zabudowę rekreacyjną z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolno stojącej.
      1.19.1. Dopuszcza się:
      - realizowanie projektowanej zabudowy rekreacyjnej, projektowanej zabudowy jednorodzinnej
      wolno stojącej; dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy nie
      większej niż 50m2,
      - adaptację, modernizację oraz rozbiórkę lub rozbudowę istniejących obiektów mieszkalnych
      i rekreacyjnych nie wpływającą na zmianę funkcji terenu. - adaptację istniejących budynków na
      budynki mieszkalne. 1.19.2. Ustala się: - wysokość projektowanych budynków rekreacyjnych
      i mieszkalnych może wynosić max. 2 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe).
      - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków rekreacyjnych i mieszkalnych wynosi
      0.8m n.p.t.,
      - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków gospodarczych wynosi 0.30m n.p.t.
      Plan ustala obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych dla poszczególnych terenów o w/w
      symbolach dyspozycji terenowych: podział na działki budowlane oraz wydzielenie terenów pod
      drogi dojazdowe KD (przy zachowaniu szerokości drogi min. 8m w liniach rozgraniczających)
      może nastąpić tylko na podstawie wytycznych urbanistycznych. Powierzchnia biologicznie czynna
      wynosi min. 70% powierzchni działki.   Też zastanawia mnie ten obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych, ale jak rozumiem tyczy się to nowo podzielonych działek...Nie wiem tylko po co zawarte jest to dla TEJ konkretnej działki...   Pozdrawiam

• Gość Radomir
      Milwaukee bym brał w ciemno. Znam tę firmę od dawna, już niejedno narzędzie od nich kupowałem na RG Narzędzia (chyba najlepsze ceny) i naprawdę jakość jest nie do porównania.
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi