Skocz do zawartości

warunki zabudowy


Recommended Posts

Napisano
W 2005r otrzymałam warunki zabudowy ,które ustaliło kolegium. Na tej podstawie dostałam pozwolenie na budowę.Dom jest już w stanie surowym zamkniętym .Teraz okazało się,że sąsiad zakład przemysłowy odwołał się od decyzji kolegium do sądu administracyjnego,który uchylił decyzję kolegium , zasądził kolegium zwrot kosztów-500 zł ,określił,że zaskarżona decyzja nie może być wykonana.Co to oznacza dla mnie?Jakie mogą być dalsze kroki?
Napisano
Z opisu sytuacji wynika, że warunki zabudowy wydało samorządowe kolegium odwoławcze jako organ drugiej instancji prawdopodobnie w wyniku odwołania wniesionego przez sąsiada. Decyzja ta została następnie zaskarżona do sądu administracyjnego, który stwierdził, że została wydana z naruszeniem przepisów prawa. W takiej sytuacji organ wydający decyzję powinien stwierdzić jej nieważność co z kolei unieważnia pozwolenie na budowę i inspektor nadzoru budowlanego wyda postanowienie o jej wstrzymaniu. Ponieważ zaistniała sytuacja powstała w wyniku błędu urzędu wydającego decyzję o warunkach zabudowy, inwestorowi przysługuje odszkodowanie za poniesione straty. Dalszy rozwój tej sprawy zależeć będzie od rodzaju uchybień określonych przez sąd.
Napisano
Czy kolegium może odwołać się od wyroku sądu?Jak długo może ciągnąć się jeszcze ta sprawa?Starostwo wydało pozwolenie na budowę zgodnie z przepisami prawa budowlanego.Jeżeli będzie taka konieczność ,to do kogo mam wystąpić o odszkodowanie?ćo mam zrobić ,jeżeli już wzięłam kredyt hipoteczny a mieszkanie w bloku sprzedałami do końca lipca mam się wyprowadzić?
Napisano
Sprawa jest bardzo kłopotliwa dla inwestora, gdyż bez własnej winy został wplątany w zawiłości formalności administracyjnych. Kolegium może odwołać się od wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego i do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia zaskarżona decyzja utrzymywana jest w mocy. Sprawa może ciągnąć się nawet kilka lat i dopóki inwestor nie otrzyma decyzji wstrzymującej prace powinien je jak najszybciej prowadzić. Jeśli uda się uzyskać pozwolenie na użytkowanie budynku (nawet części domu) to zmartwieniem urzędów będzie jak ten problem rozwiązać.
Napisano
Czy kolegium powinno, czy może a nie musi stwierdzić o nieważności swojej decyzji?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...