Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
BF

warunki zabudowy

Recommended Posts

W 2005r otrzymałam warunki zabudowy ,które ustaliło kolegium. Na tej podstawie dostałam pozwolenie na budowę.Dom jest już w stanie surowym zamkniętym .Teraz okazało się,że sąsiad zakład przemysłowy odwołał się od decyzji kolegium do sądu administracyjnego,który uchylił decyzję kolegium , zasądził kolegium zwrot kosztów-500 zł ,określił,że zaskarżona decyzja nie może być wykonana.Co to oznacza dla mnie?Jakie mogą być dalsze kroki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z opisu sytuacji wynika, że warunki zabudowy wydało samorządowe kolegium odwoławcze jako organ drugiej instancji prawdopodobnie w wyniku odwołania wniesionego przez sąsiada. Decyzja ta została następnie zaskarżona do sądu administracyjnego, który stwierdził, że została wydana z naruszeniem przepisów prawa. W takiej sytuacji organ wydający decyzję powinien stwierdzić jej nieważność co z kolei unieważnia pozwolenie na budowę i inspektor nadzoru budowlanego wyda postanowienie o jej wstrzymaniu. Ponieważ zaistniała sytuacja powstała w wyniku błędu urzędu wydającego decyzję o warunkach zabudowy, inwestorowi przysługuje odszkodowanie za poniesione straty. Dalszy rozwój tej sprawy zależeć będzie od rodzaju uchybień określonych przez sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy kolegium może odwołać się od wyroku sądu?Jak długo może ciągnąć się jeszcze ta sprawa?Starostwo wydało pozwolenie na budowę zgodnie z przepisami prawa budowlanego.Jeżeli będzie taka konieczność ,to do kogo mam wystąpić o odszkodowanie?ćo mam zrobić ,jeżeli już wzięłam kredyt hipoteczny a mieszkanie w bloku sprzedałami do końca lipca mam się wyprowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa jest bardzo kłopotliwa dla inwestora, gdyż bez własnej winy został wplątany w zawiłości formalności administracyjnych. Kolegium może odwołać się od wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego i do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia zaskarżona decyzja utrzymywana jest w mocy. Sprawa może ciągnąć się nawet kilka lat i dopóki inwestor nie otrzyma decyzji wstrzymującej prace powinien je jak najszybciej prowadzić. Jeśli uda się uzyskać pozwolenie na użytkowanie budynku (nawet części domu) to zmartwieniem urzędów będzie jak ten problem rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy kolegium powinno, czy może a nie musi stwierdzić o nieważności swojej decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czy stosunkowo  niewielkie różnice dziesiętne po przecinku we współczynniku lambda np. 0,044 i 0,031 dużo wnoszą do konkretnego zysku w eksploatacji domu? ( zysk/cena)
  • To święta racja, ale jak inaczej odpowiedzieć na wydumane zastrzeżenia gdy ktoś jako argument przywołuje wersje w stylu "dej, bo mam horom curke". Poza tym to była odpowiedź na temat poboczy, dotyczący konieczności likwidacji pieca po wystąpieniu o dofinansowanie na instalację pompy ciepła. Uważam, że taka likwidacja ma uzasadnienie i jest konieczna. To wszystko.
  • Żadnej chmury nie widzę. Może wynika to z tego, że odkurzacz i filtr są regularnie czyszczone, no i nie przeciążane. Nie mam żadnych chodników, kraników i dywaników, będących naturalnym zapleczem dla kurzu, w przedpokoju i kuchni płytki  (po odkurzaniu zmywane na mokro) a w pokojach panele. No i brak dzieci oraz zwierząt, więc żadne tumany kurzu się nie kłębią. Nikt po mieszkaniu nie biega.
  • Dzień dobry. Produkujemy blachodachówkę płaską o nazwie IRYD w trzech rodzajach powłok zabezpieczających: PURMAX 40um, PURLAK 50um, PURMAT 50um. PURMAX to połączenie dwóch warstw poliestru+poliuretanu. Występuje ona w czterech kolorach: cegła, brąz, czerń oraz ciemny grafit i jest to połączenie 25 µm powłoki poliestrowej na 15 µm warstwie poliuretanu. Na taki rodzaj powłoki udzielana jest 20-letnia gwarancja producenta. PURLAK i PURMAT to powłoki poliuretanowe z grubą 50-mikronową warstwą lakieru poliuretanowego, co chroni pokrycie nie tylko przed korozją ale również przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Występuje w 6 kolorach - PURLAK i 7 kolorach PURMAT. Udzielana jest 30-letnia gwarancja na te powłoki. Swoim nowatorskim kształtem doskonale wpisuje się w nowoczesną i przemysłową zabudowę. Prosta i szybka w montażu. Ekonomiczna, do koniecznego minimum ograniczona ilość odpadów.   Poniżej dostępna kolorystyka: .   Realizacje:
  • Interesują mnie blachodachówki płaskie. Czy Pruszyński ma w ofercie taki produkt. Poproszę o jakieś informacje oraz ew. jakieś przykładowe realizacje z tych produktów.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...