Skocz do zawartości

Wykonanie pokrycia dachowego w styczniu2007?


Recommended Posts

Planuje w czerwcu 2006 skończyć budowe domu -bez dachu , a w/w dach wykonać w miesiącu styczniu 2007 ze względów ekonomicznych. Ściany będą z betonu komórkowego .
Czy może ktoś wie czy mogą w związku z tym wystąpić konsekwencje dla tych ścian i całego domu czy może nie ma żadnego problemu , albo jak można zabezpieczyć te ściany w pewnym stopniu oczywiście przed złymi warunkami atmosferycznymi (tutaj chyba głównie grudzień i styczeń) ??? Dziekuje z góry za rady i ostrzeżenia.
Link do komentarza
Wg mnie to jest to rozwiazanie zle.
Beton komorkowy jest bardzo porowaty, przez to "cieply, jesli nasiaknie wodą straci swoje wlasciwosci, trzeba bedzie go dlugo suszyc.
Dodatkowo woda w BK podczas mrozu bedzie go razsadzac - typowa erozja.
Link do komentarza
Buduję z Ytonga i w lecie miałem pore ulewnych deszczy , musiałem odczekać kilka godzin abym mógł kleić kolejną warstwę, klej zabardzo się rozwadniał. Jak musisz przerwać to zaimpregnuj powierzchnię ścian jakimś płynem gruntującym i zamocuj na ostatniej warstwie bloczków folię, napewno pozostanie ci ona z opakowania po paletach zaoszczedziszkilka złotych na tym.
Link do komentarza
Ten temat przerabiałem przy moim pierwszym domku tj. kilka lat temu. Muszę powiedzieć, że nic się nie stanie, gdy zabezpieczysz ściany papą, a na to założysz folię/przynajmniej na dwa górne rzędy/ - spokój śmiało do wiosny.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
jak widać aura sprzyja robotom budowlanym. sam skończyłem dopiero dach i praca poszła składnie i wzorowo. co do knocenia roboty przez dekarzy to raczej niech nie wypowiada się ten kto nie ma o dekarce pojęcia. jeżeli dekarz coś źle zrobi kiedy jest zimno to i z pewnością tak samo to zrobi gdy będzie pełnia lata. dobry dekarz niezależnie od pogody nie pozwoli sobie na fuszerkę.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...