Skocz do zawartości

Komin systemowy z pustaka


Recommended Posts

Witam.
Obecnie jestem na etapie rozpoczynania budowy komina. Zastanawiam się nad wyborem czy komin ma być systemowy czy tradycyjnie z cegły. Czy mogą mi Państwo doradzić czy cały komin można wykonać z pustaków na całej wysokości?
Czy wkład może być ceramiczny do pionu pieca gazowego, na paliwo stałe (groszek) i kominka - w sumie 3 piony w jednym kominie?
Z tego co się orientuję podczas obróbki należy wciąć się z blachą w komin na jakąś bezpieczną głębokość tak aby nie przeciekał, tutaj to będzie trochę skomplikowane bo grubość ścianki pustaka w porównaniu do cegły klinkierowej jest różna. Co w związku z tym?
Znajomy dekarz stwierdził, że będzie problem z wcięciem się w tego typu komin, może przeciekać. Proszę o informacje na jaką głębokość można wykonać wcięcie. Technicznie rzecz biorąc głębokość wcięcia nie wpłynie znacznie na stabilność komina bo dodatkowe wzmocnienie dają ścianki wewnętrzne. Proszę o poradę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 lata temu...
Pod względem użytkowym nie ma różnicy między kominem prefabrykowanym a murowanym z wkładem kominowym. Wybór zależy głównie od etapu budowy, na którym komin będzie stawiany, liczby kanałów oraz porównania kosztów materiałów i robocizny.

W przypadku komina prefabrykowanego "ceglane" wykończenie odcinka ponad dachem wymaga wykonania żelbetowej płyty, na której opierać się będzie obmurówka. Alternatywnie komin można wykończyć płytkami klinkierowymi bądź tynkiem - wtedy płyta nie jest potrzebna. Pustaków kominowych nie trzeba nacinać, bo krawędź obróbki blacharskiej osłoni tynk lub opłytkowanie oraz specjalna listwa brzegowa.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...