Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
akspider

Mieszane ogrzewanie

Recommended Posts

Witam serdeczenie wszystkich.
Mam pytanie odnośnie ogrzewania, a mianowicie, mam mały dom 100m2, z użytkowym poddaszem i tak, na parterze chcę zrobić wodne ogrzewanie podłogowe, a na poddaszu normalne kaloryfery, tylko zastanawiam się nad jednym jaki ma być piec, bo przecież na podłogówkę nie idzie taka wysoka temperatura jak na kaloryfery, i nie wiem czy takie połączenie może być?
Proszę o poradę i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Piec musi być przystosowany do dwóch obwodów ogrzewania na każdym z nich można ustawić inną temperaturę wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
... lub nie kupuj pieca i zrób niecentralne, nie będzie problemu ze sterowaniem. A i sporo kasy zostanie na zwiększenie izolacji i rekuperator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współpraca ogrzewania tradycyjnego z podłogowym wymaga rozdzielenia obiegów za pośrednictwem termostatycznie sterowanego zaworu trójdrożnego. Dzięki temu następuje -sterowane automatycznie - odpowiednie domieszanie ciepłej wody do obiegu ogrzewania podłogowego, co umożliwia utrzymanie wymaganej teperatury w rurach grzewczych. Ze względu na stabilność temperatury wyjściowej z kotła i łatwość jej regulacji, w tego typu instalacjach powinny być stosowane głównie kotły gazowe lub olejowe ewentualnie na paliwa stałe, ale z rozbudowaną automatyką sterującą.


Zapraszamy do odwiedzenia naszego Portalu pod adresem https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kocioł stojący na gaz (ziemny lub lpg) albo na olej opałowy z automatyką sterującą jednym obiegiem grzewczym z mieszaczem, jednym obirgiem grzewczym bez mieszacza i pompą ładującą podgrzewcz c.w.u., ew. pompą cyrkulacujną c.w.u.
Za kotłem rozdzielacz na trzy obwody grzewcze:
a) obwód ogrzewania grzejnikowego - pompa obiegowa c.o. np. Grundfoss UPS 25-40, zawór zwrotny za pompą, przylgowy czujnik temperatury na zasilaniu
b) obwód ogrzewania podłogowego - pompa obiegowa c.o. np. Grundfoss UPS 25-40, zawór zwrotny za pompą, trójdrogowy zawór mieszający z napędem elektrycznym sterowanym automatyką kotła, przylgowy czujnik temperatury na zasilaniu za mieszaczem 3-drogowym
c) obwód ładowania podgrzewavza c.w.u. - pompa ładująca np. Grundfoss UPS 25-40 (zależy od wielkości podgrzewacza), zawór zwrotny za pompą, zanurzeniowy czujnik temperatury w zbiorniku c.w.u.

Istnieją też zestawy do ogrzewania podłogowego montowane w szafce rozdzielaczowej przed rozdzielaczem - zestaw jest nieco droższy niż rozwiązanie proponowane w pkt. b), ale możemy kupić kocioł z gorszą automatyką lub nawet bez automatyki, można to rozwiązanie wykorzystać również do współpracy z kotłem dwufunkcyjnym wiszącym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...