Skocz do zawartości

Remont pomieszczenia na poddaszu - problem


Recommended Posts

Poniewaz to moj pierwszy post na tym forum witam serdecznie wszystkich uzytkowników !

Trafiłem tu poniewaz mam problem z remontem poddasza, od samego początku znajduje błedy wykonawców i nie wiem czy dobrze zabieram sie za rozwiązanie ich.

Zacznijmy od początku... w nieuzywanym pomieszczeniu na poddaszu gdzie skladowalismy wszystkie graty i suszylismy ubrania postanowiłem zrobic sypialnie.
Zadzwoniłem do dekarza aby pomógł mi wstawić okno dachowe ( dach wilospadowy pokryty blachodachowka i papą na pełnym deskowaniu), dach był ocieplony wełną 15cm okazało sie ze miedzy deskowaniem a wełna nie ma szczeliny wentylacyjnej (mało tego przyszyta zsywkami do desek).
Postanowiłem zerwac folie z wełna i zrobic to od nowa (tzn. nabic papiaki 3 cm od desek i posznurkować wszystko ), przy samej murłacie było ok wyzej niestety pojawiły sie początki plesni potraktowałem to srodkiem przeciw grzyba porządnie odkurzyłem i opryskam jeszcze raz.

Dalej miedzy murem a deskowaniem tez nie ma szczeliny poprostu została zamurowana (miejscami gdzie niegdzie jest tycia tycia szczelinka) wywierciłem w scianach dziury fi 20mm dookoła na scianach zewnetrznych i do innych pokoi, chciałem to wywalic całkiem ale tesciowie zaczeli płakac ze im sniegu nawieje i w sumie maja troche racji bo okap nie ma zrobionej podbitki.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Teraz siedze i mysle co zrobic z murłata... jak wywinąc tam wełne i folie skoro murłata zamurowana... miedzy murem a murłata jes 2-3 mm sczeliny.
Nie mam pojecia co z tym zrobic.

Poza tym w całym domu sciany są trojwartwowe (pustak-styropian-maks) akurat tylko to pomieszczenie jest z samego pustaka było ocieplone styropianem 10cm, ale zrywam to bo:
- styropian od wewnatrz to dosc ryzykowne rozwiazanie a musiałem sie upewnic czy nic pod spodem sie nie dzieje
-podobno powinno sie kleic całą powierzchnie styropianu a nie placki
- chce zabudowac całe pomieszczenie w g-k na stelazu i jesli musze juz ocieplac to wole dac wełne 5cm

Ocieplac wogóle te sciany jest sens ?
Co myslicie o tym wszystkim poprawic cos jeszcze, zmienic ?

Dzieki za pomoc Edytowano przez Colt (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Acha... jeszcze jedno pytanko icon_smile.gif
... chce dac 15cm wełny miedzy krokwie, nastepnie stelaz pod G-K i miedzy stelaz 5cm na to wszystko folia paroizolacyjna i bezposrednio na folie płyta G-K, wolno tak zrobić czy powinno być inaczej np. przerwa miedzy folia paroizolacyjna i płytą G-K ?

Tylko, że jak dam płyte bezposrednio na folie to jak zrobie oświetlenie... teraz mi przyszło do głowy icon_sad.gif

Nie jestem dekarzem ani budowlancem takze wybaczcie banalne pytania icon_smile.gif

Pozdrawiam ! Edytowano przez Colt (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Szczegółowy opis robót związanych z adaptacją strychu wymaga zapoznania się ze wszystkimi detalami konstrukcji poddasza co praktycznie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej.

Niemniej pewne wskazówki podane poniżej będą przydatne przy rozwiązaniu tego problemu:

- od spodu deskowania należy ułożyć folię paroprzepuszczalną zamocowaną do boków krokwi i odsuniętą ok. 3 cm od desek. Układanie folii rozpoczyna się od kalenicy, aby zakłady poszczególnych pasów umożliwiały swobodny spływ ewentualnych skroplin.

- utworzona pustka wentylacyjna między deskami a folią musi mieć zapewniony przepływ powietrza, zatem należy wzdłuż całego styku deskowania dachu ze ścianą zewnętrzną wyciąć szczelinę o szerokości ok 2 - 3 cm. Folię paroprzepuszczalną mocuje się do krawędzi muru a szczelinę osłania siatką chroniącą przed ptakami.

- w kalenicy należy również utworzyć szczelinę wentylacyjną poprzez wycięcie deskowania na szerokości ok. 5 cm i podniesienie pokrycia kalenicy w taki sposób, aby nie stykało się z pokryciem dachowym. Powstałą szczelinę warto zabezpieczyć taśmą grzebieniową tzw. wróblówką przed ptakami.

- ocieplenie połaci dachowych można wykonać jako dwuwarstwowe, a następnie osłonić folia paroszczelną i pokryć płytami g-k. Miejscowe przecięcia folii paroszczelnej np. pod instalacje elektryczna nie wpłyną na prawidłowe funkcjonowanie ocieplenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...