Skocz do zawartości

Wybór PC


chorz

Recommended Posts

Moim zdaniem.

Mieszkasz w rejonie, gdzie można pokusić się o instalacje powietrznej pompy ciepła.
Ale, grzejniki mogą „popsuć” jej COP.

Dokonując takiego wyboru, trzeba być świadomym tego, że w przypadku bardzo ciężkiej i mroźnej zimy, może być konieczność , przez kilka lub kilkanaście dni, wspomaganie PCi innym źródłem ciepła (kominek, grzałka elektryczna).

Jeśli w pobliżu działki nie ma gazu z rury, a chcesz mieć ogrzewania bezobsługowe, taka alternatywa jest warta zastanowienia.

Sumaryczne koszty ogrzewania pomieszczeń i CWU (nawet z ewentualnym dogrzaniem) , nie powinny przekraczać 2.500zł (myślę, że będą oscylowały wokół kwoty 2.000zł – przy 4 osobach) przy założeniu, że dom będzie wykonany trochę ponad obowiązujące standardy ocieplenia.

Jest to tylko odpowiedź na konkretne pytanie – bo sposobów na ogrzewanie jest sporo.
Link do komentarza
Cytat

Zamierzam zainstalować PC tylko mam problem z wyborem czy PC gruntowa czy powietrzna, dom ma 135m2 i ogrzewanie niskotemperaturowe podłogowe na parterze i grzejniki na poddaszu :?

dom będzie na pomorzu 1.5 km od zatoki puckiej na wzniesieniu gdzie ciagle wieje




Popieram przedmówcę. Tylko dlatego, że mieszka Pan na Pomorzu mógłbym sam zaproponować Panu pompę powietrze-woda jako jedyne źródło ogrzewania c.o. i c.w.u. Choć i tak proponuje rozważyć jeszcze alternatywę choćby z kolektorem poziomym. Koszt będzie wyższy zapewne o ok. 8 tys. zł (przynajmniej moja firma za taką mniej więcej kwotę do negocjacji byłaby w stanie wykonać k. płaski do takiego domu), ale będzie Pan miał zagwarantowaną mimo wszystko stabilniejszą pracę pompy.

Jacek Walewski
Doradca Klienta
Prometeus S.C.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...