Skocz do zawartości

płytki gresowe - zewnetrzne


Recommended Posts

Witam "budowniczych"! Jestem tutaj po raz pierwszy i proszę o poradę, gdyz nie mogę spać z nerwów. Ułozyliśmy płytki gresowe na betonowym chodniczku przed domem, gdyż w czasie ostatniej zimy beton zaczął sie łuszczyć i wyglądał okropnie. Ale..., nim zdążyliśmy zafugować całość , spadł deszcz /ten od niedzieli i pada do dzisiaj/. Część jest zafugowana, ale łączenia pod ścianą , łączenia ze schodami i narożniki miały być wypełnione fugą silikonową i to nie zostało zrobione. Widze to czarno , wobec zapowiadanego ochłodzenia. Co możemy jeszcze zrobić i czy wogóle uda się tę " robotę" uratować?
Ile suchych dni teraz musiałoby upłynąć, żeby można powrócić do dokończenia tej pracy?
Płytki są gresowe, ale nie te naturalne, tylko porcellanato-prasowany na sucho /cokolwiek to znaczy/.Klej Atlasa -Progres.
Z góry dziękuje za porade i uwagi.
bratek29.
Link do komentarza
Cytat

Nie martw się. Płytki i tak wkrótce odpadną. Brak izolacji od gruntu sprawi, że beton pod wpływem mrozu "spuchnie" i cała robota na nic.


No, dzięki za pocieszenie. To znaczy ,że nie mamy już nic robić, tylko czekać do wiosny, tak? Ja czytałam o izolacji, ale ten beton jest stary ,10-cio letni i myślałam, że na taki nie potrzeba. Mam położone płytki na schodkach do domu , bez izolacji, ale na cegłach. To inna sprawa-tak?
Link do komentarza
Płytki ceramiczne nie nadają się do układania na chodnikach, bo nie ma praktycznie możliwości zabezpieczenia warstwy klejowej przed wnikaniem wody. Ponadto ruchy gruntu spowodowane wysadzinami mrozowymi przenoszą się na płytki powodując ich pękanie i rozszelnienie fug. Niedokończone fugowanie możesz kontynuować, gdy podłoże przeschnie, ale to tylko może przedłużyć trochę okres do pojawienia się uszkodzeń.
Link do komentarza
Już jestem do końca zdołwana. Powiedz mi wobec tego , co nadawałoby się w takiej sytuacji , czy gres naturalny zachowałby się inaczej? a może płytki betonowe? Oczywiście ,teraz nie możemy tego zmienić, ale w przyszłości, po zimie , gdy sprawdzą się Twoje prognozy, to niestety trzeba będzie cos z tym zrobić. Muszę Ci
jeszcze powiedzieć, że tego betonu nie da sie usunąć. On ma 15 cm grubości. Trzeba by było jakiejś koparki.
A to niemożliwe. Domek jest mały, a my niemajętni i to wszystko bez sensu.
Może jakąś wylewkę? Wogóle już teraz nic nie wiem. A tak ładnie wygląda!!!!!! teraz....
Pozdrawiam i proszę jeśli jeszcze będziesz miał cierpliwość, o opinię.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...