Skocz do zawartości

płytki gresowe - zewnetrzne


Recommended Posts

Witam "budowniczych"! Jestem tutaj po raz pierwszy i proszę o poradę, gdyz nie mogę spać z nerwów. Ułozyliśmy płytki gresowe na betonowym chodniczku przed domem, gdyż w czasie ostatniej zimy beton zaczął sie łuszczyć i wyglądał okropnie. Ale..., nim zdążyliśmy zafugować całość , spadł deszcz /ten od niedzieli i pada do dzisiaj/. Część jest zafugowana, ale łączenia pod ścianą , łączenia ze schodami i narożniki miały być wypełnione fugą silikonową i to nie zostało zrobione. Widze to czarno , wobec zapowiadanego ochłodzenia. Co możemy jeszcze zrobić i czy wogóle uda się tę " robotę" uratować?
Ile suchych dni teraz musiałoby upłynąć, żeby można powrócić do dokończenia tej pracy?
Płytki są gresowe, ale nie te naturalne, tylko porcellanato-prasowany na sucho /cokolwiek to znaczy/.Klej Atlasa -Progres.
Z góry dziękuje za porade i uwagi.
bratek29.
Link do komentarza
Cytat

Nie martw się. Płytki i tak wkrótce odpadną. Brak izolacji od gruntu sprawi, że beton pod wpływem mrozu "spuchnie" i cała robota na nic.


No, dzięki za pocieszenie. To znaczy ,że nie mamy już nic robić, tylko czekać do wiosny, tak? Ja czytałam o izolacji, ale ten beton jest stary ,10-cio letni i myślałam, że na taki nie potrzeba. Mam położone płytki na schodkach do domu , bez izolacji, ale na cegłach. To inna sprawa-tak?
Link do komentarza
Płytki ceramiczne nie nadają się do układania na chodnikach, bo nie ma praktycznie możliwości zabezpieczenia warstwy klejowej przed wnikaniem wody. Ponadto ruchy gruntu spowodowane wysadzinami mrozowymi przenoszą się na płytki powodując ich pękanie i rozszelnienie fug. Niedokończone fugowanie możesz kontynuować, gdy podłoże przeschnie, ale to tylko może przedłużyć trochę okres do pojawienia się uszkodzeń.
Link do komentarza
Już jestem do końca zdołwana. Powiedz mi wobec tego , co nadawałoby się w takiej sytuacji , czy gres naturalny zachowałby się inaczej? a może płytki betonowe? Oczywiście ,teraz nie możemy tego zmienić, ale w przyszłości, po zimie , gdy sprawdzą się Twoje prognozy, to niestety trzeba będzie cos z tym zrobić. Muszę Ci
jeszcze powiedzieć, że tego betonu nie da sie usunąć. On ma 15 cm grubości. Trzeba by było jakiejś koparki.
A to niemożliwe. Domek jest mały, a my niemajętni i to wszystko bez sensu.
Może jakąś wylewkę? Wogóle już teraz nic nie wiem. A tak ładnie wygląda!!!!!! teraz....
Pozdrawiam i proszę jeśli jeszcze będziesz miał cierpliwość, o opinię.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...