Skocz do zawartości

Karta informacyjna przedsięwzięcia


Kasiulka

Recommended Posts

Witam serdecznie czy ktoś wypełniał juz kartę informacyjną przedsięwzięcia do budowy bomku jednorodzinnego?? Karta taka jest potrzebna do przedlożenia Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska. Mam wzór jak wypełnic ale są tu potrzebne takie dane o których nie mam pojęcia icon_sad.gif Czy mógłby mi ktoś pomóc???
Link do komentarza
  • 7 lata temu...

      Co do zasady karta informacyjna przedsięwzięcia dla budowy domku jednorodzinnego nie jest potrzebna. Skoro RDOŚ zażądał takowej to inwestycja jest prawdopodobnie na obszarze chronionym (np Natura 2000). Właściwy miejscowo urząd zapewne ma na swojej stronie internetowej (BIP) wzór karty informacyjnej przedsięwzięcia z krótkim opisem jak ją wykonać, aczkolwiek bardzo często samodzielne sporządzenie takiego dokumentu powoduje problemy i bardzo wydłuża procedurę uzyskania decyzji środowiskowej, w związku z wezwaniami do uzupełnienia jej treści.

            O ile większość obligatoryjnych elementów  KIPa można sporządzić samemu (opisać umiejscowienie inwestycji, jej zakres, rodzaj i ilość materiałów budowlanych wykorzystanych do budowy, ilość odpadów i sposób ich zagospodarowania, zapotrzebowanie w energie i wodę na etapie budowy jak i po zakończeniu, sposób odprowadzania ścieków i wód opadowych, sposób ogrzewania budynku itd. ) o tyle osobie bez doświadczenia i odpowiedniego wykształcenia będzie bardzo ciężko wypełnić kolejne obowiązkowe elementy karty, którymi są:

- informacja o oddziaływaniu skumulowanym,

- informacje o obszarach podlegających ochronie i lokalizacja przedsięwzięcia pod ich względem,

- informacja o JCWP - jednolita część wód powierzchniowych,

- inwentaryzacji przyrodniczej danego terenu, którą powinien przeprowadzić botanik i która w skrócie polega na spisaniu i kwalifikacji wszystkich gatunków zwierząt i roślin z danej działki oraz odpowiedniego postępowania z nimi w trakcie realizacji przedsięwzięcia.

 

w przypadku problemów ze sporządzeniem kip służę pomocą i zapraszam do kontaktu

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony przykład, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę.
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...