Skocz do zawartości

płyta OSB na starą podłogę z desek


Recommended Posts

Witam serdecznie,
Mam w dwóch pomieszczeniach podłogi z desek. Deski są zdrowe, mają grubość 3cm.
Z racji tego że podłoga nie jest za równa i troszkę momentami skrzypi postanowiłem położyć płytę OSB 18mm ( mam nadzieję że 18 mm żeby podłoga była stabilniejsza)
Wszelkie szpary w deskach i chcę wypełnić pianką uszczelniającą i dopiero przytwierdzić płytę OSB.
I tutaj nasuwa mi się pytanie. Czy z momentem uszczelnienia podłogi pianką deski nie zaczną gnić pod spodem? bo przecież nie będzie już przepływu i wymiany powietrza pod podłogą.
Proszę o radę,
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Gnić niekoniecznie, ale skrzypienie może zostać. Ustabilizowanie niekoniecznie zlikwiduje skrzypienie desek. Z resztą nie ma takiej technologii jak wypełnianie łączeń desek pianką...





Dziękuję za wypowiedź

Być może źle się wyraziłem ale miałem na myśli to że miedzy deskami są dziury ( szpary) i chcę je pianką wypełnić.
Przeczytałem na forum ciekawy patent na skrzypienie. jak przymocuje płyte to z browarkiem w ręku pochodzić po podłodze i w miejscach gdzie skrzypi ponawiercać otwory i napsiukać pianki uszczelniającej. Teoretycznie ciekawy sposób
Link do komentarza
Ostateczność, niskobudżetowy. możesz spróbować, jednak ostatecznie skutecznym rozwiązaniem jest wymiana podłogi. Gnić nie będzie, kłaść samą płytę (teoretycznie szczelną) można. Z pianką będzie gorzej, jeśli deski skrzypią trąc o swoje pionowe powierzchnie, z czasem krucha pianka się wytrze.
Link do komentarza
Zgadzam się że skutecznym i najlepszym rozwiązaniem byłaby wymiana podłogi gdyby nie jedno ale... nie wiem czy długo tutaj pomieszkam ( bo jestem młody i nie wiem jak się życie ułoży i gdzie los mnie rzuci) dlatego nie chcę wkładać grubszych pieniędzy w remont.

Serdeczne dzięki za rozwianie moich wątpliwości
Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi lub rady, proszę pisz
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...