Skocz do zawartości

Co wybrać deska trójwarstwowa czy deska z litego drzewa?


Recommended Posts

Czym kierowaliście się przy wyborze np deski trójwarstwowej a nie np. deski litej.

Wady i zalety obu desek są ogólnie znane. Lita deska o grubości 15 czy 22mm wzbudza większe zaufanie co w takim razie spowodowało że kupowaliście deskę trójwarstwową.

Czy jest może ktoś na forum kto użytkuje podłogę z deski trójwarstwowej i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dodam jeszcze jeden materiał, który może Ci pomóc w większym stopniu w odpowiedzi na Twoje wątpliwości. Artykuł jest tu



Z opinii użytkowników forum budowlanego wiem, że deska Barlinecka jest bardzo miękka , podatna na zarysowania. Ponadto - to już moja opinia - jest tak samo "sztuczna" jak panel, ponieważ drewno jest klejone żywicami, a możliwość cyklinowania takiej deski, renowacji możesz włożyć między bajki, z 3mm nic nie zrobisz.

Moim zdaniem lepiej kupić dobry, renomowany panel - z mojego punktu widzenia ważna jest grubość (optymalnie 12mm) klasa ścieralności - jak najwyższa , no i producent - osobiście kieruję się w strono tych różnych krono coś.

Jeśli jednak zależy Ci na stylu, klasie, jakości, to postaw na prawdziwą litą deskę, parkiet, itp , a swoją uwagę skup na fachowej ekipie od kładzenia , pochodzeniu materiału, lakierach , olejach i należytej pielęgnacji - wilgotność, itp.

Co do cen , to w podobnej cenie kupisz pseudo deskę Barlinecką , bardzo drogi panel, deskę podłogową średniej jakości z montażem.....oczywiście nad tym można jeszcze debatować.

Podsumowując, jeśli liczy się cena I trwałość i wygląd w średnim stopniu TO - bardzo dobry panel.
Jeśli tylko cena - to tani panel jedzą psy, nienawidzę tego odgłosu tanich paneli, wybrzuszeń na krawędziach i przyciągania kurzu , jest też tania deska iglasta ....prawdziwy fachowiec nawet z tego zrobi piękną podłogę.
Jeśli liczy się elegancja, klasa, natura, wygląd, trwałość - to LITE , prawdziwe drewno.

Tak to z moich przemyśleń wygląda. Dla dociekliwych mam gres i zwykłe deski jodłowe na podłogach (ze szparami na pająki) icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
    • Warto byłoby zaktualizować badania geologiczne, przy obecnych warunkach hydrologicznych kiedy poziom wody gruntowej jest niski, być może udałoby się posadowić fundamenty. Jeśli mielibyśmy wodę w poziomie posadowienia lub powyżej, trzeba by było odwodnić teren. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...