Skocz do zawartości

ściana jednowarstwowa SOLBET 42


Recommended Posts

Dom duży, a z bloczków na klej buduje się szybko. Są całe systemy do takiej budowy co tez ja ułatwia i nie trzeba kombinować. I trzeba być bardzo dokładnym. Jeśli twój wykonawca dużo budował w tym systemie, to ma juz doświadczenie. Dlaczego nie? Jednowarstwowo dla mnie to trochę mało energooszczędnie. Ale da sie to polepszyć za pomocą tynków z perlitem. I farb z mikrosferami.
"Tynki, w których piasek zastąpiono perlitem zachowują jego właściwości. Są lekkie, doskonale izolują cieplnie i akustycznie. Można je stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Perlitowa warstwa tynków jest przepuszczalna dla par i gazów, pozwala ścianie oddychać, a ponadto jest niepalna. Jednocentymetrowa warstwa tynku perlitowego, pod względem izolacji cieplnej zastępuje: 0,5 cm styropianu, 5 cm cegły lub 8 cm tradycyjnego tynku na bazie piasku. Tynk, stosowany po obydwu stronach ściany, podwaja ten efekt. Stosując np. na zewnątrz warstwę 6 cm, a wewnątrz 3 cm zastępuje się 4,5 cm styropianu lub 45 cm cegły lub 56 cm tynku tradycyjnego (piaskowego). Jeżeli kładziemy warstwę tynku perlitowego grubszą niż 6 cm, to powyżej tej granicy musimy używać siatki tynkarskiej. Tynki perlitowe można malować lub pokrywać tynkami akrylowymi lub innymi cienkowarstwowymi. "


Są też takie farby z mikrosferami, które poprawiają U i zapobiegają mostką cieplnym.
http://www.sahara-tm.pl/p_outside.html

Tynki z perlitem
gotowe
http://www.artbud.pl/Maxit_ip_18_ML_weber_..._25KG-2154.html
http://www.netweber.pl/uploads/media/maxit...72.KT.05.09.pdf

Tynki zrób to sam
http://www.azalia.com.pl/budownictwo.html
http://www.perlit-polska.pl/content/zaprawy-tynki.html



Link do komentarza
Jak masz ścianę jednowarstwową to wszystkiego sie nada, żeby była cieplejsza. A ze to trochę takie wydumane i kasochłonne w porównaniu do zwykłej ściany dwuwarstwowe...każdy może sobie zrobić jak mu się podoba.

Jakby policzyć to 1cm tynku z perlitem poprawia właściwości U takiej ściany o jakąś znikomą liczbę na drugim miejscu po przecinku(tak sobie wyliczyłem za pomocą internetowego kalkulatora), ale poprawia. Farba z mikrosferami "zmniejsza ilość ciepła przepływającego przez przegrodę" o 7,7% -wewnętrzna, od 37% farba zewnętrzna. Czyli tez coś daje. Ile w praktyce jest to warte? Nie wiem.

Osobiście wole mury dwuwarstwowe. Kanapki też wolę bardziej z dżemem niż bez icon_wink.gif
Link do komentarza
budujące jest to, że dając 9 centów tynku z perlitem, nie muszę już dawać 56 centów tradycyjnego

cudów nie ma
ściany 1W "izolacyjnotwórczym" materiałem jest materiał ściany
ściany 2W - '' - jest izolacja położona na konstrukcję, wtedy szkoda inwestować specjalnie w materiał na konstrukcję, lepiej dołożyć do izolacji
to, czym to opakujemy na koniec (tynki, farby) to kosmetyka, nawet do obliczeń tego bym nie przyjmował, bo to już raczej dywagacje teoretyczne, na granicy zdrowego rozsądku i blędów wykonawczych
Link do komentarza
Cytat

Witam planuję budowę domu ok 300m2 i stoję przed dylematem z czego budowac! Jest tyle zdań, opinii że nie wiem! mój wykonawca proponuje mi bloczki budowlane SOLBET o grubości 42 - ściana jednowarstwowa. czy ktoś może budował już z tego?


Jak spada opór cieplny SOLBETU w zależności od zawilgocenia? Ile trzeba dać solbetu by było minimum 0.1W/m2xK?
Link do komentarza
Cytat

Witam planuję budowę domu ok 300m2 i stoję przed dylematem z czego budowac! Jest tyle zdań, opinii że nie wiem! mój wykonawca proponuje mi bloczki budowlane SOLBET o grubości 42 - ściana jednowarstwowa. czy ktoś może budował już z tego?




u=0,25 to zdecydowanie za mało
Wydaje mi się, że lepiej będzie zastosować solbet 36+styropian 15cm i ściana ma już poniżej 0,2- a do 0,1 jeszcze daleko.
Ale to nie ma być dom pasywny, więc to rozwiązanie będzie lepsze.

pozdro
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...