Skocz do zawartości

Remont mieszkania


Recommended Posts

Witam serdecznie drogich forumowiczów.
Przede mną już niedługo remont mieszkania, niestety nie mam pomysłów jeśli chodzi o urządzenie, jestem absolutnym nowicjuszem w tym temacie.
Bardzo bym prosił o jakąś pomoc, może jakieś pomysły bardzo chętnie wysłucham i mam nadzieję, że skorzystam z ewentualnych porad.
Szczególnie zależy mi na łazience, jak ją urządzić ponieważ jedna ze ścian jest pod skosem, na kuchnie także nie mam pomysłu:(
Może jakieś ścianki działowe ciekawie byłoby usunąć?
Proszę o pomoc, jak zabudować łazienkę i kuchnię?
Oto moje mieszkanko
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/32dd613d2709d8bd.html
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie drogich forumowiczów.
Przede mną już niedługo remont mieszkania, niestety nie mam pomysłów jeśli chodzi o urządzenie, jestem absolutnym nowicjuszem w tym temacie.
Bardzo bym prosił o jakąś pomoc, może jakieś pomysły bardzo chętnie wysłucham i mam nadzieję, że skorzystam z ewentualnych porad.
Szczególnie zależy mi na łazience, jak ją urządzić ponieważ jedna ze ścian jest pod skosem, na kuchnie także nie mam pomysłu:(
Może jakieś ścianki działowe ciekawie byłoby usunąć?
Proszę o pomoc, jak zabudować łazienkę i kuchnię?
Oto moje mieszkanko
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/32dd613d2709d8bd.html
Pozdrawiam i z góry dziękuję.




Trochę się pobawiłem icon_smile.gif

http://img202.imageshack.us/img202/6899/m311.jpg
Link do komentarza
Aleś się rozbuchał!!!
Bardzo fajny ten pomysł z przeniesieniem drzwi i umieszczeniem prysznica w nowo powstałej wnęce, szacuneczek icon_biggrin.gif
Ta ścianka, na której umieściłeś umywalki najprawdopodobniej jest ze skosem icon_rolleyes.gif
cytuję hipopotama77: " Szczególnie zależy mi na łazience, jak ją urządzić ponieważ jedna ze ścian jest pod skosem" koniec cytatu icon_smile.gif , więc przekręć wannę na tę ścianę, a umywalkę umieść pray wejściu do kabiny prysznicowej.
Pozostaje pytanie, na jakiej wysokości głębokości jest trójnik odprowadzający ścieki do pionu kanalizacyjnego - jest on w dość niekorzystnym miejscu, w rogu za kibelkiem - więc odpływy z wanny, umywalek i prysznica są dość długie i jest pytanie, czy uzyska się dostateczny spadek rury odpływowej icon_rolleyes.gif

Napisz hipopotamie77 gdzie w kuchni są piony wodne i kanalizacyjne, bo chyba nie zmieściły się na Twoim planie mieszkania icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Aleś się rozbuchał!!!
Bardzo fajny ten pomysł z przeniesieniem drzwi i umieszczeniem prysznica w nowo powstałej wnęce, szacuneczek icon_biggrin.gif
Ta ścianka, na której umieściłeś umywalki najprawdopodobniej jest ze skosem icon_rolleyes.gif
cytuję hipopotama77: " Szczególnie zależy mi na łazience, jak ją urządzić ponieważ jedna ze ścian jest pod skosem" koniec cytatu icon_smile.gif , więc przekręć wannę na tę ścianę, a umywalkę umieść pray wejściu do kabiny prysznicowej.
Pozostaje pytanie, na jakiej wysokości głębokości jest trójnik odprowadzający ścieki do pionu kanalizacyjnego - jest on w dość niekorzystnym miejscu, w rogu za kibelkiem - więc odpływy z wanny, umywalek i prysznica są dość długie i jest pytanie, czy uzyska się dostateczny spadek rury odpływowej icon_rolleyes.gif

Napisz hipopotamie77 gdzie w kuchni są piony wodne i kanalizacyjne, bo chyba nie zmieściły się na Twoim planie mieszkania icon_sad.gif




Ja bym sobie w tej "klitce" tak to zrobił .Rozmieściłem tak bo chodzi jeszcze o funkcjonalność , te częściej używane wspólnie są bliżej siebie ,oraz jest przyporządkowana przestrzeń potrzebna do korzystania z nich.

Rury kanalizacyjne do zrobienia .kibel jest najbliżej pionu bo rura fi 110.

'stach'-u zrób kuchnię to ja luknę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

[...]

Rury kanalizacyjne do zrobienia .kibel jest najbliżej pionu bo rura fi 110.



Tak, tylko odpływ z brodzika ma ok. 4.5 - 5 m, więc przy 2% spadku to jest ok 10 cm przewyższenia! Jak da się wstawić trójnik 110x50 z wlotem fi 50 pod poziomem posadzki jakieś 7 - 8 cm to wszystko będzie OK, a jak nie, to brodzik wyląduje na postumencie icon_rolleyes.gif

Cytat

'stach'-u zrób kuchnię to ja luknę icon_smile.gif



trochę myślę, ale nie wiem jak daleko jest do okna icon_smile.gif , gdzie piony, no i trochę krucho z czasem icon_rolleyes.gif

Ciekawe, czy to nowe, deweloperskie mieszkanie i którędy idą rurki od ogrzewania co, czy przypadkiem nie pod podłogą przez otwory drzwiowe, czy ościeżnice są zamontowane... pytania, pytania... przy przenoszeniu drzwi można się zdziwić, skąd mamy wodotrysk icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak, tylko odpływ z brodzika ma ok. 4.5 - 5 m, więc przy 2% spadku to jest ok 10 cm przewyższenia! Jak da się wstawić trójnik 110x50 z wlotem fi 50 pod poziomem posadzki jakieś 7 - 8 cm to wszystko będzie OK, a jak nie, to brodzik wyląduje na postumencie icon_rolleyes.gif



trochę myślę, ale nie wiem jak daleko jest do okna icon_smile.gif , gdzie piony, no i trochę krucho z czasem icon_rolleyes.gif

Ciekawe, czy to nowe, deweloperskie mieszkanie i którędy idą rurki od ogrzewania co, czy przypadkiem nie pod podłogą przez otwory drzwiowe, czy ościeżnice są zamontowane... pytania, pytania... przy przenoszeniu drzwi można się zdziwić, skąd mamy wodotrysk icon_biggrin.gif



Jeżeli była mowa o wyburzeniu ścianek działowych to pewno" golizna " nawet bez posadzek to mieszkanie .
Link do komentarza
Witam panowie,
szacunek za pomoc i w ogóle za odzew. Na razie mogę tylko tyle powiedzieć, że jest to mieszkanie developerskie nówka tak budują u mnie, nie mam zamiaru dywagować nad ich pracą, tylko nad tym co można z tym zrobić?
Na dzień dzisiejszy mam tylko taki rzut, w zasadzie niewiele rozniący sie od poprzedniego, ale z wstępnym zagospodarowaniem przez projektanta,. może to trochę pomoże?...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc240d1859272c83.html
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...