Skocz do zawartości

III Ogólnopolski Salon Dekarski 2010


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Witam.

III Ogólnopolski Salon Dekarski już za 8 dni!

Program trzeciej edycji to 14 warsztatów - wiedza, bez której nikt nie powinien wybierać się na dach oraz tematy dla najlepszych, m.in.
- Termoizolacje - folie paroprzepuszczalne – mity i fakty,
- Projekt i przygotowanie dokumentacji do realizacji dachu płaskiego,
- Nietypowe dachy, nietypowe technologie – konstrukcja i pokrycie,
- Mykologia. Ochrona przed korozją biologiczną w robotach dachowych,
- Wole oczka i okapy,
- Nietypowe konstrukcje ciesielskie,
- Błędy w obróbkach blacharskich, rynnach i dachach metalowych, sposoby ich unikania
- Jak pracuje dekarz – doświadczenia najlepszych,
- Poddasze - okna dachowe, akcesoria - prawidłowe techniki montażu,
- Nowoczesne narzędzia dekarskie,
- Maszyny dla cieśli i dekarzy – wciągarki, wyciągi masztowe i dźwigi.

Prowadzący to ekstraklasa polskiego dekarstwa, m.in.
Jerzy Ptak (wykładowca Akademii Sztuki Dekarskiej),
Krzysztof Patoka (przedstawiciel Marma Polskie Folie),
Igor Pilutkiewicz (przedstawiciel Rheinzink),
Edmund Ratajczak (Expronad).

Pełny program i formularze zgłoszeniowe dostępne są na www.salondekarski.pl.

Udział w targach potwierdziły 53 firmy producenckie – w stoiskach odbywać się będą pokazy, prezentacje i szkolenia. Asortyment to pokrycia dachowe, ocieplenia, akcesoria, systemy izolacji i odwodnień, a także szeroki wybór narzędzi i maszyn stworzonych specjalnie dla potrzeb dekarzy, blacharzy i cieśli.

Pierwszego dnia (26 listopada) uczestnicy będą mogli wziąć udział w Turnieju Mistrzów, w którym czteroosobowe drużyny rywalizować będą o miano najlepszych. Składy zespołów są dowolne, np. przedstawiciele stowarzyszenia, firmy wykonawczej lub grupa znajomych. Turniej polega na wykonywaniu fachowych zadań w stoiskach firm producenckich. Dla najlepszych przeznaczone są nagrody - zestawy narzędzi, rabaty na produkty i upominki reklamowe.

Organizatorem III Ogólnopolskiego Salonu Dekarskiego jest Biuro Targów Interservis, współorganizatorami Polskie Stowarzyszenie Dekarzy i wortal dachowy.pl.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęło czasopismo Dachy, medialnie współpracują również czasopisma: Nasz Dekarz, Dekarz & Cieśla, Warstwy – Dachy i Ściany.
Patronami regionalni są: Dziennik Łódzki, Radio Łódź, TVP Łódź.

Wariantów uczestnictwa jest wiele - od 20 zł do 70 zł. Szczegóły dotyczące cen tutaj.

W razie pytań proszę o kontakt:
salondekarski@salondekarski.pl
42 637 12 15 w. 111


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...