Skocz do zawartości

remont i modernizacja 50-letniego domu z kamienia


Recommended Posts

Od roku męczę się z dylematem ,czy wyremontować i zmodernizować 50-letni dom z kamienia, czy też zacząć budowę nowego. Problem polega na tym,że najwyższy czas już podjąć decyzję, a nie jest ona łatwa. Dom jest solidny ,ale wymaga przebudowy i wyburzenia praktycznie całego środka,ponadto zamierzam dobudować ok40m2 jako część sypialną na podpiwniczeniu , gdzie była by kotłownia, garaż i pomieszczenie gospodarcze a w starej części ok.65m2 stworzyć strefę dzienną,tj. kuchnia, spiżarnia, jadalnia, salon z kominkiem.Oczywiście musi być nowy dach i nowa instalacja CO .Mimo wszystko wydaje mi się ,ze sporo taniej wyniosła by mnie taka modernizacja, ale mam obawy co do tego kamienia, czy docieplenie ścian styropianem rozwiąże problem tzw." zimnego" materiału. Jest jeszcze jeden problem ,na działce tej jest nowo wybudowany solidny budynek gospodarczy i w związku z tym budowa domu na innej działce wydaje mi się bezsensu, zburzenie tego domu i budowa nowego na jego miejscu jeszcze bardziej bezsensowne,ale wiele osób doradza mi jednak budowę nowego. Proszę doradźcie coś konkretnego
Link do komentarza
Konkretnie to trudno cos doradzic nie bedac wrozka. Podales zbyt malo informacji.
Czy ze starego domu zostanie cos wiecej poza 4 scianami zewnetrznymi z kamienia?
Kamien to dosyc solidny material, to ze jest zimny nie ma wielkiego znaczenia po ociepleniu styropianem. Problemem moga byc izolacje przeciwwilgociowe (a w zasadzie to ich brak).
Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...