Skocz do zawartości

obudowa kominka – malowanie


Iwona.Z

Recommended Posts

Napisano
Hej. Mam pytanie odnośnie tego czy obudowę kominka można pomalować zwykłą farbą emulsyjną? Dodam, że obudowa została wykonana z płyt kartonowo - gipsowych. Proszę o szybkie porady, bo na dniach muszę skończyć remont w salonie.
Napisano
U mnie malowane było śnieżką i jest ok. Ważne jest żeby obudowa kominka było izolowana tak, aby temperatura na jej powierzchni nie była podwyższona w stosunku do pozostałej części ścian. Jeśli ten warunek będzie spełniony to nic nie powinno się dziać.
Napisano
Pewnie ze mozna malowac,chociaz teraz to stosuje sie głownie rozne dekoracje typu stiuk,trawertyn oraz inne dekoracje dostepne na rynku,ładnie tez wyglada elastyczny piskowiec.
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Te dekoracje o których pisał versace77 również są warte uwagi. Przeglądałam ostatnio systemy zdobień magnat style i byłam pod wrażeniem. Do wyboru mają przeróżne struktury, takie jak pergameno, grassi czy wspomniany już trawertyn.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Dzięki za pomoc. Pomalowałam tą obudowę kominka Śnieżką max. Farba bardzo ładnie się przyjęła, szybko wyschła i nie mam powodów do narzekań. Ta biel kominka szczególnie fajnie się odbija od morelowych ścian mojego salonu.
Napisano
Iwonko ja mam pomalowany kominek farbą "natchnienie" decoral, to normalna farba do ścian. Na to mam położoną perłową poświatę z decorala, to daje taki bardzo delikatny inny połysk, lekką perłe. Ładnie to wygląda w połączeniu z "harmonią" ktora mam na ścianach. Prosto ale pasuje. Nic się z farbą nie dzieje po zimie grzania. Zgadzam się że bardzo fajnie jak jasny kominek odbija się od kolorowej, ciemniejszej ściany. Znajomi mają farbę strukturalną, wygląda fajnie, jedyny mankament to że trudniej sie czyści. Ale ja tak specjalnie nie czyściłam póki co:)
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Szkoda, że dopiero teraz znalazlam ten post ...my po długich poszukiwań jakiegos fajnego estetycznie rozwiążania natknęłam się na stronę marmurowe - klimar i zdecydowaliśy się na wkończenie z piaskowca. Teraz fajnie stroi i jest praktyczne. Pozdrawoam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...